Android Auto vs Bluetooth na Columbus'ie

Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto vs Bluetooth na Columbus'ie

Post autor: sane »

MI, sprawdź kabel... U mnie też wywalało AA od czasu do czasu - okazało się, że wina kabla.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto vs Bluetooth na Columbus'ie

Post autor: pmi »

Ciekawe, testuje i umnie nie da się - mam nexusa 5X z Androidem 7. Ustawienie w konfig AA jest tak jak u Was - BT wyłączony. Wyłączałem BT w telefonie z Androidem i nic - zawsze jak jest uruchomione AA - radio BT się wyłącza.

Muszę kupić Xperię.

Piotr
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto vs Bluetooth na Columbus'ie

Post autor: pmi »

U mnie niestety ciągle włącza się BT. W ustawieniach AA jest wyłączone używanie BT, w telefonie (niby od Googla) wyłączam recznie BT a po 2-3 sekundach on sie włącza ponownie. Testowałem też w innym telefonie z Androidem 5.1 - to samo. Być może mam akurat wersje AA z jakimś błędem.
buartek
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: Android Auto vs Bluetooth na Columbus'ie

Post autor: buartek »

Trochę odgrzeję stary kotlet, ale może się niektórym ta informacja przydać, bo sam spędziłem pół dnia męcząc się z włączającym się przez AA BT w telefonie i brakiem możliwości podłączenia dwóch telefonów.
Mój Huawei P8 Lite, którego używam po kablu tylko do AA, nawet po wyłączeniu procesu bluetooth w ustawianiach, ciągle włączał go na nowo przy odpaleniu AA.

Jest możliwość permanentnego wyłączenia bluetooth w telefonie i to bez wykonywania ROOTA na telefonie,dokładny poradnik jest pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=3VQSjKQkh7U

W skrócie ściągamy program Debloater (link http://rootjunkysdl.com/files/?dir=Gates/DeBloater ) , oraz ADB for Windows (link: https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2588979 )

Najpierw instalujemy ADB, podłączamy telefon, odpalamy Debloater i klikamy 'read device packages". Program pokazuje nam wszystkie aplikacje oraz moduły zainstalowane w telefonie, można filtrować po nazwach - wpisujemy 'bluetooth' i wyskoczy nam moduł odpowiedzialny za bluetooth - odhaczamy go na liście i klikamy apply - od tego momentu w telefonie nie ma procesu odpowiedzialnego za bluetooth, AA próbuje go co chwila włączyć, ale moduł nie istnieje.

Sposób bezpieczny i przetestowany w przeze mnie osobiście -teraz oba telefony ładnie współpracują (w moim przypadku Redmi 8 i Huawei P8 lite).

Przy okazji tym programem można wywalić niepotrzebne nam aplikacje systemowe wgrane przez operatora (tylko uwaga żeby nie usunąć czegoś bez czego system nie wstanie).
ODPOWIEDZ