Skrzynia DSG

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Skrzynia DSG

Post autor: Roni »

Witam, jest to mój pierwszy post więc z góry przepraszam jak powielam temat ale w innych postach nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi.
Planuje zakup (a zasadniczo już mam umówiony wstępnie zakup superb 2.0 140KM DSG 6 biegów z 2010r) jest to pierwszy właściciel od nowości (mój znajomy) stety / niestety auto ma przebieg prawie 300 tyś km sumiennie i regularnie serwisowane z wymianą filtra i oleju w skryni biegów miesiąc temu 100 tys temu wymiana sprzegieł. I teraz pytanie di szanownego grona, czy jest możliwość sprawdzenia stanu takiej skrzyni (bez rozbierania jej) metody jej testowania czy jej stan jest dobry, znajomy pewny chłop i nie żałował kasy na serwis i twierdzi że nic się nie dzieje ale może jest jakaś możliwość jej sprawdzenia, dzięki z góry za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Wallygator »

Miałem Octavię 2.0 TDI z DSG6 (140KM, 2006), w zeszłym roku ją sprzedałem z przebiegiem 300kkm. Octavia jeździ u dalszego znajomego, nic się nie dzieje, serwisowana wg wymogów producenta w ASO (czyli wymiana filtra i oleju co 60kkm). Dziwi mnie, czemu była wymiana sprzęgieł - w DSG 6 są mokre i nic nie powinno się podziać. Jeśli komputer nie pokazuje błędów, skrzynia nie szarpie przy każdej zmianie biegów (może szarpnąć przy redukcji 3 na 2 lub 2 na 1), to nie powinno się nic dziać.

W razie czego taką skrzynię można kupić już od 1k PLN. A ryzyko, że się może zepsuć jest nawet w nowym aucie.
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Roni »

A w tej skrzyni nie ma dwumasy i sprzęgła? Właściciel coś mi mowił takiego o wymianie przy ok 200 tyś km ale może źle go zrozumiałem.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Skrzynia DSG

Post autor: bartekpion »

Jest dwumasa i 2 sprzęgła, swojego sprzedałem przy 300kkm, i dalej jeździ po wiosce. Dwumase robiłem przy ~230kkm, sprzęgła oryginalne do tej pory. Jeździłem w większości po krajówkach.
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Wallygator »

Dwumasa tak, u siebie zmieniałem przy ok. 220kkm.
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Roni »

być może znajomy miał na myśli wymianę dwumasy bez sprzęgieł ,chyba że go mechanik naciągnął na wymianę kompletu,jutro się podpytam bo jutro mam go wziąć na dwa dni na testy czy mi się podoba i czy jest ok,dlatego też ponawiam pytanie o to jak najlepiej sprawdzić/testować tą DSG żeby zobaczyć w jakim jest stanie ? ;)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1804
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Skrzynia DSG

Post autor: marioti »

jak powinna pracować skrzynia... no przede wszystkim nie szarpać. Raczej żadne metaliczne odgłosy ze strony skrzyni też nie są dopuszczalne.

Ale z tym opisem to jest tak jakbyś kogoś zapytał jak smakuje rosół... niby większość jadła, tylko jak to opisać.

Myślę, że najlepiej byłoby znaleźć kogoś z Warszawy mającego kurę na DSG i umówić się z nim na spota :) porównać na ucho i podczas jazdy. Poza tym, to za wiele samemu nie zdziałasz.
Chyba że masz znajomego mechanika, który zajmuje się automatami i pół-automatami jak dsg...
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Skrzynia DSG

Post autor: rydzio2001 »

A nie lepiej jesli nie bardzo ogarniasz temat co i jak z ta skrzynia to znaleźć warsztat co sie zajmuje skrzyniami i za pare polskich zlotych sprawdza ludzie co sie na tym znają i będziesz spokojniejszy ?
To tak bez zadnych podtekstow, moim zdaniem najlepsze rozwiazanie. W stolicy na pewno ktos taki sie znajdzie
nothing is perfect ... besides whiskey
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Skrzynia DSG

Post autor: ktryk »

Nie masz co przeżywać skrzyni .Tanie jak barszcz . Pasuje od golfa5 i wszystkich modeli z grupy VW . Wkładasz drugą używkę i jedziesz dalej ,bez żadnych przeróbek . Te skrzynie są tańsze jak manualne ,a jest tego od groma wszędzie ,bo się nie psuję .
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Roni »

Ktryk mówisz że skrzynie dsg są tanie i się nie psują?
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: Skrzynia DSG

Post autor: haesbe »

ktryk pisze:Nie masz co przeżywać skrzyni .Tanie jak barszcz . Pasuje od golfa5 i wszystkich modeli z grupy VW . Wkładasz drugą używkę i jedziesz dalej ,bez żadnych przeróbek . Te skrzynie są tańsze jak manualne ,a jest tego od groma wszędzie ,bo się nie psuję .
Że ja nie wziąłem dsg :(

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skrzynia DSG

Post autor: Roni »

Przejrzałem oferty na allegro tych skrzyń i nie są w tak atrakcyjnych cenach jak piszesz wręcz przeciwnie, w razie awarii to chyba bym wolał jej remont zrobić bo po nim dłużej po jeździ a używki nigdy nie wiadomo co przeszły i ile po chodzą. Mam nadzieję że ta z tej co kupuje długo będzie mnie cieszyła, o ile ją kupię.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Skrzynia DSG

Post autor: ktryk »

Drogie i psujące się to są do 1,6 tdi 7 biegowe i od golfa 5 ,czy tourana z 2004 roku nie podejdą . Do 2,0 tdi CR zakładasz taką skrzynię bez problemu ze starego silnika 1,9 lub 2,0 na PD . Oznaczenia skrzyń inne ,ale skrzynie identyczne . Ceny na allegro są cenami wywoławczymi i jak pogadasz ze sprzedawcą to jeszcze sporo spuści ,bo się nie sprzedają .
Używki spokojnie 500 tys wytrzymują ,a nawet widziałem z większymi przebiegami . Szczególnie w Passatach B6 ,bo te auta już mają spore przebiegi od chyba 2003 roku .Golfy ITP to przeważnie mniej mają naganiane ,ale skrzynie te same .
robsonw1
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2018, o 00:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Skrzynia DSG

Post autor: robsonw1 »

U mnie 194kk i zero problemów z DSG. Rozmawiałem przed zakupem z kolegą - wieloletnim mechanikiem ASO (bo też obawiałem się kosztów) i zawsze mówił: „6-cio biegowa, jeśli wymieniasz olej na czas to nie masz co sie martwić”. I taka jest prawda... podstawa to wymiana oleju
ODPOWIEDZ