Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

Panowie,

Dzisiaj w trakcie jazdy zaobserwowałem jakieś dziwne zjawisko na Amundsenie. Odtwarzacz muzyki po jakichś 2-3-4 minutach przeskakuje z utworu na utwór bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz. Leci sobie środek jakiegoś utworu, a tu nagle ciach i następny utwór. Zaobserwowałem to na utworach FLAC, które mam na karcie SD. Karta SD to Sandisk class 10, 64 GB. Nie bawiłem się w jakieś szczególne formatowanie, skodo Amundsen wykrywa od ręki taki format partycji na tej karcie.

Ktoś miał coś podobnego u siebie? Może to jakaś opcja, która puszcza tylko "demo" utworu i przeskakuje do kolejnego? Przyznam, że demo to by grało raczej z 10 sekund, a tu dzieje się to znacznie później. I nie było to raz, a naprawdę chyba z 5-6 razy na dość krótkiej wycieczce.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

Chyba sobie sam odpowiem na to pytanie. Tylko proszę mnie nie wyzywać od schizofreników :lol:

Prawdopodobną przyczyną jest oddziaływanie układu start-stop na navi. Tak to przynajmniej na Briskoda opisywali. Aczkolwiek ja nie mogę tego potwierdzić, bo u mnie układ ss jest ustawiony na 12.1 V, więc w ogóle nie może zgasić silnika. Ale nie wykluczam, że gdy próbuje go wyłączyć to puszcza jakiś sygnał do navi, a ta głupieje i przeskakuje z utworem.

Będę to jeszcze testować, bo jest to co najmniej dziwne zachowanie. Nie wiem, czy ręczne wyłączanie ss będzie tu pomagać. Jak przetestuję to dam znać.
Foton

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: Foton »

Dzieki!:)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

Niestety, ale dalej lipa. Start-stop wyłączany z konsoli, ale na FLACach Amu przeskakuje dalej. Ale na MP3, długich setach techno wszystko gra ok. Nie wiem, czy to problem we FLACach, czy to raczej problem z oprogramowaniem Amundsena.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: kamracik »

Może być i jedno i drugie ;) FLAC jest dość "dużym" plikiem i może to systemowi nie odpowiadać.
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: Indygo »

Ja korzystam tylko z FLAC-ów i mi nic nie przeskakuje. Mam Amundsena z Cantonem.
Indygo
Posty: 33
Rejestracja: 21 lip 2016, o 16:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Witek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: Indygo »

Jeżeli chodzi o kartę to korzystam z Sandisk Ultra 128 GB.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

No ja też mam Sandisk Ultra i mnie skacze na kilku płytach Alice in Chains. Metallicę jeszcze przetestuję, bo tamte FLACi nie są mojej produkcji. Ale co ciekawe, ten sam utwór potrafi przeskoczyć w różnych miejscach, więc to nie jest raczej problem pliku, tylko na styku Amundsen - karta. Chociaż na kompie bardzo wolno się zapisuje dane na tę kartę, bo czasem zwalnia nawet poniżej 1 MB/s, choć przeważnie ładuje się z prędkością około 3 MB/s. Dla porównania mam teraz kilka chińczyków 32 GB i tam mam stabilny zapis 15 MB/s. Wypróbuję na dniach właśnie takiego chińca w AMU i zobaczę czy zrywa. Może to kwestia dupiatej karty?

I kolejna kwestia - jeśli FLACa przerobię na MP3 VBR najwyższej jakości, to ten działa wyśmienicie.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: kamracik »

Może tak się dziać jak karta walnięta, miałem kiedyś takiego pendrive'a, że prędkość odczytu/zapisu drastycznie spadała miejscami. W kartach z tym się nie spotkałem, ale zakładam, że analogiczna sytuacja jest możliwa.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

Dlatego przetestuję dzisiaj inną kartę SD. A swoją drogą jeśli tak jest, to będę musiał powiedzieć, że SanDisk to straszny szrot jest.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: siemi1 »

przemoka pisze:Dlatego przetestuję dzisiaj inną kartę SD. A swoją drogą jeśli tak jest, to będę musiał powiedzieć, że SanDisk to straszny szrot jest.
Tu sie zgodzę na 4 karty jakie mam 3 reklamowałem i przysyłali nowe kila razy straciłem plik z telefonu bo coś się wykrzaczyli i nie było widać karty w żadnym urządzeniu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: kamracik »

Bo Sandiska i Goodrama się nie kupuje ;) To nie są marki w moim mniemaniu.

Samsungi czerwone lub pomarańczowe są ok, Kingstony, Toshiby, a reszta to loteria.
kresek
Posty: 13
Rejestracja: 6 sie 2016, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: kresek »

Rynek jest zalany podróbkami SanDisków, bardzo łatwo się naciąć.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: Elninjo »

Moim zdanie system Ci zamula i bufor tworzy do odczytu jest niewystarczający do płynnego grania... Karta ma słaby odczyt (prędkość odczytu)...
Ja działam też na FLACach i jest super... Można CANTONa wreszcie posmakować...
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Amundsen - przeskakiwanie piosenek

Post autor: przemoka »

Potwierdzam teorię @Elninjo. Wczoraj potestowałem kartę SD, którą dostałem niedawno z Chin. Jakiś noname, który okazuje się lepiej działać niż wspaniały SanDisk Ultra. Przeleciałem przez 5 piosenek we FLAC i zagrały one bez jakiegokolwiek przeskoku. Wrzuciłem z powrotem tego Sandiska i od razu na pierwszym, drugim i trzecim utworze przeskok po kilkudziesięciu sekundach słuchania.

Wniosek taki, że won ze szrotem, trzeba się zaopatrzyć w Kigstona. Mam tylko nadzieję, że ten nie będzie jakąś nędzną podróbą.
ODPOWIEDZ