Odblokowanie VIM i MirrorLink

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: CLO27 »

whity pisze:Normalni kupują inne :)
może a może jest jeden normalny a reszta świry.... :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Camillinhio »

Normalny tu? No chyba nie ;)
Obrazek
woytekw
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2017, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: woytekw »

Rozumiem, że Ty jesteś z Wawy. Pewnie prędzej czy później będę tam jechał to się wtedy odezwę ;) udało mi się uruchomić i mirror link i android auto. Z ML mam jeden problem (oprócz VIM) jak podłącze telefon to ekran na telefonie gaśnie, a na wyświetlaczu radia pokazuje się widok tylko górnej części ekranu i ikonki główne z dolnej części ekranu. Czy to jest kwestia ustawień żeby orientacja ekranu się zmieniła?
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: darcus »

woytekw, ja jestem ze Śląska. Co do wyświetlania ekranu, to jest to sprawa launchera w telefonie. Też tak miałem. Te telefony, które w standardzie umożliwiają obrót ekranu startowego nie mają z tym problemu. Inne (np. jak Samsung, którego używam) nie mają możliwości obrotu poprzez swoje nakładki. Zainstaluj launcher obracający ekran startowy i będziesz widział cały ekran w poziomie na ML. Parę postów wcześniej proponowałem NOVA Launcher, bo takiego używam i jestem zadowolony. Można fajnie spersonalizować telefon, a przy okazji rozwiązuje problem z wyświetlaniem w ML. Jak chcesz odblokować VIM poprzez OBD11 to możemy na pw.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Enriquez »

Napisz lepiej jak zmusić lenovo do pracy z ML.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Łuki_ssuperb »

ja dzisiaj bede walczył z tabletem samsunga i zobczymy co i jak wyjdzie
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: darcus »

Enriquez, pod tym linkiem http://www.mirrorlink.com/phones są określone telefony które wspierają ML "w standardzie". Niestety nie ma tam Lenovo. Ale.... może nie wszystko stracone... Wejdź http://lenovoapk.com/App_HTC-MirrorLink_APK-Lenovo.html zainstaluj tą apkę, może ruszy obsługa ML na Twoim Lenovo.
Musisz sprawdzić empirycznie. Jeśli nie ruszy, to niestety na tym telefonie tego nie ugryziesz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Enriquez »

Ooo. Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: jkp002 »

darcus pisze:Dla usystematyzowania wiedzy dla tych którzy chcieliby korzystać z ML:
Aby uruchomić ML trzeba mieć smartfon z obsługą ML oraz zainstalowaną choć 1 aplikację certyfikowaną do ML.
Niektóre smartfony po wejściu w ML umożliwiają tryb 1:1 od razu. Samsung wymaga aplikacji LG, aby wywołać 1:1 (sama aplikacja LG nie uruchamia się, ale umożliwia tryb 1:1).
Po wywołaniu trybu 1:1 można używać smartfonowych aplikacji.
Jeśli chce się je używać podczas jazdy (np. nawigacji innej niż sygnic), należy odblokować VIM poprzez OBD11.
Miłego użytkownia.
W zasadzie masz rację. Jedna nieścisłość, żeby mieć MirroLink z dowolną aplikacja np. yanosik w czasie jazdy nie trzeba odblokowywać VIM wystarczy LG Mirrodrive (a pewnie jest kilka apk, które dają radę). Ja mam Samsungi S6, S7 i Bolera w SIII MY2017, po zainstalowaniu LG Mirrodrive i odprawieniu czarów z zablokowaniem powiadomień mam wszystko z telefonu podczas jazdy - Yanosik, YouTube, GoogleMaps, Gmail, ....

Być może po odblokowaniu VIM nie będzie trzeba LG Mirrodrive. Sprawdzał to ktoś z odblokowanym VIM?

Z lektury forum i własnego doświadczenia wychodzi mi, że większość problemów z uruchomieniem AA i ML wynika z niewłaściwego kabla USB - musi być taki, co służy do transmisji danych najlepiej oryginalny od producenta telefonu. To wszystko oczywiście przy założeniu, że telefon ma obsługę MirroLink lub ściągnie się i zainstaluje AA z poza Google Play.

Janek
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: darcus »

VIM nie ma wpływu na konieczność instalacji LG MirrorDrive lub innej aplikacji pod ML (wiem, bo mam odblokowane VIM). LG MD (lub inna aplikacja certyfikowana pod ML) jest konieczna aby uaktywnić tryb 1:1 na telefonach innych producentów. LG MD doskonale się do tego nadaje, bo, w odróżnieniu do innych aplikacji pod ML, po wyłączeniu jej powiadomień w zasadzie nic się nie dzieje na ekranie kiedy ją odpalamy. Inne aplikacje się załączają i konieczne jest cofanie się w menu lub inne czynności. Oczywiście jeśli ktoś chce korzystać jedynie z aplikacji certyfikowanych, to nie martwi się trybem 1:1.
Każdy kabel do transmisji będzie dobry. Kabel nie jest czarną magią. Oczywiście kabel złej jakości może: przerywać, zmieniać impedancję, źle ekranować itp, ale generalnie kable dobrej jakości działają tak samo.
woytekw
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2017, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Wojtek

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: woytekw »

Zgadzam się z przedmówcami i potwierdzam, że LG MD daje radę i Mirror Link na Galaxy S6 przerzuca cały ekran. Oczywiście wszystko działa podczas jazdy. Trzeba również pamiętac, żeby zainstalować dwie apki: button savior i nova launcher (lub podobne)
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: jkp002 »

Oczywiśie aplikacja typu BackButton jest w zasadzie konieczna do jakiego takiego komfortu użytkowania. Launcher, który pozwoli obrócić poziomo ekran startowy na Samsungu daje dodatkową wygodę, ale można sobie poradzić bez niego - wystarczy przenieść ikonki aplikacji, których zamierzamy używać na górę ekranu lub do paska szybkiego uruchamiania na dole. Problem jest jedynie z ekranem startowym, większość aplikacji obsługuje obracanie ekranu więc nie ma sprawy. Jak ktoś ma wstręt do instalowania kolejnych apek na telefonie, to można sobie poradzić w ten sposób. Bez back button'a niby też można żyć, ale to już kompletne wiązanie buta glizdą.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Enriquez »

No dobra. Jaki tablet Samsunga obsługuje ML?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Łuki_ssuperb »

Dam znac wieczorem czy galaxy tab 3 lub 4 podejdzie
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie VIM i MirrorLink

Post autor: Enriquez »

Daj znać.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ