rozkminka androidowo gejfonowa

Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

piecu pisze:MacBooki są nie do pokonania jeśli chodzi o sprzęt. Nie znam laptopa z lepszym ekranem, lepszą klawiaturą czy lepszym touchpadem. No i wytrzymuje na baterii realnie (nie teoretycznie) do 8 h.
Mało zatem znasz :) Teraz MacBook to nic innego jak PC, tak samo odpowiedni PC będzie identycznie śmigać, z tą różnicą, że będzie brzydszy i z niego gorszą jakością obudowy. Jedyna rzecz, która faktycznie będzie się różnić to ekran in plus dla Apple. Niestety największą zaletę Maców uwalili lata temu, rezygnując z procesorów od IBM.

Odnośnie zgrywania zdjęć to nie ma żadnego problemu, nie wiem skąd takie informacji, podpinasz USB i zgrywasz. Już nie mówiąc, że jak ma się rodzinę Apple to nic nie podłączasz, a zgrywasz i tyle. Macbook jest o tyle problematyczny, że nie ma już tradycyjnego USB, tylko USB-C i do zwykłego USB trzeba mieć przejściówkę, ale to kwestia czasu kiedy to będzie standard.

Ogólnie nie ma co dywagować nad tym c jest lepsze, albo się lubi albo nie.

@Marcin Wro, jak chce AllInOne PC to zerknij na Asusy, też mają takie kombajny w ekran wepchnięte. I nie wiem czy Lenovo paru sztuk też nie ma.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: Camillinhio »

marcin wroclaw pisze: ale mają miniaturowe ektaniki, śmieszne 17cali.

A ja się rozglądam za jakimś 13,3 cala, bo 15,6 wydaje mi się duży :lol:
Obrazek
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: logann »

kamracik pisze:Niestety największą zaletę Maców uwalili lata temu, rezygnując z procesorów od IBM..
A jaka to była zaleta bo ja nie widzę żadnej? x86 w tamtych czasach wydawał się najrozsądniejszym wyborem i jak widać po obecnej sytuacji na rynku okazało się to prawdą.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Enriquez »

Zaraz, stop... iMac ma matrycę 27 cali w rozdzielczości 5K.
Co do Lenovo, to mam 2 szt. Jeden z nich X1 Carbon z matową 13 cali oraz Z50 z błyszczącą 15 cali.
Różnica w cenie miedzy nimi to 3 do 1, każdy ma zalety i wady. Z tym połyskiem mi to nie przeszkadza.
13 cali natomiast z lupą trzeba by chodzić. Dlatego mam do niego 2 x 21 cali podłączone i jest git.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

logann pisze:A jaka to była zaleta bo ja nie widzę żadnej? x86 w tamtych czasach wydawał się najrozsądniejszym wyborem i jak widać po obecnej sytuacji na rynku okazało się to prawdą.
Poczytaj o zaletach RISC nad x86. Nie mówię, że RISC to ideał, a x86 to śmieć, ale są kwestie, w których na głowę bije x86.

Natomiast co do samego przejścia, to główny powód to kasa, aby utrzymać porównywalną moc obliczeniową AIM (Apple-IBM-Motorola) musiałoby sporo kasy władować. Jak wiadomo Motorola dobrze się nie miała, IBM też jakoś super zaangażowany nie był, a więc Apple musiałoby kupę kasy położyć na stół.

Kolejny powód, zapewne drugi główny o ile nie główniejszy, to zmiana architektury, aby możliwe było uruchamianie programów pisanych pod Windows. Chcąc zdobyć świat, gdzie przeważał x86, wiadome było, że producenci oprogramowania nie będą skorzy to pisania pod dwie architektury, więc to Apple musiał się dopasować.

Te dwa powody przeważyły nad uśmierceniem RISC'ów w kategorii PC/Server. Sun później już też nie podołał utrzymać tego i skończyło się jak skończyło, że pomimo zalet ta architektura umiera. Solarisy są za drogie w utrzymaniu i nawet wielkie firmy z nich rezygnują. Nie wiem czy gdzieś jeszcze są wykorzystywane RISC, ale myślę, że to kwestia czasu kiedy odejdzie ta architektura w zapomnienie.
Foton

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Foton »

Tak w ogóle to nawet Nokie już mają Androida.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Nie mieli wyjścia skoro Microsoft powiedział dość Window Phone :P
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: jimw »

Enriquez pisze:Nie wiem, na czym polega problem ze skopiowaniem zdjęć z gejfona na USB. Być może gejbook nie posiada USB.
Ale dziwne by było, jakby się nie dało:
https://myapple.pl/forums/topic/68749-j ... i%C4%99ci/

Dobra, dość tych dyskusji. Kupię to się pobawię. W razie czego można tam zainstalować po prostu windozę.
Konfigurując podobny PC wychodzi mi 7 tysi za blaszaka i 5 tysi za monitor z rozdzielczością 5K.
iMac wychodzi 10 - 12, w zależności od fanaberii...
7k za samą budę - a to przepraszam jakie podzespoły?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Sensowne 8-)
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: piecu »

kamracik pisze:
piecu pisze:MacBooki są nie do pokonania jeśli chodzi o sprzęt. Nie znam laptopa z lepszym ekranem, lepszą klawiaturą czy lepszym touchpadem. No i wytrzymuje na baterii realnie (nie teoretycznie) do 8 h.
Mało zatem znasz :) Teraz MacBook to nic innego jak PC, tak samo odpowiedni PC będzie identycznie śmigać, z tą różnicą, że będzie brzydszy i z niego gorszą jakością obudowy. Jedyna rzecz, która faktycznie będzie się różnić to ekran in plus dla Apple.
No poczekaj. Ekran potwierdziłeś, więc automatycznie moje twierdzenie stało się prawdziwe :D Ale pokaż mi PC-ta z porównywalnej jakości touchpadem, bo klawiatura to rzecz indywidualna.
Kiedyś chciałem kupić coś porównywalnego do MacBooka w kwestii tych trzech elementów, to jedyną sugestią był zakup MacBooka i zainstalowanie na nim Windowsa… I tak bym zrobił, ale gdyby układ klawiszy był normalny (brak klawisza Start, ale przede wszystkim brak Home/End, Page Up/Page Down), jedynym wyjściem jest zewnętrzna klawiatura, ale wtedy sens traci posiadanie laptopa.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

A co takiego magicznego jest w tym touchpad? Mi osobiście on totalnie nie leży.

No trochę faktycznie mnie złapałeś, ale pewnie dlatego, że nie wiem, że gdzieś wpychają tak samo dobre ekrany :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Columbus - problemy z Bluetooth

Post autor: Camillinhio »

jimw pisze:
Enriquez pisze:Nie wiem, na czym polega problem ze skopiowaniem zdjęć z gejfona na USB. Być może gejbook nie posiada USB.
Ale dziwne by było, jakby się nie dało:
https://myapple.pl/forums/topic/68749-j ... i%C4%99ci/

Dobra, dość tych dyskusji. Kupię to się pobawię. W razie czego można tam zainstalować po prostu windozę.
Konfigurując podobny PC wychodzi mi 7 tysi za blaszaka i 5 tysi za monitor z rozdzielczością 5K.
iMac wychodzi 10 - 12, w zależności od fanaberii...
7k za samą budę - a to przepraszam jakie podzespoły?
Jak sobie skonfigurujesz budę z tym, co teoretycznie daje Apple w iMacu, to wcale Cię to tanio nie wyniesie. Właśnie poklikałem sobie na stronie komputronika i patrząc tylko na podstawowe elementy:

procesor - 1.000
chłodzenie - 350
płyta główna - 400
ram 8GB - 360
grafika - 1.400
obudowa - 300
zasilacz - 400
dysk twardy - 380

I już masz 4.590 zł, a to tylko bebechy bez myszki, klawiatury, o odpowiednio dużych gabarytach. I bez żadnego oprogramowania.

Jak zechcesz do tego dorzucić monitor 27 cali 5K to potrzebujesz kolejnych 5.000 zł. Także całość będzie bardzo bliska temu, co oferuje firma z jabłkiem ;)

Swoją drogą strasznie się cenią te firmy produkujące osprzęt komputerowy. Sukcesy w e-sportach chyba się na to złożyły ;)
piecu pisze:MacBooki są nie do pokonania jeśli chodzi o sprzęt. Nie znam laptopa z lepszym ekranem, lepszą klawiaturą czy lepszym touchpadem. No i wytrzymuje na baterii realnie (nie teoretycznie) do 8 h.
Dell XPS 9560, Razer Blade, Gigabyte Aero 14/15, Lenovo X1 czy chociażby ASUS UX430 / UX550. Także, o ile ma się do wydania min. 7-8.000 zł, jest w czym wybierać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Enriquez »

X1 by ci się podobał. Do roboty idealny.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: kamracik »

Do pracy tak, ale gier na tym nie odpali :P

Ja tak z ciekawości sobie posprawdzałem modele ze zbliżoną matrycą i też w sumie mało ich nie ma. Tutaj jest fajne zestawienie:
http://www.mobilegeeks.com/best-alterna ... ok-retina/
Awatar użytkownika
Wallygator
Posty: 81
Rejestracja: 14 cze 2017, o 09:32
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Kontakt:

Re: rozkminka androidowo gejfonowa

Post autor: Wallygator »

W zestawieniu jest Lenovo Yoga 2, mam taką w domu, jet naprawdę fajna i wydajna. Natomiast Yoga 910 to jest 3 generacja i nie ustępuje jakością MacBookowi Pro - bo z takimi mam styczność. Touchpad też działa jak w Macu, czyli wybitnie.
ODPOWIEDZ