Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 maja 2018, o 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 98 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 wrz 2017, o 16:42 

Imi臋: Janek
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2016, o 11:58
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Ja mam Yog臋 3 Pro, jest "sexy", ale szybko艣ci膮 nie powala i to mimo dysku ssd.
Od tego magicznego zawiasu, kt贸ry pozwla ca艂kowicie (o 360 stopni) otworzy膰 kompa i przerobi膰 go na tablet co jaki艣 czas odpadaj膮 ko艅c贸wki.
Bardzo to nie przeszkadza, ale wkurza. Obudowa bardzo 艂atwo si臋 rysuje, a touchpad dzia艂a dobrze nawet s mulittouchem, ale do艣膰 cz臋sto sterownik wali jakim艣 b艂臋dem i zostaje sterowanie przez ekran dotykowy lub zewn臋trzn膮 myszk臋. Restart zwykle za艂atwia spraw臋.
Z opcji tabletu, namioty czy stoj膮cego ekranu (otwarty o 270 stopni klawiatur膮 do do艂u) w zasadzie nie korzystam.

Generalnie drugi raz bym nie kupi艂 tego laptopa.

Japka maj膮 bardzo fajny wygl膮d, s膮 dobrze wykonane i wolniej si臋 starzej膮 moralnie. No i p贸ki poruszasz si臋 wewn膮trz ekosystemu IOS jest naprawd臋 wygodnie. Problemy pojawiaj膮 si臋, gdy trzeba zrobi膰 co艣 niezbyt standardowego - wtedy, albo si臋 nie da, albo drogo kosztuje, albo trzeba si臋 nie藕le narze藕bi膰 (w Callais). Dawniej na PC rze藕bi膰 trza by艂o w zasadzie bez przerwy i to przemawia艂o na korzy艣膰 jabcok贸w. W tej chwili PC z Win10 w zasadzie dzia艂a bez problem贸w, podobnie zreszt膮 jak Mak贸wa, ale jest bardziej otwarty na nietypowe potrzeby. Dlatego tymczasem wybieram PC (wrodzone sk膮pstwo, dost臋p do aplikacji biznesowych itp pomijam).

Ka藕dy musi sam zdecydowa膰, kt贸r膮 bajk臋 woli.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 29 wrz 2017, o 07:33 

Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2017, o 09:32
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
A jaki masz procek, 偶e narzekasz na szybko艣膰? Ja mam i7-7500 2.9GHz z 16GB RAM i na razie nie uda艂o mi si臋 go zamuli膰 z CAD 3D i kilka innych aplikacji w tle... Co do zawiasu to nie wiem co Ci odpada, zawias wygl膮da jak bransoletka od zegarka i jest metalowy, nie ma co odpa艣膰. Obudowa alu ze szklanym wierzchem, nie zauwa偶y艂em tendencji do rysowania. Nie mia艂em te偶 nigdy problem贸w ze sterownikiem TP, kilka razy natomiast wywali艂a si臋 myszka BT. Namiot czy stoj膮cy ekran to te偶 funkcje niekoniecznie potrzebne, natomiast z funkcji tabletu korzystam do艣膰 cz臋sto. No i 8h pracy na baterii...

Do艣膰 d艂ugo szuka艂em sprz臋tu o wysokich parametrach - poprzednio korzysta艂em z mobilnych stacji roboczych 17" - ale przyszed艂 czas powiedzie膰 do艣膰 d藕wiganiu; moja ostania torba z laptopem i wszystkim co musia艂em mie膰 przy sobie wa偶y艂a 16kg. Teraz mam plecaczek 5 kg i fajno jest.

Minusem tego sprz臋tu jest cena zbli偶ona do jab艂ka, jako艣膰 wykonania nie odbiega, ale w moim przypadku jab艂ko nie ma racji bytu, nie tylko z powodu oprogramowania.

G贸ra

PostNapisane: 2 pa藕 2017, o 09:01 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
kamracik napisa艂(a):
A co takiego magicznego jest w tym touchpad? Mi osobi艣cie on totalnie nie le偶y.

A mia艂e艣 kiedy艣 MacBooka na wy艂膮czne u偶ywanie przez przynajmniej kilka miesi臋cy? Zawsze wszyscy m贸wili, 偶e touchpad w MacBookach jest mega wygodny, a ja si臋 zawsze 艣mia艂em, no bo jak touchpad mo偶e by膰 fajny. Ale okazuje si臋, 偶e to kompletnie inna liga i naprawd臋 mo偶na go polubi膰. Jest jeden przycisk (w zasadzie ca艂y touchpad jest przyciskiem), ale mo偶esz klika膰 prawym, przeci膮ga膰, a nawet przeci膮ga膰 prawym klawiszem, o gestach czy scrollu nie wspominaj膮c. Oczywi艣cie wszystko jedn膮 r臋k膮. Chocia偶 podobno te z force touch s膮 lekko gorsze (ja mam ten zaraz przed).

Camillinhio napisa艂(a):
Dell XPS 9560, Razer Blade, Gigabyte Aero 14/15, Lenovo X1 czy chocia偶by ASUS UX430 / UX550. Tak偶e, o ile ma si臋 do wydania min. 7-8.000 z艂, jest w czym wybiera膰 ;)

Dzi臋ki, dopisz臋 to sobie na kr贸tk膮 list臋 i przejrz臋, bo nied艂ugo chyba b臋d臋 musia艂 co艣 kupi膰.
Jak wida膰 na forum samochodowym mo偶na nie tylko o ma艣le, ale i o komputerach :D

G贸ra

PostNapisane: 2 pa藕 2017, o 09:51 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
piecu napisa艂(a):
A mia艂e艣 kiedy艣 MacBooka na wy艂膮czne u偶ywanie przez przynajmniej kilka miesi臋cy? Zawsze wszyscy m贸wili, 偶e touchpad w MacBookach jest mega wygodny, a ja si臋 zawsze 艣mia艂em, no bo jak touchpad mo偶e by膰 fajny. Ale okazuje si臋, 偶e to kompletnie inna liga i naprawd臋 mo偶na go polubi膰. Jest jeden przycisk (w zasadzie ca艂y touchpad jest przyciskiem), ale mo偶esz klika膰 prawym, przeci膮ga膰, a nawet przeci膮ga膰 prawym klawiszem, o gestach czy scrollu nie wspominaj膮c. Oczywi艣cie wszystko jedn膮 r臋k膮. Chocia偶 podobno te z force touch s膮 lekko gorsze (ja mam ten zaraz przed).

Kilka miesi臋cy nie, ale z miesi膮c przesiedzia艂em - dla mnie jest przede wszystkim za du偶y. Tap zawsze mnie dra偶ni st膮d zawsze go wy艂膮czam, a od pewnego momentu naprawd臋 nie widz臋 wi臋kszych r贸偶nic pomi臋dzy Synapticsami montowanymi w Dellach, a tym w Macbooku. Par臋na艣cie lat temu by艂a faktycznie przepa艣膰, ale teraz, wydaje mi si臋, 偶e to kwestia przyzwyczajenia, obycia. Co 艣mieszniejsze najlepszy touchapad, kt贸ry mi podszed艂 bym w moim Lenovo S10 (taka pierd贸艂ka 10"), genialnie tam by艂 scroll rozwi膮zany poprzez kr臋cenie k贸艂ek - nie uda艂o mi si臋 tego gdzie indziej spotka膰. Edge scroll mi osobi艣cie nie odpowiada.

piecu napisa艂(a):

Bym powiedzia艂, 偶e rzadziej tutaj poadasz o samochodach ani偶eli o "d" Marynii :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 2 pa藕 2017, o 12:42 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
piecu napisa艂(a):
Dzi臋ki, dopisz臋 to sobie na kr贸tk膮 list臋 i przejrz臋, bo nied艂ugo chyba b臋d臋 musia艂 co艣 kupi膰.

Dopisa膰 mo偶esz, ale czy dostaniesz w PL to ju偶 inna para kaloszy ;) Della jasne, Carbona czy Asusa te偶, ale z Razerem czy Gigabyte mo偶e by膰 k艂opot.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 09:46 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Aktualnie: 205KM/364Nm
kamracik napisa艂(a):
Android jest zwyczajnie w 艣wiecie niedopracowany. Wkurza mnie, 偶e z dnia na dzie艅 dzia艂a wolniej, ju偶 nie m贸wi膮c o aktualizacji o oczko wy偶ej. Iphone lekko zwalnia, a Android prawie staje. No i nie mam znajomego, kt贸ry z jednym telefonem na Androidzie przetrwa艂by wi臋cej jak 2 lata, zawsze by艂o co艣, a iPhony maj膮 po 5-6 lat bez wi臋kszych problemu.

Troch臋 prawdy w tym jest niestety, ale troch臋 to jest te偶 naci膮gane.
Ja u偶ywam obu na codzie艅, wymiennie, od czas贸w Iphone 3G i HTC Magic.

Rzeczywi艣cie par臋 lat temu telefony na Androidzie 艂apa艂y zmu艂臋 po pewnym czasie.
Nie jest to wina telefon贸w samych w sobie, a kiepskiej optymalizacji Androida i ekosystemu aplikacji. Nowsze aplikacje by艂y wi臋ksze, bardziej pami臋cio偶erne i optymalizowane pod flagowce. Wi臋c z czasem starsze telefony zwyczajnie przestawa艂y dawa膰 sobie z nimi rad臋 i si臋 wiesza艂y przez zbyt ma艂膮 moc obliczeniow膮 i zbyt ma艂o pami臋ci wewnetrzn臋j i RAM.
Mia艂em takie problemy ze starszymi telefonami typu Xperia Z8 czy Galaxy Ace. P贸藕niej zacz膮艂em kupowa膰 flagowce (kt贸re notabene i tak by艂y ta艅sze ni偶 Apple), Android by艂 coraz lepiej zoptymalizowany (min. Google Project Butter od Androida 4.1+) i te problemy zacz臋艂y by膰 mniej odczuwalne. W zasadzie z Galaxy S3 i S4 korzysta艂em d艂ugo bez wi臋kszych problem贸w. Teraz u偶ywam Huawei P9 z Androidem 7.0 i nie zauwa偶am 偶adnych spowolnie艅 po 1.5 roku u偶ytkowania.

Z oferty Apple mam aktualnie Iphone 6s. Uwa偶am, 偶e iPhone'y to naprawd臋 dobre telefony, a IOS jest 艣wietnie zoptymalizowany od samego pocz膮tku (wiadomoe, 偶e Apple'owi du偶o 艂atwiej zoptymalizowa膰 system pod par臋 konkretnych modeli ni偶 Google'owi pod kilkaset r贸偶nych urz膮dze艅). Natomiast nie mo偶na zauwa偶a膰 te偶 wad ekosystemu Apple takich jak zamkni臋ta platforma (ma艂e mo偶liwo艣ci customizacji) czy dro偶sze aplikacje w Apple Store.
Subiektywnie o tym, czego nie lubi臋:
- Sterowanie jednym przyciskiem to dla jednych zaleta, dla innych wada. Osobi艣cie w IOS brakuje mi przycisku Back.
- Spos贸b 艂膮czenia si臋 z PC. Android obs艂uguje protoko艂y 艂膮czno艣ci bez potrzeby iTunes i mo偶esz si臋 w ka偶dej chwili pod艂膮czy膰 do kompa, TV czy czegokolwiek innego bez potrzeby instalacji dodatkowych program贸w.
- Znacznie gorsza integracja z Google Account. Jakby nie by艂o, to konto Google to dla wi臋kszo艣ci standard.
- Touch ID cz臋sto nie 艂apie, co jest wkurzaj膮ce. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepsz膮 skuteczno艣膰.
- Mo偶liwo艣ci Android Auto bij膮 na 艂eb Apple CarPlay.
Poza tym jaki艣 czas temu role si臋 odwr贸ci艂y i to Apple kopiuje rozwi膮zania z Andka. Inna sprawa, 偶e zazwyczaj wychodzi to lepiej ni偶 w pierwowzorze :)

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 10:33 

sane napisa艂(a):
Teraz u偶ywam Huawei P9 z Androidem 7.0

A czemu nie 8.0? :D

sane napisa艂(a):
- Sterowanie jednym przyciskiem to dla jednych zaleta, dla innych wada. Osobi艣cie w IOS brakuje mi przycisku Back.

Bo u偶ywasz obu naprzemiennie. Po u偶ywaniu tylko iPhone'a przez kilka tygodni naprawd臋 przestaje tego brakowa膰. Aplikacje s膮 tak skonstruowane, 偶eby to nie by艂o potrzebne.

sane napisa艂(a):
- Spos贸b 艂膮czenia si臋 z PC. Android obs艂uguje protoko艂y 艂膮czno艣ci bez potrzeby iTunes i mo偶esz si臋 w ka偶dej chwili pod艂膮czy膰 do kompa, TV czy czegokolwiek innego bez potrzeby instalacji dodatkowych program贸w.

Tu si臋 w pe艂ni zgadzam, iTunes to z艂o :twisted:

sane napisa艂(a):
- Znacznie gorsza integracja z Google Account. Jakby nie by艂o, to konto Google to dla wi臋kszo艣ci standard.

Na szcz臋艣cie jestem w mniejszo艣ci, wol臋 by膰 pods艂uchiwany przez Apple ni偶 przez Google :D

sane napisa艂(a):
- Touch ID cz臋sto nie 艂apie, co jest wkurzaj膮ce. Fingerprint Sensor w Huawei P9 ma zdecydowanie lepsz膮 skuteczno艣膰.

W 5S faktycznie by艂o gorzej, ale w 6S dzia艂a za ka偶dym razem.

sane napisa艂(a):

A czym? Poza tym, 偶e ma Google Maps zamiast Apple Maps, to nie widz臋 przewag. No i CarPlay po prostu dzia艂a, a z AA to nigdy nie wiadomo.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 11:05 

piecu napisa艂(a):

Nie ma jeszcze... Ale podobno ma by膰.

piecu napisa艂(a):
Bo u偶ywasz obu naprzemiennie. Po u偶ywaniu tylko iPhone'a przez kilka tygodni naprawd臋 przestaje tego brakowa膰. Aplikacje s膮 tak skonstruowane, 偶eby to nie by艂o potrzebne.

Przecie偶 wiem, 偶e apilkacje s膮 tak skontruowane :P
Po prostu wygodniej mi si臋 je obs艂uguje maj膮c jeden przycisk pod r臋k膮 zamiast klikania na ekranie ikonek, kt贸re w r贸偶nych aplikacjach s膮 w r贸znych miejscach. Trzeci przycisk w Andku nie jest niezb臋dny. W zasadzie dwa przyciski by wystarczy艂y - Home i Back.

piecu napisa艂(a):
W 5S faktycznie by艂o gorzej, ale w 6S dzia艂a za ka偶dym razem.

To widocznie mam jakie艣 p艂ytsze linie papilarne :lol:

piecu napisa艂(a):
A czym? Poza tym, 偶e ma Google Maps zamiast Apple Maps, to nie widz臋 przewag. No i CarPlay po prostu dzia艂a, a z AA to nigdy nie wiadomo.

Google Maps i Waze. Nuff' said. No i jeszcze Google Assistant, kt贸ry jest ju偶 naprawd臋 dobry i 艣wietnie radzi sobie z rozpoznawaniem g艂osowym nie tylko nazw ulic czy nazw miejsc (nawet ma艂o popularnych), ale ogarnia komendy typu "najbli偶szy parking".
Zgadzam si臋, 偶e CarPlay jest bardziej stabilny, ale mapom Apple naprawd臋 daleko do Google Maps i Waze, a do tego g艂贸wnie u偶ywam tego typu po艂膮czenia. Algorytmy wyznaczania trasy i live traffic w Google Maps/Waze s膮 bardzo dobre. Do tego w Waze ostrze偶enia o pomiarach pr臋dko艣ci/radarach - dzia艂a to prawie tak dobrze jak Yanosik.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 11:11 

sane napisa艂(a):
piecu napisa艂(a):

Nie ma jeszcze... Ale podobno ma by膰.

Pytanie by艂o zaczepne :P Tu jest du偶a przewaga iPhone'a.

sane napisa艂(a):
Google Maps i Waze.

Zapomnia艂em o Waze, bo pojawi艂 si臋 niedawno. Fakt, to jest du偶a zaleta.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 11:15 

piecu napisa艂(a):
Pytanie by艂o zaczepne :P Tu jest du偶a przewaga iPhone'a.

Wiadomo, zamkni臋ta platforma, zaledwie kilka modeli do aktualizacji = stabilno艣膰, szybko艣膰 aktualizacji i brak konieczno艣ci czekania na poszczeg贸lnych producent贸w a偶 dorobi膮 swoje nak艂adki :P

Ale szczerze m贸wi膮c ju偶 na Androidzie 6 ten Huawei P9 dzia艂a艂 bardzo dobrze. Zdecydowanie najlepszy telefon na Andku jaki do tej pory mia艂em. Mirrorlinka mu brakuje do pe艂ni szcz臋艣cia :P Jako艣膰 wykonania tego telefonu nie odbiega od produkt贸w Apple.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 21:11 
Moderator

sane napisa艂(a):
Subiektywnie o tym, czego nie lubi臋:

Kwestia przyzwyczajenia si臋, jest par臋 藕le zaprojektowanych apek, gdzie by si臋 przyda艂.
sane napisa艂(a):

Niestety iTunes te偶 nie lubi臋, ale odk膮d mo偶na zgra膰 normalnie zdj臋cia bez niczego, ten punkt dla mnie nie istnieje.
sane napisa艂(a):

Nie podzielam tego zdania, wszystko mam w Google i bez problemu dzia艂a mi to od Andka, BB do iPhone bez 偶adnego problemu (synchronizacja, kontakt贸w, poczty, kalendarza, plik贸w)
sane napisa艂(a):
To widocznie mam jakie艣 p艂ytsze linie papilarne :lol:

Nie, tylko nie doczyta艂e艣 o co system prosi przy tych n-dotkni臋ciach przy konfiguracji palca. Masz tam w pewnym momencie kraw臋dzie palca dostawia膰. Te偶 pope艂ni艂em ten b艂膮d na pocz膮tku, a ma to du偶e znaczenie.
sane napisa艂(a):

Nie wiem, nie wypowiem si臋. Z tego co czytam raczej bym si臋 nie zgodzi艂, bo nie widz臋 tysi膮ca temat贸w, 偶e CarPlay si臋 nie 艂膮czy z telefonem, albo jaki iPhone go wspiera :P
sane napisa艂(a):
Poza tym jaki艣 czas temu role si臋 odwr贸ci艂y i to Apple kopiuje rozwi膮zania z Andka. Inna sprawa, 偶e zazwyczaj wychodzi to lepiej ni偶 w pierwowzorze :)

To zawsze sz艂o w dwie strony. Zreszt膮 nie oszukujmy si臋, Apple od zawsze krad艂 rozwi膮zania. O dziwo mia艂 najwi臋cej pozw贸w o przyw艂aszczenie i najwi臋cej spraw za艂o偶onych o przyw艂aszczenie przez innych - taki paradoks :lol:

Natomiast odno艣nie optymalizacji Androida, to nawet nie o ni膮 chodzi. Mia艂em epizod z Androidem, gdzie budowa艂em gotowe rozwi膮zania oparte o Andka, czyli tworzenie od podstaw sprz臋tu, personalizowanego ROM itd. Android przynajmniej do wersji 4.0 nie czy艣ci艂 plik贸w, nawet jak si臋 nadgrywa艂o ROM zdarza艂o si臋, 偶e pliki prze偶ywa艂y. Jak, nie wiem, ale to do艣wiadczalnie przetestowane. Zerowanie dopiero pomaga艂o, ale robi艂o si臋 to z poziomu sprz臋tu. Ina sprawa to nie dzia艂a(艂o?) przywracanie do ustawie艅 fabrycznych - to po prostu wywala艂o aplikacje i tyle. Tymczasowe 艣mieci zostawa艂y przez co system si臋 zamula艂, bo mia艂 coraz wi臋cej plik贸w, wpis贸w itd. kt贸re wyd艂u偶a艂y wszystko. W moim przypadku urz膮dzenia bez zerowania po max miesi膮cu by艂y 2x wolniejsze od 艣wie偶ynek.

Cz臋艣膰 z tego na bank ju偶 poprawiono, ale i tak by艂em zdziwiony, 偶e takie rzeczy po tych latach Androida na rynku nadal istniej膮.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 21:13 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Kto to ma czyta膰 kamrat?

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 21:31 
Moderator

Zainteresowani :lol:

To jest po to, aby trolle internetowe wymi臋k艂y na starcie :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 21:32 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Wymi臋kam :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2017, o 22:18 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
sane napisa艂(a):

Zmie艅 na iPhone 7 albo 8 i nie b臋dzie tego problemu.
Ja mia艂em zamawia膰 teraz 8 albo X, ale kuuuufa. Co mi to zmienia wzgl臋dem aktualnej si贸demki? Pomijaj膮c, 偶e b臋d臋 5700 szczuplejszy.
Obecnie mam dwa s艂u偶bowy 6S i prywatny 7 i szczerze m贸wi膮c wielkiej r贸偶nicy w moich zastosowaniach nie zauwa偶am.
No mo偶e pozatym, 偶e 7 jest ca艂a czarna.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 98 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: