Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 lip 2018, o 21:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 384 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 cze 2018, o 20:56 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2018, o 19:15
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM, 410 Nm
Odno艣nie kompatybilno艣ci....no wielu my艣li, 偶e telefon niekompatybilny, a chodzi膰 mo偶e o rzecz zupe艂nie inn膮.
My艣l臋, 偶e u偶yteczna informacja dla wielu: kabelek - najlepiej od dysku przeno艣nego lub powerbanka, inne albo u mnie nie dzia艂a艂y ( tylko 艂adowa艂y telefon) albo zwiesza艂y po艂膮czenie albo po艂膮czenie by艂o ale co chwila si臋 zrywa艂o lub nie mo偶na go by艂o przywr贸ci膰. Dopiero usuni臋cie pojazdu z Android Auto ( zapomnij samochody) , restart telefonu i restart radia w samochodzie pomaga艂y (pod warunkiem, 偶e kolejno wpi膮艂em w艂a艣ciwy kabel). Na 10 kabli z serwisu komp, zadzia艂a艂y mi 3, z czego tak naprawd臋 2, bo jeden zwiesi艂 po艂膮czenie, tj. wszystkie inne funkcje dzia艂a艂y ale nie SmartLink. Poza tym pojawia艂y si臋 b艂臋dy "utracono po艂膮czenie" i "sprawd藕 czy ...obs艂uguje smartlink"...

Teraz mam 2 pewne kable: bia艂y, p艂aski od powerbanka Xiaomi oraz czarny okr膮g艂y od dysku zew.marki WD. Tych jestem pewien i te dzia艂aj膮 z moim Samsungiem Galaxy S4. W艂a艣ciciel serwisu komp powiedzia艂, ze najwyra藕niej musi to by膰 kabel dostosowany to transmisji z pr膮dem pow 2 A.

Na XDA pisz膮 bzdury, 偶e do samsung贸w wymagany jest Android Auto + (Plus), a wystarczy w艂a艣ciwy kabel - niestety wi臋kszo艣膰 do艂膮czanych do telefon贸w nie nadaje si臋.
Nie jestem elektronikiem, ale kolega elektronik powiedzia艂, 偶e najlepiej w tym wypadku zadzia艂aj膮 grube okr膮g艂e kable od dysk贸w zewn/powerbank贸w ze wzgl臋du na mniejsz膮 utrat臋 napi臋cia oraz p艂askie, ze wzgl臋du na separacj臋 偶y艂 i jak膮艣 tam przez to izolacj臋 od pr膮d贸w (wirowych czy cu艣).

Mo偶e komu艣 pomog艂em.锘

Acha - na moim romie ([6.0.1][FINAL] Optimized LineageOS 13) Android Auto nie dzia艂a艂 wcale, tzn. auto nie widzia艂o telefonu, dop贸ki nie w艂膮czy艂em w opcjach programistycznych "debugowania USB", po tym zaskoczy艂o od razu.

P.S. O kablu pisali ju偶 inni ale ja zrobi艂em mega-test stoj膮c godzin臋 pod sklepem i pr贸buj膮c r贸偶nych kabli.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 cze 2018, o 21:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Pr膮dy wirowe maj膮 znaczenie w przypadku pr膮du zmiennego a nie sta艂ego.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 18 cze 2018, o 19:54 

Do艂膮czy艂(a): 15 mar 2018, o 19:15
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 201 KM, 410 Nm
Enriquez napisa艂(a):
Pr膮dy wirowe maj膮 znaczenie w przypadku pr膮du zmiennego a nie sta艂ego.

Jak ju偶 m贸wi艂em nie znam si臋, zapewne masz racj臋. Tak czy inaczej zmiana kabla spowodowa艂a poprawn膮 wsp贸艂prac臋 Android Auto z radiem samochodowym.

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2018, o 07:19 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Ja mog臋 potwierdzi膰, 偶e taki kabelek dzia艂a bardzo dobrze. Niestety po roku intensywnego wpinania/wypinania co艣 tam potrafi si臋 obluzowa膰 i przew贸d nie styka, dlatego lepiej sobie zam贸wi膰 2-3 sztuki.

https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... autifyAB=0

G贸ra

PostNapisane: 12 lip 2018, o 14:23 

Do艂膮czy艂(a): 22 mar 2018, o 20:55
Samoch贸d: Superb III 4x4
Pytanie na temat Spotify. Przy ka偶dym w艂膮czeniu AA i klikni臋ciu play w Spotify, odpala si臋 muzyka na sekunde i potem pauzuje. Drugie naci艣ni臋cie play ju偶 jest ok i wszystko dzia艂a jak nale偶y, dop贸ki nie odepn臋 telefonu.

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 05:47 

Do艂膮czy艂(a): 17 pa藕 2011, o 21:58
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Testowa艂 ju偶 kto艣 Galaxy S9 pod k膮tem kompatybilno艣ci z AA oraz funkcjonowania 艂adowarki indukcyjnej???

G贸ra

PostNapisane: 20 lip 2018, o 07:53 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Tak, je艣li idzie o AA to ok, 艂adowarka indukcyjna dzia艂a, tylko zastanawiam si臋 czy 艂adowanie kablem (podczas po艂膮czenia AA) i 艂adowark膮 indukcyjn膮 w tym samym czasie nie zepsuje czego艣 w telefonie, a konkretnie baterii. Czy kto艣 wie jak wy艂膮czy膰 to w telefonie albo w samochodzie, 偶eby zosta艂o samo wzmacnianie sygna艂u? No i wiadomo - kwestia kabla, kupi艂em z k膮tow膮 ko艅c贸wk膮 i rwalo po艂膮czenia, a jak da艂em stary kabel od Nokii z fabryczn膮 przej艣ci贸wk膮 na usb-c jest ok, ale nie siada idealnie w boxie i jest ryzyko uszkodzenia gniazda w telefonie przy takim u偶ytkowaniu, ale mimo to 艂aduje indukcyjnie.

G贸ra

PostNapisane: dzisiaj, o 06:52 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
bartekpion napisa艂(a):
Tak, je艣li idzie o AA to ok, 艂adowarka indukcyjna dzia艂a, tylko zastanawiam si臋 czy 艂adowanie kablem (podczas po艂膮czenia AA) i 艂adowark膮 indukcyjn膮 w tym samym czasie nie zepsuje czego艣 w telefonie, a konkretnie baterii. Czy kto艣 wie jak wy艂膮czy膰 to w telefonie albo w samochodzie, 偶eby zosta艂o samo wzmacnianie sygna艂u? No i wiadomo - kwestia kabla, kupi艂em z k膮tow膮 ko艅c贸wk膮 i rwalo po艂膮czenia, a jak da艂em stary kabel od Nokii z fabryczn膮 przej艣ci贸wk膮 na usb-c jest ok, ale nie siada idealnie w boxie i jest ryzyko uszkodzenia gniazda w telefonie przy takim u偶ytkowaniu, ale mimo to 艂aduje indukcyjnie.
http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?p=324438#p324438

Nie wiem czy po przestawienu na wy艂 w og贸le nie b臋dzie 艂adowania czy po艂膮czenia USB.

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: dzisiaj, o 11:41 

Do艂膮czy艂(a): 11 lut 2016, o 14:12
Dzi臋ki za linka, rozwa偶臋 t膮 opcj臋, ale bardziej pasowa艂oby wg mnie wy艂膮czy膰 indukcj臋 - przez usb 艂aduje normalnie, nie grzeje telefonu, i jest wystarczaj膮co pr膮du, a na indukcji - telefon jest gor膮cy. Najbardziej chodzi mi o zasi臋g z tego wzmacniacza sygna艂u, bo wiadomo jak to jest - ginie sygna艂 i nic nie mo偶na zrobi膰 z rwan膮 rozmow膮 telefoniczn膮, no i w d艂u偶szym okresie czasu z danymi do janosika i navi.

Kto艣 mo偶e grzeba艂 OBD11 lub innym VCDS w 艂adowarce indukcyjnej?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 384 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: