Android Auto - kompatybilne telefony

xtremesystems
Posty: 350
Rejestracja: 17 sie 2011, o 06:19
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: EL

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: xtremesystems »

czyli masz luksusowo. jak nalezy.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

Czy AA 3.x chodzi jakoś w PL? Mam na myśli wersję z apk mirror i ewentualnie ze sklepu play (jeśli ktoś zainstalował np. przez vpn). Niedawno przeinstalowałem AA będąc we Francji (na polskim telefonie, z kontem google zarejestrowanym w PL) na wersję ze sklepu play - pojawiło się na liście i normalnie zainstalowało, mam zaznaczone auto-update, ale do tej pory nic nie proponowało. Jako, że AA 2.9.x działa więc czekam spokojnie, ale pojawia się pytanko czy aby nie wyłączyć automatycznych aktualizacji.
Tymczasem mam na myśli proste AA 3.x bez AA Mirror. Z odpaleniem AA mirror poczekam jeszcze troszkę.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: sane »

jkp002 pisze:Czy AA 3.x chodzi jakoś w PL? Mam na myśli wersję z apk mirror i ewentualnie ze sklepu play (jeśli ktoś zainstalował np. przez vpn). Niedawno przeinstalowałem AA będąc we Francji (na polskim telefonie, z kontem google zarejestrowanym w PL) na wersję ze sklepu play - pojawiło się na liście i normalnie zainstalowało, mam zaznaczone auto-update, ale do tej pory nic nie proponowało. Jako, że AA 2.9.x działa więc czekam spokojnie, ale pojawia się pytanko czy aby nie wyłączyć automatycznych aktualizacji.
Tymczasem mam na myśli proste AA 3.x bez AA Mirror. Z odpaleniem AA mirror poczekam jeszcze troszkę.
Ja aktualizowałem przez apkmirror, ale wróciłem do poprzedniej wersji, bo na 3.0+ nie działają już te dodatki typu AAMirror czy Carstream.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: jkp002 »

Ale rozumiem, że zwykle, proste AA z apkmirror hula bez problemu? Gdzieś wyczytałem, że kupa i nie chce działać w PL.
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: daro »

jkp002 pisze:Ale rozumiem, że zwykle, proste AA z apkmirror hula bez problemu? Gdzieś wyczytałem, że kupa i nie chce działać w PL.
W Polsce nie masz AA dostępnego ze sklepu googla, ale jak zgrasz z internetu to wszystko działa. Dodatkowo w PL AA sam się nie aktualizuje.
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: daro »

sane pisze:Na najnowszym Android Auto (3.0+) wszystkie te dodatki są już zablokowane, więc nie róbcie update'ów :P
CybPL pisze:Na Huaweju to nie dziala :(. Mam po polaczeniu i AA Mirror i Carplay ale po wybraniu obojętnie czego - czarny ekran. Na telefonie dalej napis Android Auto i nic wiecej.
Ja mam P9 bez roota i też nie wiem jak to ogarnąć. Tylko czarny ekran i napis Android Auto.
Odinstaluj AA i zainstaluj jeszcze raz, z reguły pomaga.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Czy można ściemnieć ekran jak toto działa?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Langusta 2017 »

Ściemnia się automatycznie przy nawigacji GM lub AM a manualnie nie sprawdzałem.
Zmieniam fona wiec wszystko trzeba poinstalować i później sprawdzić.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

janosik się nie ściemnia
pozatym jak się ściemni to czarny ekran się robi
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: bartekpion »

no właśnie, przeczytałem ostatnie strony z 10 razy i już chyba trochę czaję o co w tym aamirror biega, jeszcze tylko nie wiem co to ten cały root i dlaczego nie ma go w standardzie, ale zadzwonię do młodszych, to pewnie mi powiedzą.
działa mi aamirror w samochodzie, ale mam chyba problem z rozdzielczością, bo po bokach mam paski czarne, i wszystko małe na ekranie (mam galaxy tab s t705). dziś na testach co zamknąłem tablet to ginął janosik (czarny ekran) - to samo co pisze enri powyżej, czyli jak świeci ekran tableta - to wyświetla zawartość na aamirror. oczywiście dotyk nie działa. żadnych innych programów nie instalowałem. w android auto na mapach mogłem pozamykać tableta i wsunąć między fotele by nie latał po samochodzie, a tu musi być cały czas otwarty i włączony na janosiku... da się to jakoś obejść? i rozumiem, że żeby mieć dotyk i inne aplikacje to trzeba tego roota zrobić, i będzie działać?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Zrób roota, zainstaluj Automate, uruchom skrypt, schowaj tablet gdzieś i zapomnij o nim.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: marasmus007 »

Mam roota niby dotyk działa na ekranie Columbusa ale nie mogę odpalić żadnych aplikacji. Nie ma ich po prostu. Pomożecie ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: pab567 »

Stwierdziłem, że w końcu i ja muszę się pobawić tym rozwiązaniem. Wyjąłem z szuflady jeden z trzech zapasowych HTC One M8. Odblokowałem i zrootowałem (w miedzyczasie omal go nie zabijając). Zainstalowałem wszystko (oprócz automate). DZIAŁA. Ale jak zawsze nie ma róży bez kolców:
1. Telefon wrzucony do schowka potrafi zgubić sygnał GPS - dziś rano, przy zachmurzonym niebie i padającym śniegu, zdarzyło mu się to kilka razy.
2. Telefon w schowku jest cały czas włączony - byłoby fajnie gdyby po kilkunastu minutach od zaniku napięcia na USB się wyłączał a natychmiast po pojawieniu się napięcia zaczynał się uruchamiać (a nie tylko ładować).
3. nie zawsze chcą się uruchamiać dodatki - naciskam na ekranie AA przycisk z prawej strony żeby uruchomić AA Mirror, pojawia się czarny ekran i za chwilę wraca do głównego ekranu AA.

Bardzo podoba mi się zintegrowanie AA z fabrycznym radiem jeśli chodzi o wprowadzanie audio. Słucham sobie normalnie radia, komunikat z Navi Experta idzie przez głośniki - super sprawa.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: Enriquez »

Punkt drugi załatwisz Automate. Po zaniku zasilania przejdzie w tryb samolotowy, zabije wszystkie apki i może się zwyczajnie uśpić. Można też zrobić aby się całkowicie wyłączył, no ale włączyć trza by było ręcznie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android Auto - kompatybilne telefony

Post autor: pab567 »

Ok, doinstaluję, to ma prawo mieć sens.

Punkt 3 rozwiązany - nieumiejętność obsługi.

Zostaje punkt 1 i tu jest najsłabiej. Kiedyś Samsung Galaxy S2 miał wyjście na zewnętrzne anteny zarówno GPS jak i GSM ale to już prehistoria...

Zapomniałem dopisać, że patent z wyłączeniem Bluetooth przez Root Essentials oczywiście działa - drugi fon normalnie bangla po Bluetooth gdy pierwszy chodzi pod Android Auto.
ODPOWIEDZ