[S3] Jaki BT wybrać

Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: przemoka »

A po co jest Internet potrzebny takiemu Amundsenowi czy Columbusowi? Przecież Spotify'a itp. tam nie ma.
Teść na jakiegoś taniego Paska B8 i na pewno nie ma rsapa, ale smsy mu pokazywał Maxi Dot. Czy BT IV też pokaże te smsy i skopiuje sobie książkę adresową, żeby wybrać rozmówcę?
Awatar użytkownika
seth
Posty: 241
Rejestracja: 4 lis 2015, o 16:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: seth »

kamracik pisze:Aby obiektywnie to ocenić potrzebowałbyś kogoś kto z tym samym telefonem śmiga po jakiś zadupiach i przypadkiem w tym samym zadupiu był autem z phoneboxem i bez. A i tak może byćc to subiektywna ocena. Więc bym rozważał raczej czy chcesz mieć ładowanie indukcyjne czy nie :)

Jeśli chodzi tutaj o Premium to widzę, że teraz skoro jest obsługa LTE to żeby nie było tak, że będzie działać tylko z LTE i będzie gubić Internet, gdy tylko skończy się jego zasięg.
Może odpowiem za 2 tyg. Odbieram z BT V i codziennie mijam korki w Malborku przez zadupia gubiąc sygnał w stałych punktach.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: bartekpion »

Wystarczy, że sprawdzi się zasięg w kiepskim miejscu (na zadupiu) w boxie i poza nim, np. na wysokości głowy. i wtedy wszystko będzie jasne. wystarczy to samo auto. ta sama chwila. ten sam telefon.
Awatar użytkownika
seth
Posty: 241
Rejestracja: 4 lis 2015, o 16:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: seth »

bartekpion pisze:Wystarczy, że sprawdzi się zasięg w kiepskim miejscu (na zadupiu) w boxie i poza nim, np. na wysokości głowy. i wtedy wszystko będzie jasne. wystarczy to samo auto. ta sama chwila. ten sam telefon.
Nom. Wszystko się zgadza tylko że nie mam teraz auta z boxem :P
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: whity »

przemoka pisze: Teść na jakiegoś taniego Paska B8 i na pewno nie ma rsapa, ale smsy mu pokazywał Maxi Dot. ?
nie potrzebujesz rsap zeby smsy odczytywać ... Wystarczy wejście na karte sim!
Ale kto w dzisiejszych czasach wysyła smsy....proszę cie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: barteka3 »

przemoka pisze:A po co jest Internet potrzebny takiemu Amundsenowi czy Columbusowi? Przecież Spotify'a itp. tam nie ma.
Teść na jakiegoś taniego Paska B8 i na pewno nie ma rsapa, ale smsy mu pokazywał Maxi Dot. Czy BT IV też pokaże te smsy i skopiuje sobie książkę adresową, żeby wybrać rozmówcę?
BT IV (standard w l&k) wystarczy i pokazuje smsy (i oczywiscie kopiuje ks. adr.) ale to tez zależy od telefonu, w iPhonie 6 nie pokazuje ale np. w Samsungu s7 normalnie wyświetla
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: przemoka »

whity pisze:
przemoka pisze: Teść na jakiegoś taniego Paska B8 i na pewno nie ma rsapa, ale smsy mu pokazywał Maxi Dot. ?
nie potrzebujesz rsap zeby smsy odczytywać ... Wystarczy wejście na karte sim!
Ale kto w dzisiejszych czasach wysyła smsy....proszę cie
Whity, nie jestem samobójcą - nie mam zamiaru przecinakiem 280 KM pruć po szosach i pisać smsy :lol:

Chodzi mi o to, że jedyne na czym mi zależy to to, żeby system BT na tyle umiał się zintegrować z telefonem, że w razie potrzeby widać na Maxi DOT smsa, który mi przylazł w trakcie jazdy. That's it.

Dzięki @barteka3 za wyjaśnienie. O to mi właśnie chodziło, żeby ktoś potwierdził właśnie taki zakres funkcjonalności.
Awatar użytkownika
marcin_kielce
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2012, o 10:40
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: marcin_kielce »

A po co mi wejście na kartę SIM w aucie? I czy tam jest bezprzewodowa ładowarka jak jest Phone box?
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: piecu »

Awatar użytkownika
marcin_kielce
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2012, o 10:40
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: marcin_kielce »

Dzięki, przeczytałem, ale dalej jestem zielony. Zamówiłem ten BT II, ale zastanawiam się czy tego nie zmienić. Mam Iphone 6, więc rSAP i tak nie działa. WLAN mam już nawet w std BT. Pytanie czy przyda mi się wejście na kartę SIM?

Chcę łączyć się z zestawem bezprzewodowo i mieć dostęp do SMS i książki adresowej z poziomu auta. Hot Spot mogę sobie zrobić z telefonu dla pasażerów...
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: przemoka »

Ja się zdecydowałem na BT IV, bo zgodnie z tym co @barteka3 pisze to tak to powinno zadziałać. Gdyby Amundsen albo Columbus miały mapy google'a wbudowane w siebie, to by można było myśleć o jakichś bardziej profesjonalnych rozwiązaniach. Ale w takim przypadku to ja nie widzę sensu.

Ja się będę jeszcze zastanawiać nad jakimś rozwiązaniem od Pab567, żeby rozszerzyć navi o kompletny moduł z Androidem. Bo wtedy można sobie puścić automapę, google Maps z Yanosikiem, telewizję, Spotify, czy inny TuneIn.
Awatar użytkownika
marcin_kielce
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2012, o 10:40
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: marcin_kielce »

Czyli jak mam sparowany Iphone 6 z Columbusem to mogę wyświetlić sobie mapy google na nawigacji poprzez BT? I korzystać z map google do nawigowania?
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: przemoka »

No nie, raczej musisz wykorzystać CarPlay z Iphone'a i udostępnić ekran telefonu na navi. Ale to też może nie zadziałać podczas jazdy, bo Google Maps chyba nie jest autoryzowany do używania podczas jazdy. Tzn. ja tak wyczytałem, ale uznaję to za kuriozum. Natomiast na to też jest metoda, a mianowicie moduł VIM (Video in Motion), który się wpina w kable jednostki centralnej navi i dzięki temu nawigacja przepuszcza wszystkie aplikacje, które można uruchomić podczas postoju.
Awatar użytkownika
flash
Posty: 337
Rejestracja: 8 sty 2016, o 16:09
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: flash »

Dodam od siebie, ze szkoda iż CarPlay działa w S3 tylko po kablu. iOS wspiera także CarPlay przez BT.
Awatar użytkownika
marcin_kielce
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2012, o 10:40
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [S3] Jaki BT wybrać

Post autor: marcin_kielce »

Jak to google maps die jest autoryzowane podczas jazdy. Tzn., że jak włączę nawigacja google maps na telefonie dzisiaj w aucie to nie będzie mi działał GPS?

Jak się udostępnia ekran telefonu na navi Columbus? Poprzez SmartLink?
ODPOWIEDZ