Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 lis 2017, o 02:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 07:36 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
daro napisa艂(a):
przemoka napisa艂(a):
Zabawi艂em si臋 w g贸rnika i odkopa艂em ten temat - daje troch臋 wyja艣nie艅 na to, jak te pakiety BT II-V dzia艂aj膮 i co daj膮 u偶ytkownikowi auta. Osobi艣cie uwa偶am, 偶e dop贸ki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu 艂adowa膰 tego internetu do samochodu. Gdyby navi umia艂a si臋 艂膮czy膰 z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na t臋 chwil臋 jest to zb臋dny bajer. Uwa偶am, 偶e lepiej mie膰 dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam si臋 zawsze mo偶na wpi膮膰 z ma艂ym routerkiem, kt贸ry da wifi. Nawet jak si臋 jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki ma艂y router b臋dzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jeste艣my uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udost臋pni膮 w navi z Kodiaqa i czy b臋dzie si臋 to da艂o zapi膮膰 do Superba...

w S3 MY18 navi ju偶 w jaki艣 spos贸b 艣ci膮ga informacj臋 o wypadkach, utrudnieniach - chyba jak w艂膮czysz us艂ug臋 'Skoda connect' i masz po艂膮czenie z internetem.

W艂a艣ciwie funkcje internetowe (Skoda Connect) ograniczaj膮 si臋 do:
- wiadomo艣ci (dost臋pne tylko w j臋zyku angielskim),
- pogody (ca艂kiem sprawnie dzia艂a)
- informacji o utrudnieniach/korkach/wypadkach prezentowanych na mapie.

Dodatkowo oczywi艣cie hotspot Wi-Fi w samochodzie.

Tyle i tylko tyle....

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 09:02 

Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2015, o 19:56
Silnik: 1.4TSI (150KM)
alexyn napisa艂(a):
daro napisa艂(a):
przemoka napisa艂(a):
Zabawi艂em si臋 w g贸rnika i odkopa艂em ten temat - daje troch臋 wyja艣nie艅 na to, jak te pakiety BT II-V dzia艂aj膮 i co daj膮 u偶ytkownikowi auta. Osobi艣cie uwa偶am, 偶e dop贸ki w skodzie nie ma funkcji Car-Net znanych z VW, czy podobnych z BMW, to nie ma sensu 艂adowa膰 tego internetu do samochodu. Gdyby navi umia艂a si臋 艂膮czy膰 z Yanosikiem, TuneIn'em, czy Spotify, to wtedy ok, ale na t臋 chwil臋 jest to zb臋dny bajer. Uwa偶am, 偶e lepiej mie膰 dodane gniazdko 230V + USB na tylnej kanapie i tam si臋 zawsze mo偶na wpi膮膰 z ma艂ym routerkiem, kt贸ry da wifi. Nawet jak si臋 jest poza granicami kraju. I paradoksalnie taki ma艂y router b臋dzie bardziej funkcjonalny, bo zabierzemy go do domu, a nie jeste艣my uziemieni do korzystania z netu w aucie.
Ale ciekaw jestem jakie funkcje udost臋pni膮 w navi z Kodiaqa i czy b臋dzie si臋 to da艂o zapi膮膰 do Superba...

w S3 MY18 navi ju偶 w jaki艣 spos贸b 艣ci膮ga informacj臋 o wypadkach, utrudnieniach - chyba jak w艂膮czysz us艂ug臋 'Skoda connect' i masz po艂膮czenie z internetem.

W艂a艣ciwie funkcje internetowe (Skoda Connect) ograniczaj膮 si臋 do:
- wiadomo艣ci (dost臋pne tylko w j臋zyku angielskim),
- pogody (ca艂kiem sprawnie dzia艂a)
- informacji o utrudnieniach/korkach/wypadkach prezentowanych na mapie.

Dodatkowo oczywi艣cie hotspot Wi-Fi w samochodzie.

Tyle i tylko tyle....
2 tygodnie temu:
S艂ucham radia, jad臋 na googlu i na RMFie m贸wi膮 'dzwon' na A4 za Tarnowem w kierunku do Krakowa, i tworzy si臋 zator.
Przegl膮dam tras臋 na googlu..jest na czerwono +8minut.
Probuj臋 sprawdzi膰 czy jest mo偶liwo艣膰 szybszej trasy na googlu, ale ten wci膮偶 przez A4 prowadzi.
Stwierdzi艂em 偶e sprawdz臋 nawigacj臋 fabryczn膮 co ona wymy艣li...te偶 prowadzi A4 (co akurat by艂o oczekiwane bo przecie偶 '艣lepa'), ale robi臋 zooma na miejsce zatoru...
I co odcinek zaznaczony na czerwono.

Konkluzja:
fabryczna w MY18 jest w jaki艣 spos贸b online, a do tego musi by膰 co najmniej internet podpi臋ty przez SIM lub WLAN (ja tym si臋 艂膮cz臋). Czy Skoda connect jest potrzebne aby by艂a 'online', nie wiem na 100%, ja mam t膮 us艂ug臋 w艂膮czon膮 (i w opisanej powy偶ej sytuacji by艂a w艂膮czona).

Pozdrawiam.

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 12:26 

przemoka napisa艂(a):
Zabawi艂em si臋 w g贸rnika i odkopa艂em ten temat - daje troch臋 wyja艣nie艅 na to, jak te pakiety BT II-V dzia艂aj膮 i co daj膮

Konkluzja:
fabryczna w MY18 jest w jaki艣 spos贸b online, a do tego musi by膰 co najmniej internet podpi臋ty przez SIM lub WLAN (ja tym si臋 艂膮cz臋). Czy Skoda connect jest potrzebne aby by艂a 'online', nie wiem na 100%, ja mam t膮 us艂ug臋 w艂膮czon膮 (i w opisanej powy偶ej sytuacji by艂a w艂膮czona).

Sa dwie r贸偶ne rzeczy, o kt贸rych piszesz. Skoda Connect wymaga karty SIM do po艂膮czenia internetowego. Natomiast, jest jeszcze wbudowana us艂uga Care Connect (dzia艂a w oparciu o fabryczn膮 kart臋 SIM zaszyt膮 gdzie艣 w aucie) w czy jakos tak, kt贸ra opr贸cz systemu dzwonienia alarmowego po wypadku dostarcza jeszcze dane dotyczace ruchu drogowego.
Jecha艂em ostatnio z w艂膮czon膮 map膮 fabryczn膮 i faktycznie, jakie艣 300m przed remontem drogi, z g艂o艣nik贸w us艂ysza艂em "uwaga roboty drogowe, zw臋偶enie jezdni" ;-)
Problem w tym, ze ten Care Connect jest darmowy przez pierwszy rok od zakupu auta...p贸藕niej nie wiadomo jakie b臋d膮 op艂aty a przynajmniej nie uda艂o mi si臋 tego dowiedzie膰 w salonie.

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 12:28 

alexyn napisa艂(a):
Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakie艣 rady?

Problem rozwi膮zany definitywnie. Problem le偶a艂 po stornie konfiguracji punktu dost臋powego. Wpisanie poprawnych danych APN rozwi膮za艂o spraw臋. LTE 艣miga a偶 mi艂o :)

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 19:36 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
alexyn napisa艂(a):
alexyn napisa艂(a):
Karta SIM wymieniona na LTE. Columbus z uporem maniaka pokazuje na wyswietlaczu 3G. Jakie艣 rady?

Problem rozwi膮zany definitywnie. Problem le偶a艂 po stornie konfiguracji punktu dost臋powego. Wpisanie poprawnych danych APN rozwi膮za艂o spraw臋. LTE 艣miga a偶 mi艂o :)

to jakie masz ustawienia?

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 20:41 

Elninjo napisa艂(a):
alexyn napisa艂(a):
alexyn napisa艂(a):

to jakie masz ustawienia?

Ustawienia zaleza od sieci w jakiej jestes. W moim przypadku jest to PLUS. Okaza艂o si臋, 偶e dla kart SIM telefoniczno/internetowych APN to "plus". Dla kart SIM z internetem LTE, APN powiniem by膰 ustawiony jako "internet". Nie wiem jak jest w innych siciach. Kwestia wygooglania albo telefonu do BOK. ;-)

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 22:27 

Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2015, o 19:56
Silnik: 1.4TSI (150KM)
alexyn napisa艂(a):
przemoka napisa艂(a):
Zabawi艂em si臋 w g贸rnika i odkopa艂em ten temat - daje troch臋 wyja艣nie艅 na to, jak te pakiety BT II-V dzia艂aj膮 i co daj膮

Konkluzja:

Sa dwie r贸偶ne rzeczy, o kt贸rych piszesz. Skoda Connect wymaga karty SIM do po艂膮czenia internetowego. Natomiast, jest jeszcze wbudowana us艂uga Care Connect (dzia艂a w oparciu o fabryczn膮 kart臋 SIM zaszyt膮 gdzie艣 w aucie) w czy jakos tak, kt贸ra opr贸cz systemu dzwonienia alarmowego po wypadku dostarcza jeszcze dane dotyczace ruchu drogowego.
Jecha艂em ostatnio z w艂膮czon膮 map膮 fabryczn膮 i faktycznie, jakie艣 300m przed remontem drogi, z g艂o艣nik贸w us艂ysza艂em "uwaga roboty drogowe, zw臋偶enie jezdni" ;-)
Problem w tym, ze ten Care Connect jest darmowy przez pierwszy rok od zakupu auta...p贸藕niej nie wiadomo jakie b臋d膮 op艂aty a przynajmniej nie uda艂o mi si臋 tego dowiedzie膰 w salonie.
SIM nie musisz mie膰 aby obie rzeczy dzia艂a艂y. U偶ywasz WLAN z kom贸rki gdzie udost臋pniasz internet. Co do 1 roku to si臋 zgadza. AA czyli googla nie wy艂膮cz膮.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 37 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: