Canton Sound System

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Canton Sound System

Post autor: pab567 »

JacekRS nie myśl tylko o swoich wymaganiach... jak ktoś chce grać tyłem z jakiegokolwiek powodu to powinni to działać... W Fabii specjalnie wyłączyłem wewnętrzny SoundSystem i zmieniłem konfigurację głośników w kodowaniu z 6 na 8 (lub odwrotnie - nie pamiętam) dzięki czemu zaczęło to już grać sensowniej a po zmianie głośników na Gladeny wręcz zadowalająco ale wciąż na tyle brakuje mi niskich - więc w przyszłym tygodniu wpada do Fabii procesor i wzmak od Audisona. Potem tylko szybkie strojenie i nareszcie powinno być dobrze. Do bardzo dobrze przydałby się jeszcze subwoofer ale tu mi brakuje sensownego miejsca do instalacji.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Canton Sound System

Post autor: CLO27 »

JacekRS pisze:
marasmus007 pisze:Ten Canton to mega porażka , nie dość że nie idzie tego rozsądnie wysterować to nie wiadomo po co są niskie w drzwiach tylnych jak nie grają ......... tragedia
To wsadź sobie Zestaw Utopii za 13,5 koła, do tego jakieś "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wytłum drzwi, wsadź kable na miedzi beztlenowej, pojedź np do Pana Józka z Gliwic na strojenie, zamknij się w kwocie 30kPLN i wtedy Ci będzie grać tak, że ... będziesz mógł pojechać na spot StrefyCarAudio się pochwalić :)

Co do pytania o tylne głośniki... są, bo ludzie kupują cyferkami, a im więcej (12,15, 18 głośników) to myślą, że będzie cudownie głośniej lepiej i ładniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.
Ja mam Cantona ustawionego na kierowcę i po temacie.
A tylne głośniki z wyjątkiem Suba mogą nie istnieć.

Na koncertach głośniki grają na mnie, a nie na moje plecy :) resztę można sobie dopowiedzieć.
Jak ktoś to wrzuci co napisałeś sam chętnie zobaczę, ale chyba nie po to kupuje się auto budżetowe aby za1/4 wartości wpierdzielić system audio :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

pab567 pisze:JacekRS nie myśl tylko o swoich wymaganiach... jak ktoś chce grać tyłem z jakiegokolwiek powodu to powinni to działać... W Fabii specjalnie wyłączyłem wewnętrzny SoundSystem i zmieniłem konfigurację głośników w kodowaniu z 6 na 8 (lub odwrotnie - nie pamiętam) dzięki czemu zaczęło to już grać sensowniej a po zmianie głośników na Gladeny wręcz zadowalająco ale wciąż na tyle brakuje mi niskich - więc w przyszłym tygodniu wpada do Fabii procesor i wzmak od Audisona. Potem tylko szybkie strojenie i nareszcie powinno być dobrze. Do bardzo dobrze przydałby się jeszcze subwoofer ale tu mi brakuje sensownego miejsca do instalacji.
Kick'a Ci brakuje, bo seryjny wzmak (albo końcówki z radia) nie wyrabia. Audison powinien Gladeny za mordę chwycić. Jaka mają one średnicę? Dls r6a i Hertz HSK dobrego kicka miały i wspomniana wcześniej Utopia, ale to chore pieniądze no i te przetworniki lubią duuuuzo watów . Procka chcesz do czasowek czy też do cięcia pasm? Tweetery masz też z Gladeny czy serię?
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

CLO27 pisze:
JacekRS pisze:
marasmus007 pisze:Ten Canton to mega porażka , nie dość że nie idzie tego rozsądnie wysterować to nie wiadomo po co są niskie w drzwiach tylnych jak nie grają ......... tragedia
To wsadź sobie Zestaw Utopii za 13,5 koła, do tego jakieś "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wytłum drzwi, wsadź kable na miedzi beztlenowej, pojedź np do Pana Józka z Gliwic na strojenie, zamknij się w kwocie 30kPLN i wtedy Ci będzie grać tak, że ... będziesz mógł pojechać na spot StrefyCarAudio się pochwalić :)

Co do pytania o tylne głośniki... są, bo ludzie kupują cyferkami, a im więcej (12,15, 18 głośników) to myślą, że będzie cudownie głośniej lepiej i ładniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.
Ja mam Cantona ustawionego na kierowcę i po temacie.
A tylne głośniki z wyjątkiem Suba mogą nie istnieć.

Na koncertach głośniki grają na mnie, a nie na moje plecy :) resztę można sobie dopowiedzieć.
Jak ktoś to wrzuci co napisałeś sam chętnie zobaczę, ale chyba nie po to kupuje się auto budżetowe aby za1/4 wartości wpierdzielić system audio :P
W golfie IV miałem woofery z Utopii wraz z tweeterami Morel Supremo Piccolo, podpięte to pod Sony XES M1, cięte ze zwrotnicy Focala, a czasówki były na radiu Clarion DXZ958 grało to baaardzo czysto, nawet suba nie potrzebowałem, aczkolwiek był jakiś JL, morel itp. itd., w zależności od zachcianek . Wartość sprzętu była równa wartości samochodu:) ale to było ... 6 lat temu :) no i auto cały czas rozgrzebane, bo to wzmaka podmieniałem, to inne tweetery, to średniaki podpinałem, fajne czasy, ale.... ale teraz starczy mi Canton:)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Canton Sound System

Post autor: CLO27 »

No to wiem do kogo się zwrócić o radę jak będzie trzeba audio robić hheheehe :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Canton Sound System

Post autor: pab567 »

Procek do timingów i de-equalizacji. Z przodu Gladeny One 165SQX, tweetery też od Gladena, z tyłu jakieś dwudrożne współosiowe 165mm 3 Ohm też od Gladena.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Canton Sound System

Post autor: JacekRS »

pab567 pisze:Procek do timingów i de-equalizacji. Z przodu Gladeny One 165SQX, tweetery też od Gladena, z tyłu jakieś dwudrożne współosiowe 165mm 3 Ohm też od Gladena.
Fajnie, bo 165mm te Gladeny, powinien być kick pod Audisonem, tylko sprawdź czy jest on stabilny w 3 Ohm :)
Z ciekawości jaki procek?:) Ja jakoś wolałem cięcia pasywnie, i tylko aktywkę do czasówek.
Patrzę na te Gladeny i to jest podmarka Audio-System grupa Mosconi. Całkiem nieźle, ciekawe jak to się ma w hierarchii koncernu?? :)
Widzę, ze mają dedykowane zestawy pod konkretne modele samochodów. wiadomo same przetworniki to nie ta droga, trzeba od razu zrobić drzwi, a z tego co widzę, to dostęp w Superbie III jest całkiem ok, trzeba "tylko" zrzucić tapicerkę:). Oprócz tego ciekaw jestem jak to by kontrolował fabryczny wzmacniacz... orientuje się ktoś jaką moc na wyjściach ma wzmak w Superbie III i czy przy samym przodzie generuje większą moc na kanał czy jest to "stała" wartość na każdy kanał? Na stronie Mosconi oferuje nawet przejściówki z sygnału HI na LOW, żeby wyeliminować oryginalny wzmak i wsadzić coś bardziej jakościowego.... fajne, zaintrygowało mnie to, chyba na wiosnę bedziem grzebać :) Tak wiem, najlepiej wszystko prowadzić jeszcze raz.... ale... raz to gwarancja, dwa... znowu rozbiorę samochód i złożę przed sprzedażą:)
Pffff.... ale się rozpisałem, a tak na marginesie, to chyba Canton w S3 gra gorzej niż w OIII mimo że w S3 jest zainstalowany 3-way;) ale wstrzymam się z ostateczną oceną jeszcze jakiś czas :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

JacekRS pisze:
marasmus007 pisze:Ten Canton to mega porażka , nie dość że nie idzie tego rozsądnie wysterować to nie wiadomo po co są niskie w drzwiach tylnych jak nie grają ......... tragedia
To wsadź sobie Zestaw Utopii za 13,5 koła, do tego jakieś "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wytłum drzwi, wsadź kable na miedzi beztlenowej, pojedź np do Pana Józka z Gliwic na strojenie, zamknij się w kwocie 30kPLN i wtedy Ci będzie grać tak, że ... będziesz mógł pojechać na spot StrefyCarAudio się pochwalić :)

Co do pytania o tylne głośniki... są, bo ludzie kupują cyferkami, a im więcej (12,15, 18 głośników) to myślą, że będzie cudownie głośniej lepiej i ładniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.
Ja mam Cantona ustawionego na kierowcę i po temacie.
A tylne głośniki z wyjątkiem Suba mogą nie istnieć.

Na koncertach głośniki grają na mnie, a nie na moje plecy :) resztę można sobie dopowiedzieć.
JacekRS, spłycasz temat i to bardzo mocno, to w Superbie II audio grało o niebo lepiej , była przyjamniej zaznaczona różnica pomiędzy górą a środkiem a w przypadku CANTONa się to wsyzstko zlewa i robi się hałas.
Bardzo ładnie opisałeś że ludzie kupują cyferkami i podoba mi się Twoje wyliczenie na 30K zł za audo. Widać lubisz cyferki ale dla mnie to nie ma żadnego znaczenia, bo nie jest sposobem wydać 30k zł
sposobem jest zrobić to dobrze.
To chyba tyle w temacie urazić nikogo tym podsumowaniem nie chciałem, a i wątku dalej ciągnąć nie zamierzam
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Canton Sound System

Post autor: Enriquez »

Sprzęt grający to się kupuje do domu a nie do samochodu. Choć fd samochodu tańszy w sumie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

Oczywiście jak najbardziej, miło jest wcisnąć się w fotel przy miłych dźwiekach w domu , nadmienię jednak że Misiek był dobrym przykładem że do auta też trzeba :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Canton Sound System

Post autor: Enriquez »

Właśnie był przykładem jak nie trzeba tego robić. Co z tego że władował trochę kasy jak było to poskładane jak u wujka Mietka i wszystko gdzie okiem sięgnąć odstawało. Dla kogoś, kto w życiu nie widział Superba może i byłoby git, ale sorry - dla mnie wyglądał na bardzo umęczony. Siedziałem w nim, słuchałem, macałem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

Niestety nie miałem okazji , aczkolwiek wydaje mi się , że jemu raczej o wynik chodizło w dB. Dlatego jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje jeden lubi to, drugi co innego ................
nik_t
Posty: 16
Rejestracja: 10 paź 2017, o 12:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Canton Sound System

Post autor: nik_t »

Witam, a gdyby zadać odwrotne pytanie, jak brzmi standardowy zestaw w SIII dle średnio-mniej wymagającego - zakładając że Bas to nie cała kwintesencja brzmienia? Daje jakąkolwiek przyjemność, czy tylko zgrzytanie zębów i trzeba wydać kasę na upgrade jakikolwiek - Canton lub customs?
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: PLaSTI »

Ja tylko zapytam krótko...
Czy ktoś już znalazł sposób aby zmusić TYLNE głosniki w SIII z Cantonem, zeby "zagrały" ???

Bo przód napierdziela całkiem OK, SUB tez nieźle, ale tylne drzwi ie grają praktycznie WCALE !!!! Czy ja mam coś zepsute????
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Canton Sound System

Post autor: Enriquez »

Yyy. Fader?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ