Canton Sound System

Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: PLaSTI »

No wiec jak to jest.... w SII Sound System gral mi z tylu podobnie glosno jak z przodu, a Canton z tylu prawie nie gra, Fader jest ustawiony centralnie, to ja mam cos zepsute czy TTTM???


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Canton Sound System

Post autor: przemoka »

Ja myślę, że TTTM. Tył słyszy mocno subwoofera, a z kolei głośniki w drzwiach są bardziej wytłumione, bo w końcu to auto dla styropianowych prezesów, którzy z tyłu mają mieć ciszej ;)
Natomiast co do jakości to ja gram dużo FLACów i muszę przyznać, że sprzęt gra całkiem przyzwoicie. W domu mam Denona i głośniki Klipsch, więc w kwestii tonów wysokich jest podobnie. Niskie tony wymagają regulacji, żeby z tyłu woofer za bardzo nie walił basem, a był słyszany pełny zakres dźwięków.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Canton Sound System

Post autor: barteka3 »

JacekRS pisze:Moje spostrzeżenie opieram na Cantonie, który miałem przez 3 lata w OIII i obecnym SIII. Uważam, że jest gorzej i na radio (które są nadawane w podłej jakości) i na CD/DVD i odtwarzaniu strumieniowym.

Nie mówię, że jest źle. Źle, albo i tragicznie to było w Octavii I, tam jakość była porównywalna z "PC Speakerem" :D

W SIII jest po prostu gorzej niż w OIII, a wiadomo człowiek szybko do się do "dobrego" przyzwyczaja to i potem za tym tęskni ;)
I ja dołoże swoje żeby już nic nie było wiadomo
Przez 3 tygodnie jeździłem serwisową octavia z cantonem z 2017 (jak mi k.... dach naprawiali) i wg mnie gra znacznie gorzej niż w S3 (ta sama muzyka z kary sd)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: Elninjo »

przemoka pisze:Ja myślę, że TTTM. Tył słyszy mocno subwoofera, a z kolei głośniki w drzwiach są bardziej wytłumione, bo w końcu to auto dla styropianowych prezesów, którzy z tyłu mają mieć ciszej ;)
Natomiast co do jakości to ja gram dużo FLACów i muszę przyznać, że sprzęt gra całkiem przyzwoicie. W domu mam Denona i głośniki Klipsch, więc w kwestii tonów wysokich jest podobnie. Niskie tony wymagają regulacji, żeby z tyłu woofer za bardzo nie walił basem, a był słyszany pełny zakres dźwięków.
Ja wczoraj włączyłem sobie ESKA TV w samochodzie i nagle usłyszałem przestrzenny dźwięk...
Tak jak pisałem wcześniej... jakość źródła dźwięku jest kluczowa do odpowiedniego "słyszenia" Cantona...
FALC rządzi i nawet najlepsze eMPe3ójki nie dorównają im nawet w 10%...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Canton Sound System

Post autor: whity »

Najlepszy efekt był słuchając stacji radiowych DAB+
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

Elninjo pisze:
przemoka pisze:Ja myślę, że TTTM. Tył słyszy mocno subwoofera, a z kolei głośniki w drzwiach są bardziej wytłumione, bo w końcu to auto dla styropianowych prezesów, którzy z tyłu mają mieć ciszej ;)
Natomiast co do jakości to ja gram dużo FLACów i muszę przyznać, że sprzęt gra całkiem przyzwoicie. W domu mam Denona i głośniki Klipsch, więc w kwestii tonów wysokich jest podobnie. Niskie tony wymagają regulacji, żeby z tyłu woofer za bardzo nie walił basem, a był słyszany pełny zakres dźwięków.
Ja wczoraj włączyłem sobie ESKA TV w samochodzie i nagle usłyszałem przestrzenny dźwięk...
Tak jak pisałem wcześniej... jakość źródła dźwięku jest kluczowa do odpowiedniego "słyszenia" Cantona...
FALC rządzi i nawet najlepsze eMPe3ójki nie dorównają im nawet w 10%...
Czy słuchając tego dźwięku przestrzennego , tylne drzwi grały coś lepiej jak w przypadku stereo w jakości PC Speakera ??
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: Elninjo »

Oczywiście, że tak. Graja całkiem całkiem... Po włączeniu muzy FLAC grają dokładnie tak jak przednie...
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Canton Sound System

Post autor: marasmus007 »

Aaaaaaa ok , sprawdzę z ciekawości , dzięki za informację.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Canton Sound System

Post autor: skipper »

zgrałem sobie koncert z blu-raya do flaca w formacie dts 5.1, nie wiecie czy to faktycznie z Columbusa będzie 5.1? Czy lepiej zgrywać do zwykłego stereo i zaoszczędzić miejsca na karcie?
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Canton Sound System

Post autor: przemoka »

nie będzie 5.1, co najwyżej kwadrofoniczny 2.1. Tył nie jest odseparowany od przodu. To po prostu lewy i prawy kanał.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Canton Sound System

Post autor: skipper »

zgrałem w stereo i w 5.1 i wydaje mi się, że 5.1 jet lepsza jakość i bardziej przestrzenna.
Ale zgrałem sobie też płyty CD do flaca i faktycznie to zupełnie inna jakość w tym Cantonie teraz, do tej pory słuchałem tylko mp3 ściągniętych z sieci i... już nigdy więcej.
Różnica kosmiczna.
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Canton Sound System

Post autor: przemoka »

No bo flac to przepaść w stosunku do mp3. Ja jeszcze szukam ewentualnie stacji radiowych, które mają bitrate 192 kbps, bo to daje jeszcze w miarę niezłą jakość dźwięku. Ale rip płyty cd do flac to podstawa:)
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: chudy »

Słuchajcie mp3 o bitrate 320 kbps to nie będziecie już odczuwać tej różnicy. Przynajmniej tak twierdzą na audiofilskich forach. Że żeby odczuć różnice między dobrym mp3 a flac to trzeba mieć jakiś mega drogi i dobry sprzęt.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Canton Sound System

Post autor: skipper »

ja robiłem dzisiaj testy i nagrałem właśnie mp3 320kbps i flac i różnica jest, oczywiście na korzyść flac...
odsłuch na Columbsie i Cantonie
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Canton Sound System

Post autor: chudy »

A wielcy znawcy tematu mówią, że to siła placebo :D
Nie wiem, nie będę się kłócil, bo ja czuję różnice tylko między 128 a 320,ale już jak jest 256 i 320 to nie czuje tego :D
ODPOWIEDZ