MirrorLink

Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MirrorLink

Post autor: jimw »

Netlis pisze:Dziś udało się połączyć Samsunga S8 poprzez Car Mode aplikacja powoduje ze Yanosik jest widoczny z ikonami zgłoszeń zagrożeń jest na ekranie mojego auta. Podłączenie przez kabel i w/w apke. Poza tym nie wycisza radia, nie ingeruje w audio auta. Fakt dość długo się ładuje po uruchomieniu ale jest to czego oczekiwałem...
A Car Mode ściągałeś ze skepu Play czy Galaxy Apps? To jest aplikacje zgodna z MirrorLink, która uruchamia się zaraz po podłączeniu telefonu czy trzeba ją uruchomić?

Pzdr,
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2343
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: MirrorLink

Post autor: siemi1 »

Zainsatlowalem aktualizacje ML i tego CarModa z Galaxy apps w Samsungu S7 żony zobaczymy jak to bedzie działac ciekawi mnie to co piszesz, ze nie wycisza radia bo to jest najbardziej wkurzajace ze wylacza radi i zostja tylko dzwieki z auta.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MirrorLink

Post autor: jimw »

siemi1 pisze:Zainsatlowalem aktualizacje ML i tego CarModa z Galaxy apps w Samsungu S7 żony zobaczymy jak to bedzie działac ciekawi mnie to co piszesz, ze nie wycisza radia bo to jest najbardziej wkurzajace ze wylacza radi i zostja tylko dzwieki z auta.
Do S6 niestety nie widzę aktualizacji ML...
Radic
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 09:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: MY2017
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: MirrorLink

Post autor: Radic »

S7 EDGE, Android 7.0 :

Po dzisiejszej aktualizacji Carmode i Mirrorlink ze sklepu Galaxy Apps w końcu telefon gada z Infotainment bardziej przyzwoicie.
Wcześniej musiałem używać LG Mirror Drive lub RockScout żeby nieco oszukać system. Teraz wszystko działa podręcznikowo, plug & play. Nadal korzystam z apki Button Savior aby mieć dostęp do wirtualnych przycików (Home, Back itd...)

Wysłane z mojego S7 Edge przy użyciu Tapatalka
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

Czy jest nowsza wersja mirrorlink dla Samsunga niż 1.1? Jeśli nie, to wersja 1.1 jest od bardzo dawna.
Radic
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 09:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: MY2017
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: MirrorLink

Post autor: Radic »

Devonish pisze:Czy jest nowsza wersja mirrorlink dla Samsunga niż 1.1? Jeśli nie, to wersja 1.1 jest od bardzo dawna.
Devonish,
Wcześniej miałem 1.1.08, teraz mam 1.1.23

Wysłane z mojego S7 Edge przy użyciu Tapatalka
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

Dzięki Radic

Zainstalowałem i w garażu działa. Zobaczymy jutro w trasie:) Denerwujące jest w LG Mirror, że często jest kapryśne i rozłącza lub nie chce się odpalić.
Co do aplikacji Car Mode to przed podpięciem do radia można wybrać nawigacje Google Maps lub Here oraz Sygic ale po podłączeniu w samochodzie do wyboru jest tylko Sygic (pewnie on ma tylko certyfikat albo są jakieś blokady regionalne).

Do wirtualnych klawiszy polecam Simple Control.

Aktualizacja:

Wszystko pięknie działa ale tylko na postoju. Do szczęścia brakuje odblokowania Video in Motion. Widać ikonkę Yanosika ale nie uruchomimy podczas jazdy Google Maps (jedynie można używać Sygica). LG Mirror Drive pojawia się jako ikonka w aplikacji Car Mode ale po naciśnięciu wyskakuje komunikat że działa tylko na telefonach LG.
Najgorsze jest jednak to że po odinstalowaniu CarMode nie pojawia się LG Mirror Drive w Smartlink a jedynie ikonka SCA która jest instalatorem Car Mode.
Tak więc na teraz zostałem bez nawigacji pod SmartLink :(:(:(
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: MirrorLink

Post autor: jkp002 »

Jak Ci zależy jedynie na nawigacji GoogleMaps + ewentualne powiadomienia z Janosika, to możesz użyć AndroidAuto.
Pod AA jest też beta wersja aplikacji Waze, która powiadamia o radarach, patrolach itp. W PL pewnie społeczność Janosika jest dużo większa, a zatem skuteczniejsza, za to Waze działa również w innych krajach, w PL też daje radę.

U mnie na Samsung S7 od Plusa po zainstalowaniu ukatualnienia MirrorLinka do 1.1.2 i nowego CarMode MirrorLink już całkiem zdechł - zupełnie nie mogę uzyskać połączenia. Kabel jest OK, bo AndroidAuto działa bez problemu. Spróbuję jakoś to przeinstalować jeszcze raz, albo trzeba poczekać na update software'u do Bolero. Podobne objawy ma kolega ze swoim VW. Jak narazie MirrorLink wydaje mi się bardzo chimeryczny - raz działa, raz nie ma ochoty. Gdy AA będzie oficjalnie dostępny w PL, a Waze doczeka się finalnej wersji pod AA, to chyba będzie to lepsze rozwiązanie.
Jackal
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2017, o 08:56
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Cinek

Re: MirrorLink

Post autor: Jackal »

S3 MY18 plus Galaxy S7 (car mode zainstalowany). Połączenie przez mirrorlink nawiązanie, ale później nawet ikona Google maps znika (po uruchomieniu car mode bez połączenia z Bolero ikona jest).

Mamy zainstalowane buttony, ale każda próba wyjścia poza aplikacje car mode zamyka mirrorlink na radiu :-\

Chyba przyjdzie czekać na Waze. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak uruchomić Google maps + yanosik.
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

Panowie ostrzegam że po zainstalowaniu Car Mode nie wrocicie do dzialajacego LG MirrorLink. Nawet po deinstalacji CarMode snart link upomina sie o zainstalowanie Car mode i dupa. LG dziala kaprysnie ale mapy google i yanosik to duzy plus.

Jedyny ratunek to pewnie restart telefonunu do ustawien fabrycznych i instalacja Lg mirror link chyba ze macie inne rozwiązanie to byłbym szczesliwy.
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych (Galaxy S7) i zmieniłem oprogramowanie z wersji operatora Plus na oficjalne dla Polski (XEO).
Zainstalowałem LG Mirror i aplikacja Galaxy Apps zaktualizowała automatycznie MirrorLink.
Przy pierwszym uruchomieniu SmartLink pojawił się LG Mirror na radiu, ale każda następna próba kończy się komunikatem o konieczności zainstalowania CarMode i pojawia się ikonka SCM.

Podejrzewam że najnowsza wersja mirrorlink blokuje aplikacje LG.
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink

Post autor: Langusta 2017 »

Mirrorlink jest bardzo kapryśny raz łączy się z radiem szybko a innym razem występuje problem, testowałem na GS5 I GS5 Neo.
Natomiast Android Auto zrywa połączenie w trakcie jazdy, i pozostaje przy ML większe możliwości systemu.
Foton

Re: MirrorLink

Post autor: Foton »

Macie cierpliwość do tych ML i AA....
Awatar użytkownika
Langusta 2017
Posty: 51
Rejestracja: 22 sie 2017, o 16:41
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: Škoda Octavia III FL
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MirrorLink

Post autor: Langusta 2017 »

Foton pisze:Macie cierpliwość do tych ML i AA....

http://clmag.pl/test-czy-mirrorlink-dziala-jak-nalezy/
Foton

Re: MirrorLink

Post autor: Foton »

moze kiedys...choc predzej ułomności chinczykow zostana zlokwidowane...
ODPOWIEDZ