Janosik na Columbus???

Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

@pirometr

Na Samsungu S7 LG Mirrordrive daje tryb 1:1 w czasie jazdy. Trzeba jej zabronić wyświetlania komunikatów.
Było gdzieś na forum opisane jak to zrobić - o ile dobrze pamiętam Ustawienia->Powiadomienia i tam trzeba zablokować LG MD.
Przy podłączaniu do skody trzeba wybrać MirroLink, potem LG Mirrordrive, a potem tryb 1:1.
Żeby w miarę wygodnie korzystać z telefonu przez ekran auta trzeba zainstalować apkę typu BackButton i ewentualnie launcher, który pozwoli na poziome ustawienie ekranu startowego np. Nova Launcher. Można też przesunąć ikonki apek do stosowania w aucie na górę ekranu lub pasek na dole i po problemie. Trochę fekalioplastyka, ale daje radę.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

O to to, fekalioplastyka. Idealnie to nazwałeś. Kur*a, ileż ja się je**łem z tym Notem 4, żeby to jako tako działało. Android Auto to jest naprawdę plug & play w porównaniu do tego Mirror Linka. Cały ten Mirror Link powinien być zupełnie inaczej wymyślony i tyle w temacie.
pirometr
Posty: 109
Rejestracja: 21 lip 2011, o 21:16
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Superb II (170KM)

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: pirometr »

jkp002

Wiekie dzięki. Spróbuje dzisiaj
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: tekus »

Jak zainstalować AA kiedy nie jest dostępne dla mojego krajów Google play? Telefon Note 4.

Wysłano z szajsunga.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: arecki1338 »

musisz sciagnac z netu aplikacje apk, a potem zainstalowac i tyle.
MI
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2012, o 20:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: O3 1,6TDI 110KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: MI »

Ktoś kiedyś wrzucał pomysł żeby położyć extra tel do schowka? Zrealizował ktoś ten plan?

Wygląda na to że jak już polaczyny jakiś telefon po AndroidAuto to nie mamy możliwości podłączenia swojego głównego tel standardowo via bluetooth :/ czy za krótko kombinowalem?
Pozostaje wtedy MirrorLink 1:1 ale o ile Yanosik działa całkiem dobrze to już mapy google słabo... W trybie AA jest zupełnie inny komfort ich używania
DżejDżej
Posty: 103
Rejestracja: 16 paź 2015, o 10:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: JJ
Lokalizacja: GKW

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: DżejDżej »

Hmm, szczerze to nie próbowałem AA + drugi telefon BT
Ale MirrorLink z Xperią Z3 Compact po kablu oraz iPhone 6s po BT naraz działają bardzo dobrze
MI
Posty: 29
Rejestracja: 1 mar 2012, o 20:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: O3 1,6TDI 110KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: MI »

Fakt ogarnąłem jakoś Mapy Google w MirrorLink i jest ok. Trochę słabo z multi-touch ale da się żyć..
Podoba mi się to ze Yanosik gada mi przez głośnik w telefonie a Spotify spokojnie leci przez głośniki. Nie lubię jak mi przerywa muzykę :]

Orientuje się ktoś czy jest jakaś różnica w sposobie działania ML za pomocą LG MD a po odblokowaniu VIM??

Na tą chwilę pozostaje kwestia nie wstawania połączenia ML ponownie po wyłączeniu radia. Muszę wypiac i ponownie wpiac wtyczkę.
Narazie AA jeśli nie można podłączyć drugiego tel staje się bezużyteczny bo mam Z3 Compact i nie chce za każdym razem otwierać klapki pod którą jest USB :>

Taptap XZ3C
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

MI pisze:Ktoś kiedyś wrzucał pomysł żeby położyć extra tel do schowka? Zrealizował ktoś ten plan?

Wygląda na to że jak już polaczyny jakiś telefon po AndroidAuto to nie mamy możliwości podłączenia swojego głównego tel standardowo via bluetooth :/ czy za krótko kombinowalem?
Pozostaje wtedy MirrorLink 1:1 ale o ile Yanosik działa całkiem dobrze to już mapy google słabo... W trybie AA jest zupełnie inny komfort ich używania

Wczoraj testowałem na trasie Android Auto i Yanosika. Niestety jeśli AA jest podpięty to Yanosik nic nie powie do nawigacji po BT. Widać tylko, że muza z AA jest przerwana, bo symulowane jest połączenie telefoniczne, ale Yanosik nie przebija się ze swoim komunikatem. Wniosek jest z tego taki, że Yanosik musiałby być dodany do autoryzowanych nawigacji w AA, dzięki czemu komunikaty z tej nawigacji przebiją muzykę/radio graną z innych mediów.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: arecki1338 »

a czy przy zainstalowanym htc auto (na huawei p9) bedzie dzialac googlemap z podpietym telefonem nie wspieranym przez mirror link? i jeszcze druga opcja, telefon htc m9 z aplikacja htc car, oba wspierane przez ML i podlaczone przez kabel do portu USB, to powinno dzialac, a chcialbym dodatkowo podlaczyc telefon przez BT, czy to moze w jakis sposob sie zwalczac nawzajem jezeli chodzi o komunikaty z ML i polaczenia z telefonu po BT?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: CLO27 »

przemoka pisze:
MI pisze:Ktoś kiedyś wrzucał pomysł żeby położyć extra tel do schowka? Zrealizował ktoś ten plan?

Wygląda na to że jak już polaczyny jakiś telefon po AndroidAuto to nie mamy możliwości podłączenia swojego głównego tel standardowo via bluetooth :/ czy za krótko kombinowalem?
Pozostaje wtedy MirrorLink 1:1 ale o ile Yanosik działa całkiem dobrze to już mapy google słabo... W trybie AA jest zupełnie inny komfort ich używania

Wczoraj testowałem na trasie Android Auto i Yanosika. Niestety jeśli AA jest podpięty to Yanosik nic nie powie do nawigacji po BT. Widać tylko, że muza z AA jest przerwana, bo symulowane jest połączenie telefoniczne, ale Yanosik nie przebija się ze swoim komunikatem. Wniosek jest z tego taki, że Yanosik musiałby być dodany do autoryzowanych nawigacji w AA, dzięki czemu komunikaty z tej nawigacji przebiją muzykę/radio graną z innych mediów.
Zmien komunikaty tam sa 4 opcje na alarmowe i wtedy spradz...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: pab567 »

I ustaw opóźnienia
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

U mnie Yanek normalnie gadał przez głośniki Bolero w czasie nawigacji GoogleMaps przy podpięciu przez AndroidAuto. Ustawiałem to jakoś na czuja i logikę i banglało jak trzeba. Problemy pojawiały się jedynie przy "zderzeniu" komunikatów z Yanka i GM, potem też nie bardzo chcialo wrócić do normy i trzeba było wszystko uruchamiać ponownie (najchętnie Skodę też). Ewentualnie można dać dźwięk przez głośnik telefonu - wtedy zero konfliktu. Tymczasem zrezygnowałem w Yanosika, bo w mieście i bez ustawionej trasy liczba fałszywych ostrzeżeń doprowadzała mnie do szału. W trasie się przydaje - w związku z tym pozostaje ręczne odpalanie Yanosika przy ruszaniu w drogę.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: przemoka »

To ja z kolei wyłączyłem gadacza Google Maps, ale puściłem tuneIn, co by radio miło grało. W momencie, gdy Yanek coś próbował (nieskutecznie) powiedzieć, to muzykę z TuneIn przerywało, a po zakończeniu "rozmowy telefonicznej" (wiadomo, profil BT HSP) muza grała ponownie, ale bardzo cicho. Trzeba było przejść na TuneIn, dać stop i ponownie start. Wtedy z powrotem zaczynało grać z poprawną głośnością.
Kolejny test będzie z Yankiem ustawionym w tryb dźwięków jako alerty, więc mam nadzieję, że zacznie to już normalnie funkcjonować. Może alert nie spowoduje przyciszenia głośności radia internetowego.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Janosik na Columbus???

Post autor: jkp002 »

Wydaje mi się, że alert z Yanka jednak spowod uje wyciszenie muzyczki z radia internetowego - jeden i drugi dźwięk to "media" z punktu widzenia androida. Może chociaż muza wróci z normalną głośnością ...
ODPOWIEDZ