Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 lis 2018, o 14:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 193 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 lut 2017, o 15:37 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
JacekRS nie my艣l tylko o swoich wymaganiach... jak kto艣 chce gra膰 ty艂em z jakiegokolwiek powodu to powinni to dzia艂a膰... W Fabii specjalnie wy艂膮czy艂em wewn臋trzny SoundSystem i zmieni艂em konfiguracj臋 g艂o艣nik贸w w kodowaniu z 6 na 8 (lub odwrotnie - nie pami臋tam) dzi臋ki czemu zacz臋艂o to ju偶 gra膰 sensowniej a po zmianie g艂o艣nik贸w na Gladeny wr臋cz zadowalaj膮co ale wci膮偶 na tyle brakuje mi niskich - wi臋c w przysz艂ym tygodniu wpada do Fabii procesor i wzmak od Audisona. Potem tylko szybkie strojenie i nareszcie powinno by膰 dobrze. Do bardzo dobrze przyda艂by si臋 jeszcze subwoofer ale tu mi brakuje sensownego miejsca do instalacji.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 lut 2017, o 16:58 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
JacekRS napisa艂(a):
marasmus007 napisa艂(a):
Ten Canton to mega pora偶ka , nie do艣膰 偶e nie idzie tego rozs膮dnie wysterowa膰 to nie wiadomo po co s膮 niskie w drzwiach tylnych jak nie graj膮 ......... tragedia

To wsad藕 sobie Zestaw Utopii za 13,5 ko艂a, do tego jakie艣 "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wyt艂um drzwi, wsad藕 kable na miedzi beztlenowej, pojed藕 np do Pana J贸zka z Gliwic na strojenie, zamknij si臋 w kwocie 30kPLN i wtedy Ci b臋dzie gra膰 tak, 偶e ... b臋dziesz m贸g艂 pojecha膰 na spot StrefyCarAudio si臋 pochwali膰 :)

Co do pytania o tylne g艂o艣niki... s膮, bo ludzie kupuj膮 cyferkami, a im wi臋cej (12,15, 18 g艂o艣nik贸w) to my艣l膮, 偶e b臋dzie cudownie g艂o艣niej lepiej i 艂adniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.
Ja mam Cantona ustawionego na kierowc臋 i po temacie.
A tylne g艂o艣niki z wyj膮tkiem Suba mog膮 nie istnie膰.

Na koncertach g艂o艣niki graj膮 na mnie, a nie na moje plecy :) reszt臋 mo偶na sobie dopowiedzie膰.

Jak kto艣 to wrzuci co napisa艂e艣 sam ch臋tnie zobacz臋, ale chyba nie po to kupuje si臋 auto bud偶etowe aby za1/4 warto艣ci wpierdzieli膰 system audio :P

G贸ra

PostNapisane: 10 lut 2017, o 17:04 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 424PS/525Nm
pab567 napisa艂(a):
JacekRS nie my艣l tylko o swoich wymaganiach... jak kto艣 chce gra膰 ty艂em z jakiegokolwiek powodu to powinni to dzia艂a膰... W Fabii specjalnie wy艂膮czy艂em wewn臋trzny SoundSystem i zmieni艂em konfiguracj臋 g艂o艣nik贸w w kodowaniu z 6 na 8 (lub odwrotnie - nie pami臋tam) dzi臋ki czemu zacz臋艂o to ju偶 gra膰 sensowniej a po zmianie g艂o艣nik贸w na Gladeny wr臋cz zadowalaj膮co ale wci膮偶 na tyle brakuje mi niskich - wi臋c w przysz艂ym tygodniu wpada do Fabii procesor i wzmak od Audisona. Potem tylko szybkie strojenie i nareszcie powinno by膰 dobrze. Do bardzo dobrze przyda艂by si臋 jeszcze subwoofer ale tu mi brakuje sensownego miejsca do instalacji.

Kick'a Ci brakuje, bo seryjny wzmak (albo ko艅c贸wki z radia) nie wyrabia. Audison powinien Gladeny za mord臋 chwyci膰. Jaka maj膮 one 艣rednic臋? Dls r6a i Hertz HSK dobrego kicka mia艂y i wspomniana wcze艣niej Utopia, ale to chore pieni膮dze no i te przetworniki lubi膮 duuuuzo wat贸w . Procka chcesz do czasowek czy te偶 do ci臋cia pasm? Tweetery masz te偶 z Gladeny czy seri臋?

G贸ra

PostNapisane: 10 lut 2017, o 17:08 

CLO27 napisa艂(a):
JacekRS napisa艂(a):
marasmus007 napisa艂(a):
Ten Canton to mega pora偶ka , nie do艣膰 偶e nie idzie tego rozs膮dnie wysterowa膰 to nie wiadomo po co s膮 niskie w drzwiach tylnych jak nie graj膮 ......... tragedia

To wsad藕 sobie Zestaw Utopii za 13,5 ko艂a, do tego jakie艣 "hajendowe" wzmaki z serii XES, procesor, wyt艂um drzwi, wsad藕 kable na miedzi beztlenowej, pojed藕 np do Pana J贸zka z Gliwic na strojenie, zamknij si臋 w kwocie 30kPLN i wtedy Ci b臋dzie gra膰 tak, 偶e ... b臋dziesz m贸g艂 pojecha膰 na spot StrefyCarAudio si臋 pochwali膰 :)

Co do pytania o tylne g艂o艣niki... s膮, bo ludzie kupuj膮 cyferkami, a im wi臋cej (12,15, 18 g艂o艣nik贸w) to my艣l膮, 偶e b臋dzie cudownie g艂o艣niej lepiej i 艂adniej, a jest odwrotnie - kakofonia i tyle.

Na koncertach g艂o艣niki graj膮 na mnie, a nie na moje plecy :) reszt臋 mo偶na sobie dopowiedzie膰.

Jak kto艣 to wrzuci co napisa艂e艣 sam ch臋tnie zobacz臋, ale chyba nie po to kupuje si臋 auto bud偶etowe aby za1/4 warto艣ci wpierdzieli膰 system audio :P

W golfie IV mia艂em woofery z Utopii wraz z tweeterami Morel Supremo Piccolo, podpi臋te to pod Sony XES M1, ci臋te ze zwrotnicy Focala, a czas贸wki by艂y na radiu Clarion DXZ958 gra艂o to baaardzo czysto, nawet suba nie potrzebowa艂em, aczkolwiek by艂 jaki艣 JL, morel itp. itd., w zale偶no艣ci od zachcianek . Warto艣膰 sprz臋tu by艂a r贸wna warto艣ci samochodu:) ale to by艂o ... 6 lat temu :) no i auto ca艂y czas rozgrzebane, bo to wzmaka podmienia艂em, to inne tweetery, to 艣redniaki podpina艂em, fajne czasy, ale.... ale teraz starczy mi Canton:)

G贸ra

PostNapisane: 10 lut 2017, o 17:13 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
No to wiem do kogo si臋 zwr贸ci膰 o rad臋 jak b臋dzie trzeba audio robi膰 hheheehe :)

G贸ra

PostNapisane: 10 lut 2017, o 17:14 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Procek do timing贸w i de-equalizacji. Z przodu Gladeny One 165SQX, tweetery te偶 od Gladena, z ty艂u jakie艣 dwudro偶ne wsp贸艂osiowe 165mm 3 Ohm te偶 od Gladena.

G贸ra

PostNapisane: 10 lut 2017, o 20:22 

pab567 napisa艂(a):
Procek do timing贸w i de-equalizacji. Z przodu Gladeny One 165SQX, tweetery te偶 od Gladena, z ty艂u jakie艣 dwudro偶ne wsp贸艂osiowe 165mm 3 Ohm te偶 od Gladena.

Fajnie, bo 165mm te Gladeny, powinien by膰 kick pod Audisonem, tylko sprawd藕 czy jest on stabilny w 3 Ohm :)
Z ciekawo艣ci jaki procek?:) Ja jako艣 wola艂em ci臋cia pasywnie, i tylko aktywk臋 do czas贸wek.
Patrz臋 na te Gladeny i to jest podmarka Audio-System grupa Mosconi. Ca艂kiem nie藕le, ciekawe jak to si臋 ma w hierarchii koncernu?? :)
Widz臋, ze maj膮 dedykowane zestawy pod konkretne modele samochod贸w. wiadomo same przetworniki to nie ta droga, trzeba od razu zrobi膰 drzwi, a z tego co widz臋, to dost臋p w Superbie III jest ca艂kiem ok, trzeba "tylko" zrzuci膰 tapicerk臋:). Opr贸cz tego ciekaw jestem jak to by kontrolowa艂 fabryczny wzmacniacz... orientuje si臋 kto艣 jak膮 moc na wyj艣ciach ma wzmak w Superbie III i czy przy samym przodzie generuje wi臋ksz膮 moc na kana艂 czy jest to "sta艂a" warto艣膰 na ka偶dy kana艂? Na stronie Mosconi oferuje nawet przej艣ci贸wki z sygna艂u HI na LOW, 偶eby wyeliminowa膰 oryginalny wzmak i wsadzi膰 co艣 bardziej jako艣ciowego.... fajne, zaintrygowa艂o mnie to, chyba na wiosn臋 bedziem grzeba膰 :) Tak wiem, najlepiej wszystko prowadzi膰 jeszcze raz.... ale... raz to gwarancja, dwa... znowu rozbior臋 samoch贸d i z艂o偶臋 przed sprzeda偶膮:)
Pffff.... ale si臋 rozpisa艂em, a tak na marginesie, to chyba Canton w S3 gra gorzej ni偶 w OIII mimo 偶e w S3 jest zainstalowany 3-way;) ale wstrzymam si臋 z ostateczn膮 ocen膮 jeszcze jaki艣 czas :)

G贸ra

PostNapisane: 13 lut 2017, o 14:05 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2011, o 01:34
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Aktualnie: JB4 350KM / 423Nm
JacekRS napisa艂(a):
marasmus007 napisa艂(a):

JacekRS, sp艂ycasz temat i to bardzo mocno, to w Superbie II audio gra艂o o niebo lepiej , by艂a przyjamniej zaznaczona r贸偶nica pomi臋dzy g贸r膮 a 艣rodkiem a w przypadku CANTONa si臋 to wsyzstko zlewa i robi si臋 ha艂as.
Bardzo 艂adnie opisa艂e艣 偶e ludzie kupuj膮 cyferkami i podoba mi si臋 Twoje wyliczenie na 30K z艂 za audo. Wida膰 lubisz cyferki ale dla mnie to nie ma 偶adnego znaczenia, bo nie jest sposobem wyda膰 30k z艂
sposobem jest zrobi膰 to dobrze.
To chyba tyle w temacie urazi膰 nikogo tym podsumowaniem nie chcia艂em, a i w膮tku dalej ci膮gn膮膰 nie zamierzam

G贸ra

PostNapisane: 17 lut 2017, o 21:03 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Sprz臋t graj膮cy to si臋 kupuje do domu a nie do samochodu. Cho膰 fd samochodu ta艅szy w sumie.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 20 lut 2017, o 11:11 

Oczywi艣cie jak najbardziej, mi艂o jest wcisn膮膰 si臋 w fotel przy mi艂ych d藕wiekach w domu , nadmieni臋 jednak 偶e Misiek by艂 dobrym przyk艂adem 偶e do auta te偶 trzeba :)

G贸ra

PostNapisane: 20 lut 2017, o 15:43 
Moderator

W艂a艣nie by艂 przyk艂adem jak nie trzeba tego robi膰. Co z tego 偶e w艂adowa艂 troch臋 kasy jak by艂o to posk艂adane jak u wujka Mietka i wszystko gdzie okiem si臋gn膮膰 odstawa艂o. Dla kogo艣, kto w 偶yciu nie widzia艂 Superba mo偶e i by艂oby git, ale sorry - dla mnie wygl膮da艂 na bardzo um臋czony. Siedzia艂em w nim, s艂ucha艂em, maca艂em.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 21 lut 2017, o 09:24 

Niestety nie mia艂em okazji , aczkolwiek wydaje mi si臋 , 偶e jemu raczej o wynik chodiz艂o w dB. Dlatego jak to si臋 m贸wi o gustach si臋 nie dyskutuje jeden lubi to, drugi co innego ................

G贸ra

PostNapisane: 10 pa藕 2017, o 12:29 

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2017, o 12:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Witam, a gdyby zada膰 odwrotne pytanie, jak brzmi standardowy zestaw w SIII dle 艣rednio-mniej wymagaj膮cego - zak艂adaj膮c 偶e Bas to nie ca艂a kwintesencja brzmienia? Daje jak膮kolwiek przyjemno艣膰, czy tylko zgrzytanie z臋b贸w i trzeba wyda膰 kas臋 na upgrade jakikolwiek - Canton lub customs?

G贸ra

PostNapisane: 11 pa藕 2017, o 15:27 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2014, o 08:57
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Ja tylko zapytam kr贸tko...
Czy kto艣 ju偶 znalaz艂 spos贸b aby zmusi膰 TYLNE g艂osniki w SIII z Cantonem, zeby "zagra艂y" ???

Bo prz贸d napierdziela ca艂kiem OK, SUB tez nie藕le, ale tylne drzwi ie graj膮 praktycznie WCALE !!!! Czy ja mam co艣 zepsute????

G贸ra

PostNapisane: 11 pa藕 2017, o 17:21 
Moderator

Yyy. Fader?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 193 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: