Karta SIM / WiFi

alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

przemoka pisze:Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają

Konkluzja:
fabryczna w MY18 jest w jakiś sposób online, a do tego musi być co najmniej internet podpięty przez SIM lub WLAN (ja tym się łączę). Czy Skoda connect jest potrzebne aby była 'online', nie wiem na 100%, ja mam tą usługę włączoną (i w opisanej powyżej sytuacji była włączona).

Sa dwie różne rzeczy, o których piszesz. Skoda Connect wymaga karty SIM do połączenia internetowego. Natomiast, jest jeszcze wbudowana usługa Care Connect (działa w oparciu o fabryczną kartę SIM zaszytą gdzieś w aucie) w czy jakos tak, która oprócz systemu dzwonienia alarmowego po wypadku dostarcza jeszcze dane dotyczace ruchu drogowego.
Jechałem ostatnio z włączoną mapą fabryczną i faktycznie, jakieś 300m przed remontem drogi, z głośników usłyszałem "uwaga roboty drogowe, zwężenie jezdni" ;-)
Problem w tym, ze ten Care Connect jest darmowy przez pierwszy rok od zakupu auta...później nie wiadomo jakie będą opłaty a przynajmniej nie udało mi się tego dowiedzieć w salonie.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

alexyn pisze:Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakieś rady?
Problem rozwiązany definitywnie. Problem leżał po stornie konfiguracji punktu dostępowego. Wpisanie poprawnych danych APN rozwiązało sprawę. LTE śmiga aż miło :)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Elninjo »

alexyn pisze:
alexyn pisze:Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakieś rady?
Problem rozwiązany definitywnie. Problem leżał po stornie konfiguracji punktu dostępowego. Wpisanie poprawnych danych APN rozwiązało sprawę. LTE śmiga aż miło :)
to jakie masz ustawienia?
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: alexyn »

Elninjo pisze:
alexyn pisze:
alexyn pisze:Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakieś rady?
Problem rozwiązany definitywnie. Problem leżał po stornie konfiguracji punktu dostępowego. Wpisanie poprawnych danych APN rozwiązało sprawę. LTE śmiga aż miło :)
to jakie masz ustawienia?
Ustawienia zaleza od sieci w jakiej jestes. W moim przypadku jest to PLUS. Okazało się, że dla kart SIM telefoniczno/internetowych APN to "plus". Dla kart SIM z internetem LTE, APN powiniem być ustawiony jako "internet". Nie wiem jak jest w innych siciach. Kwestia wygooglania albo telefonu do BOK. ;-)
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: daro »

alexyn pisze:
przemoka pisze:Zabawiłem się w górnika i odkopałem ten temat - daje trochę wyjaśnień na to, jak te pakiety BT II-V działają i co dają

Konkluzja:
fabryczna w MY18 jest w jakiś sposób online, a do tego musi być co najmniej internet podpięty przez SIM lub WLAN (ja tym się łączę). Czy Skoda connect jest potrzebne aby była 'online', nie wiem na 100%, ja mam tą usługę włączoną (i w opisanej powyżej sytuacji była włączona).

Sa dwie różne rzeczy, o których piszesz. Skoda Connect wymaga karty SIM do połączenia internetowego. Natomiast, jest jeszcze wbudowana usługa Care Connect (działa w oparciu o fabryczną kartę SIM zaszytą gdzieś w aucie) w czy jakos tak, która oprócz systemu dzwonienia alarmowego po wypadku dostarcza jeszcze dane dotyczace ruchu drogowego.
Jechałem ostatnio z włączoną mapą fabryczną i faktycznie, jakieś 300m przed remontem drogi, z głośników usłyszałem "uwaga roboty drogowe, zwężenie jezdni" ;-)
Problem w tym, ze ten Care Connect jest darmowy przez pierwszy rok od zakupu auta...później nie wiadomo jakie będą opłaty a przynajmniej nie udało mi się tego dowiedzieć w salonie.
SIM nie musisz mieć aby obie rzeczy działały. Używasz WLAN z komórki gdzie udostępniasz internet. Co do 1 roku to się zgadza. AA czyli googla nie wyłączą.
Kuba123
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2017, o 18:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Kuba123 »

Witam

Posiadam Skodę SIII z 2016 r. a w niej radio Columbus.
Nie ma tam opcji karty sim ale może się łączyć z ruterem (którego rolę pełni zwykły smartfon) przez wifi (WLAN)
Po połączeniu się ze smartfonem na wyświetlaczu radia pojawia się typowy symbol WIFI.
I do czego to wifi ma służyć ???
- ani nie aktualizuje się wersja oprogramowania radia, ani mapy..
generalinie to zbędna rzecz...

A jeśli chodzi o możliwość udostępniania dalej wifi z columbusa... to po co ta funkcja, skoro smartfon już to robi ??

Jeśli ktoś może mnie wyprowadzić z błędnego myślenia (po co to wifi), będę bardzo wdzięczny??

Na początku myślałem, że udostępnianie wifi z smartfona do columbusa da możliwość oglądania youtuba na columbusie, czy przeglądania www... ale to radio kompletnie nie daje takich możliwości...

Kuba
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Enriquez »

Wifi przydaje się do współpracy z aplikacją Skoda One App oraz do wyszukiwania adresów w google poprzez system Command.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: kamracik »

Kuba123 pisze:Na początku myślałem, że udostępnianie wifi z smartfona do columbusa da możliwość oglądania youtuba na columbusie, czy przeglądania http://www...
I frytki do tego :lol:

Auto szczęśliwie jest jeszcze autem :)
Foton

Re: Karta SIM / WiFi

Post autor: Foton »

Takie bajery to u chińczyka tylko a nie w jakimś Columbusie za 8kpln:)
ODPOWIEDZ