Yanosik/Waze a CarPlay

piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: piecu »

Czy komuś udało się ustawić tak Yanosika albo Waze żeby ich komunikaty były odtwarzane podczas połączenia przez CarPlay? Waze kiedyś działał, ale po którejś aktualizacji przestał. Yanosik też raz coś mówił, ale potem nie udało mi się tego powtórzyć.

Są jakieś specyficzne ustawienia, które trzeba wybrać?

Interesują mnie odtwarzanie komunikatów w dwóch niezależnych sytuacjach:
  1. dźwięk odtwarzany jest z radia (mimo, że telefon wciąż jest podpięty przez CarPlay)
  2. dźwięk odtwarzany jest z telefonu, przez CarPlay (czyli np. Spotify, podcasty czy jakieś audiobooki)
A może Rysiek jest łatwiejszy do ustawienia i ktoś wie jak u niego jest ze skutecznością?

Za odpowiedzi w stylu: „kup sobie telefon z Androidem i podłącz przez MirrorLink” albo „wsadź moduł Androida za 3k” albo „powieś telefon pod szybą” dziękuję. Interesuje mnie iPhone i CarPlay, dopiero jak wyczerpię wszystkie opcje, a w międzyczasie wyjdzie Waze na Android Auto, to rozważę kupno drugiego telefonu i podłączenie przez AA.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2017, o 21:59 przez piecu, łącznie zmieniany 1 raz.
MI
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2012, o 20:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: O3 1,6TDI 110KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: MI »

piecu pisze:to rozważę kupno drugiego telefonu i podłączenie przez AA.
Miałeś na myśli kupno nowego telefonu?
Bo drugiego w sensie ze zostawisz iPhona a kupisz coś z Androidem i podłączysz AA to chyba nie przejdzie. Jak jakiś tel podłączony jest po AA nie ma opcji podłączyć drugiego tel po bluetooth :/ Chyba, że ktoś wie coś innego na ten temat.

Nie pomogę wprost z CarPlay bo tego nie testowałem ale rozumiem, że i tak masz tel pod szyba by patrzeć na mapę Yanosika. Czy tylko słuchasz ostrzeżeń?
Czy jest możliwość korzystania z telefonu jak jest podłączony CarPlay tak jak ma to miejsce przy AA?


Taptap
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: Cienki221 »

MI pisze:
piecu pisze:to rozważę kupno drugiego telefonu i podłączenie przez AA.
Miałeś na myśli kupno nowego telefonu?
Bo drugiego w sensie ze zostawisz iPhona a kupisz coś z Androidem i podłączysz AA to chyba nie przejdzie. Jak jakiś tel podłączony jest po AA nie ma opcji podłączyć drugiego tel po bluetooth :/ Chyba, że ktoś wie coś innego na ten temat.

Taptap
Sam używam na codzień iPhone, ale niestety iOS ma małe możliwość, jeżeli chodzi o podłączenie z radiem. Więc zakupiłem tanio Sony Z1 i leży w schowku
Ja mam podłączone tak: iPhone po BT i Sony przez MirrorLink po ORI kablu do usb. Z Sony puszczam yanosika lub Waze na ekranie radia. Jak narazie wszystko działa
Szkoda, że Apple ma takie małe możliwości po podłączeniu przez CarPlay
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: piecu »

MI pisze:
piecu pisze:to rozważę kupno drugiego telefonu i podłączenie przez AA.
Miałeś na myśli kupno nowego telefonu?
Na razie raczej nic nie zmusi mnie do przejścia na Androida…
MI pisze:Bo drugiego w sensie ze zostawisz iPhona a kupisz coś z Androidem i podłączysz AA to chyba nie przejdzie. Jak jakiś tel podłączony jest po AA nie ma opcji podłączyć drugiego tel po bluetooth :/
No właśnie chyba jedynym wyjściem jest jednak MirrorLink, jak pisał Cienki221, a nie AA.
MI pisze:rozumiem, że i tak masz tel pod szyba by patrzeć na mapę Yanosika. Czy tylko słuchasz ostrzeżeń?
Nie mam, więc chcę się ratować tylko ostrzeżeniami.
MI pisze:Czy jest możliwość korzystania z telefonu jak jest podłączony CarPlay tak jak ma to miejsce przy AA?
I tak i nie. Można korzystać, ale jak tylko wejdziesz do aplikacji nie obsługującej CP, to na ekranie navi masz główny ekran. Innymi słowy i na telefonie i w samochodzie musisz mieć tę samą aplikację, tylko część z nich nie ma interfejsu CP i wtedy widzisz tylko ikonki.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: CLO27 »

Android jest ble i fuj :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yanosik/Waze a CarPlay

Post autor: sane »

piecu pisze:
MI pisze:
piecu pisze:to rozważę kupno drugiego telefonu i podłączenie przez AA.
Miałeś na myśli kupno nowego telefonu?
Na razie raczej nic nie zmusi mnie do przejścia na Androida…
Najlepiej mieć oba :)
Carplay używam z iPhone 6s, a Android Auto z Huawei P9.

A tak o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą:
iPhone'ów używam od czasów iPhone 3G, a Androida od czasów HTC Magic :ugeek: . Szczerze mówiąc przez ten czas Android rozwinął się dużo bardziej niż iOS.
W moim przypadku zarówno Android Auto jak i generalnei Huawei P9 mają dużo większe możliwości... W zasadzie nie potrafię pomyśleć o czymś, co zrobi 6s, a czego nie zrobi P9. W drugą stronę to już nie działa :roll:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ