Janosik na Columbus???

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

@Przemoka
Dzięki za link do tej bety Waze. Działa pod AA bez problemu. Mam jednak kilka uwag:
• nie widać ograniczeń prędkości, a w wersji na sam telefon są i przez ML są widoczne na ekranie Bolero.
• przy troszkę słabszym zasięgu wyznaczanie trasy trwa długo.
• nie słyszałem dźwięków ostrzeżeń o radarach itp. Może dlatego, że głośność dla "Media" miałem na 0, ale mimo to wskazówki navi było słychać bez problemu. Stosowna ramka z info była na ekranie. Posprawdzam dokładniej to napiszę.


Zgłosiłem się do programu beta, ale jeszcze nie dostałem info, że się zakwalifikowałem.

Generalnie apka fajna i niegłupie trasy proponuje. Mam wrażenie, że lepsze niż GoogleMaps. No i jako jedna z niewielu nawigacji poprawnie pod mój adres prowadzi. GM strasznie na okolo prowadzi i na dodatek nie skutecznie. Pierwsze, a w zasadzie drugie wrażenie zdecydowanie pozytywne.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

Mnie wczoraj kompletnie nie chciało zadziałać wyszukanie miejsca docelowego. Podyktowałem dokładny adres, a Waze pokazał tylko ulicę bez numerka. A że "na gwałt" potrzebowałem dokładnej lokalizacji, więc się przełączyłem na GM. Nie wiem, czy to niedokładność mapy, czy może styl pokazywania miejsca docelowego. Ale jakiś Misiek gadał "skręć w lewo", itd., więc zakładam, że o kamerach też by powiedział.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

U mnie też jakoś dziwnie z tym wyszukiwaniem. GM jednak lepiej daje radę.
I jeszcze jedna sprawa - brakuje mi możliwości zmiany "pełne komunikaty-tylko alerty-bez komunikatów" z poziomu Bolero.
Oczywiście da się to pozmieniać, ale tylko na odłączonym telefonie. Wczoraj jechałem z siostrą i zapowiedzi navi przeszkadzały nam w rozmowie, ale nie dało się ich łatwo wyłączyć. W GM jest taka możliwość nawet w czasie jazdy (?).
[Edit] Znalazłem gdzie się zmienia "pełne komunikaty - tylko alerty - bez komunikatów" z poziomu Bolero. Trzeba wybrać strzałkę w prawo przy aktualnej trasie - wtedy moża przełączyć dźwięki i alternatywne trasy wyznaczyć.
Pojawiła się nowa beta, ale u mnie się niec chce zainstalować z apkmirror - mówi, że plik uszkodzony. Może ogarneli problem z marnym zasięgiem. Tymczasem najbardziej brakuje info o ograniczeniach prędkości.
Poza tym apka bardzo "friendly" i daje rade. Myślę, że jak pojawi się finalna wersja, to będę na tym częściej jeździł.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

Ostatnio pojeździłem trochę z Waze i mam kilka refleksji.
Informacje o ruchu waze ma jednak mniej aktualne niż google maps i przez to w korku stałem bez sensu, za to zdarzenia drogowe i radary dają radę.
Jakoś do mnie się nie oddzywają w sprawie zostania beta testerem, więc póki co korzystam z wersji ściągniętej z apkmirror - nowsze jakoś nie chcą się instalować, a starsza ma upierdliwy problem z gubieniem celu podróży po utracie zasięgu sieci (lub gps, ale to nie do końca sprawdzone).
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

@przemoka
Waze zapodał jakąś nowszą beta wersję do testów? Na apkmirror jest już kilka wersji beta z wyższymi numerkami, ale nie chcą się instalować. Przy próbie ściągnięcia apkmirror ostrzega, że jest dostępna nowsza wersja, potem się niby ściąga, ale przy instalacji wywala, że plik jest uszkodzony.
Jeśli Waze nie dało nowszych wersji do testów, to sobie odpuszczę zwalczanie problemu. A jak te nowe wskazali betatesterom, to powalczę z tematem.
Pozdrawiam,
Janek
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

ja na razie dostaję tylko informację, że są nowe wersje beta na androida, ale nie na android auto.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: sane »

przemoka pisze:ja na razie dostaję tylko informację, że są nowe wersje beta na androida, ale nie na android auto.
Dokładnie, są dwa kanały beta. Pod AA i zwykła apka. Pod AA na razie jedna beta była.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

Dzięki - daje se siana z instalowaniem wszelkich możliwych wersji beta.
Jeśli można, to dajcie znać jak się pojawi następna beta na AA.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

Spoko, jak się coś pojawi to dam cynę ;)
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

Wczoraj w nocy Waze zrobiło sobie automatyczny update i teraz go pod AndroidAuto nie widać. Pewnie uaktualnił się do wersji na prostego Androida bez AA.
A może pojawiła się nowa beta pod AA?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: sane »

jkp002 pisze:Wczoraj w nocy Waze zrobiło sobie automatyczny update i teraz go pod AndroidAuto nie widać. Pewnie uaktualnił się do wersji na prostego Androida bez AA.
A może pojawiła się nowa beta pod AA?
Nie, nie pojawiła się nowa beta dla AA. Niestety ten kanał beta przez Google Play Store coś szwnakuje, bo u mnie np. nie widać Waze w liście aplikacji beta i też mi się aktualizuje do najnowszej oficjalnej. Jedynym wyjściem jest wgranie na powrót apki beta AA ręcznie...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: Devonish »

Wgranie od nowa starszej wersji spowoduje że po pewnym czasie znowu się zaktualizuje.
Rozwiązaniem jest w sklepie play wybranie z listy zainstalowanych aplikacji (po świeżej instalacji wersji beta) programu Waze i w górnym rogu naciśniecie na 3 kropki i odhaczenie "Auto aktualizacji".

Pytanie do uczestników programu beta, czy ukazała się nowsza wersji bety pod android auto niż ta podana w linku stronę wcześniej?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: sane »

Devonish pisze:Pytanie do uczestników programu beta, czy ukazała się nowsza wersji bety pod android auto niż ta podana w linku stronę wcześniej?
Dosłownie przed chwilą dostałem maila, że wyszła druga beta pod Android Auto o numerze 4.26.0.901
What's new?

All cars with Android Auto capabilities are now supported

Waze crashes after Car System takes over car display - Fixed

Reduced the blue gradient on the top of the map

Toll roads indication on ETA screen is missing - Fixed

Reporting (Jam, Hazard, Police..) - added visual and audible notifications, including: thanks, you helped Wazers nearby and earned 6 points

Added dangerous area indication support

Stability fixes


Speedometer:
Following your feedback we’ll add the Speedometer in a future version. As mentioned above, this version was solely focused on bug fixes.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

Potwierdzam. Maila dostałem, ale oficjalnie ściągnąć nie mogę. Zatem apkmirror w ruch i już nowa apka postawiona :)
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: Devonish »

Panowie pobrałem najnowszą bete ale nie działa poprawnie na android Auto.
Widzę część ekranu, jasne tło bez dróg ale z komunikatami nawigacyjnymi i manewrami, albo w innych przypadkach otwieranie się Waze na białym tle i wyłączanie i tak cały czas. Na telefonie działa poprawnie.
To samo mam na dwóch telefonach, próbowałem też czystej instalacji Waze.
ODPOWIEDZ