Silnik 1.5 tsi 150 km

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: into »

O popatrz. A ktore auta maja wiecej wypadkow na drogach, szybkie bmw czy punto z silnikiem 1.0?
I'm the man on the silver mountain
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: piotraskbw »

Po pierwsze to nie samochód powoduje wypadek a kierowca (zazwyczaj) ;)
Po drugie to, że masz dostępną moc pod nogą nie znaczy, że musisz z niej ciągle korzystać w 100% ;)
Po trzecie, właśnie to "punto 1.0" ma więcej wypadków, bo jest ich po prostu więcej niż "szybkich bmw".
Raport UFG pokazuje ponadto, że najczęściej sprawcami wypadków i wypłat z ubezpieczeń OC są osoby w wieku 31 - 35 lat. Wśród pojazdów sprawców pierwsze skrzypce grają: Skoda, Ford, Toyota i Peugeot.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: into »

Marki pojazdow, ktore widnieja w raporcie sa najczesciej uzytkowane przez przedstawicieli handlowych, ktorzy jezdza jak pojebani bo musza norme wyrobic.
Mimo wszystko nadal uwazam, ze czesciej rozpierdalaja sie "mlodzi gniewni" w bejcach.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: marioti »

To ja dodam od siebie.
Zaczynałem od malucha, który miał caaałe 24KM.
Potem były zarówno małe wozidełka jak fiat uno, ale też kilka szybszych, Celica 4x4 200KM, A4 1,8T przerobione na 240KM, miałem też "czołg" w postaci 2,6-tonowego Touarega z mocą 313KM i 750NM.

Niestety na głupotę młodzieńczego wieku nie ma rady. 99% facetów po prostu chce się wyszaleć, zdrowie i życie ma drugorzędne znaczenie. i nie ważne czym jeździsz.
Prawko mam 17 lat, i z tej perspektywy, 200KM pod maską obecnej kury, to był naprawdę dobry wybór. Bo chociaż tę moc wykorzystuję rzadko, to dobrze jest wiedzieć, że ona tam jest, i w razie potrzeby mogę jej użyć, (np. omijanie, wyprzedzanie)

Wracając do tematu, wg mnie 1,5 tsi + 150KM to jest całkiem spoko sillnik, dla rozgarniętego człowieka
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: piotraskbw »

marioti pisze:To ja dodam od siebie.
Zaczynałem od malucha, który miał caaałe 24KM.
Potem były zarówno małe wozidełka jak fiat uno, ale też kilka szybszych, Celica 4x4 200KM, A4 1,8T przerobione na 240KM, miałem też "czołg" w postaci 2,6-tonowego Touarega z mocą 313KM i 750NM.

Niestety na głupotę młodzieńczego wieku nie ma rady. 99% facetów po prostu chce się wyszaleć, zdrowie i życie ma drugorzędne znaczenie. i nie ważne czym jeździsz.
Prawko mam 17 lat, i z tej perspektywy, 200KM pod maską obecnej kury, to był naprawdę dobry wybór. Bo chociaż tę moc wykorzystuję rzadko, to dobrze jest wiedzieć, że ona tam jest, i w razie potrzeby mogę jej użyć, (np. omijanie, wyprzedzanie)
W 100% się zgadzam ;)
marioti pisze:Wracając do tematu, wg mnie 1,5 tsi + 150KM to jest całkiem spoko sillnik, dla rozgarniętego człowieka
W sumie to źle się na początku wyraziłem, 1.5 TSI 150KM to nie jest zły silnik sam w sobie, nawet w S3.
To jest zły silnik dla mnie, po prostu jest za słaby.

Nie zapominajmy, że byli klienci którzy decydowali się na S1 2.0 115 KM :twisted:

Dla każdego się coś znajdzie, chociaż wyprzedzanie 1.5 tonowym autem o mocy 150KM nie nazwałbym komfortowym.
Ale im więcej aut na rynku które mają "do 150 KM" tym ja mam większy margines bezpieczeństwa mając po nogą dostępne 200 KM.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Camillinhio »

Każdym autem da się pojechać bezpiecznie. Mając pod nogą 75 KM nie będziesz się po prostu bawił w wyprzedzanie, albo zrobisz to mając odpowiedni zapas miejsca. Czym więcej koni, tym łatwiej wyprzedzić czy ominąć, ale i częściej takie manewry się wykonuje. Więc czy to do końca bezpieczniejsze? ;)
Obrazek
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: piotraskbw »

Camillinhio pisze:Każdym autem da się pojechać bezpiecznie.
Tak
Camillinhio pisze:Więc czy to do końca bezpieczniejsze? ;)
Zakładając, że nie "dzikujesz" mocniejszym autem to będzie bezpieczniej bo:

1. Prędkość "przelotowa" będzie mniej więcej ta sama dla obu samochodów - przyjmijmy uczciwe "+20 do ograniczenia", dla większości kierowców w PL
2. w związku z pkt.1 ilość wolniej jadących aut do wyprzedzenia będzie mniej więcej taka sama
3. jak sam powiedziałeś czas potrzebny na wyprzedzanie jest mniejszy więc jest bezpieczniej, bo nie musisz "bawić się w szachistę przy wyprzedzaniu"
4. i na koniec bonus - paradoksalnie masz mniejsze spalanie ze względu na równiejszą jazdę :D
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Sebastian_M26 »

Kiedyś to były czasy, w 96r 17-urodziny i 2 miesiące później aib. Żadnych ograniczeń, foto, rejestratorów a w dow rej zawsze była 50.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Camillinhio »

piotraskbw pisze: Zakładając, że nie "dzikujesz" mocniejszym autem to będzie bezpieczniej bo:

1. Prędkość "przelotowa" będzie mniej więcej ta sama dla obu samochodów - przyjmijmy uczciwe "+20 do ograniczenia", dla większości kierowców w PL
2. w związku z pkt.1 ilość wolniej jadących aut do wyprzedzenia będzie mniej więcej taka sama
3. jak sam powiedziałeś czas potrzebny na wyprzedzanie jest mniejszy więc jest bezpieczniej, bo nie musisz "bawić się w szachistę przy wyprzedzaniu"
4. i na koniec bonus - paradoksalnie masz mniejsze spalanie ze względu na równiejszą jazdę :D
No nie do końca ;)

Skoro manewr wyprzedzania wykonujesz sprawniej, to na danym odcinku wykonasz go więcej razy, nawet jadąc z bardzo podobną prędkością przelotową. Wiem po sobie, jak to wyglądało przy S2 z 140 KM pod maską, jak to było w pastuchu ze znacznie większą ilością koni pod maską, i jak jest teraz. Mając auto z zapasem mocy dojeżdżając do kogoś (jadąc te swoje 105-110 km/h) nie czekasz na okazję, tylko najczęściej wykonujesz manewr i jedziesz dalej swoim tempem. Także "okazji" do niebezpiecznych sytuacji w aucie z wyższą mocą jest więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: into »

Zgadzam sie z Camillinhio. Dodam jeszcze, ze im wiecej mocy i auto, w ktorym nie czujemy predkosci wtedy ponosi nas fantazja i jedziemy zbyt szybko, czesto nieadekwatnie do warunkow panujacych na drodze.
I'm the man on the silver mountain
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Big »

Tiaaa coś w tym jest. Ostatnio jeździłem BMW M5 (F90) z pakietem competition (625KM) i faktycznie jeżdżąc tym autem bardzo łatwo stracić na 3 miesiące prawo jazdy 8-)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, o 16:18 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
goldstarr
Posty: 23
Rejestracja: 20 sty 2019, o 07:41
Samochód: Superb III
Silnik: 0.8 SOHC
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: goldstarr »

Panowie a jeździliście już Superbem z 1,5 TSI 150 KM??

Dzisiaj kolejne 250 km za mną i powiem wam na poważnie że auto daje radę, a przy wyprzedzaniu rzadko kiedy kręciłem powyżej 4tyś.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Big »

Pytanie co to znaczy "daje radę", bo wiesz ja kiedyś miałem O II 1.6 MPI i ona też ... dawała radę (tak mi się wtedy wydawało). Jak się rozpędziła to już jechała i to całkiem fajnie, ale że wyprzedzanie tym autem z 3 os na pokładzie to była męczarnia, to inna sprawa (często do wyprzedzania wyłączałem klimę). Ale radę dawała, dowiozła mnie wszędzie gdzie chciałem i to bezawaryjnie.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: into »

S3 nie ale kiedys jezdzilem O3 1.4 140km i ok, do tego spalanie jak w tdi.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Silnik 1.5 tsi 150 km

Post autor: Forest »

Psioczą Ci co się tylko naczytali. Tacy "teoretycy" forumowi. Silnik jest wystarczający do takiego auta. Większy silnik sprawi Ci więcej frajdy przez 1% czasu, przez 99% nie wykorzystasz nawet tych 150KM. Mam Superba 1.4 150 DSG - nigdy nie narzekałem na brak mocy. Mam też służbową O3 2.0 TSI 190KM, poprzednio miałem 1.5 TSI DSG. W 1.5 nigdy nie brakowało mi mocy, a jeżdżę dosyć szybko i agresywnie jeśli się spieszę. W 2.0 mocy jest za dużo jak na takie auto. I nie jest to bezpieczne, bo taka moc bardzo kusi, żeby ją ciągle wykorzystywać. Auto jest dalece nieprzewidywalne jeśli chodzi o osiągi, bo wysokie prędkości osiąga się bardzo szybko praktycznie nie zwracając uwagi na wskazania prędkościomierza. I tak 160-180 osiągamy po bardzo krótkim czasie i tak naprawdę mamy mało czasu, żeby się opamiętać i nie cisnąć dalej. Także nie mówcie, że jest to bezpieczniejsze niż rozsądne 150KM, bo wg mnie nie jest. W 2.0 często hamuję bardzo mocno, bo prędkość narasta zbyt szybko w porównaniu do innych aut. Wydaje ci się, że szybko wyprzedasz, ale na końcu manewru masz tak dużą prędkość, że ciężko jest wyhamować i "wcisnąć" się na swój pas.
Jak wsiadam w Superba czuję się zrelaksowany i spokojny, ostatnią rzeczą jest "pałowanie" silnika i zastanawianie się czy nie mógłby być mocniejszy. Jest wystarczający. Z drugiej strony - czy w Superbie 2 też wszyscy co kupowali 1.8 też się zastanawiali czy nie za słaby? Przecież moc prawie ta sama? No tak, ale tam nikt się nie zastanawiał, bo miał inne problemy tj. spalanie oleju, klekoczące rozrządy, wysokie spalanie itp:)
ODPOWIEDZ