MirrorLink

Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: MirrorLink

Post autor: arecki1338 »

No właśnie, w Android auto Google map działa ladnie podczas jazdy. Ale yanosika nie mogę uruchomić w żaden sposob pod android auto.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: MirrorLink

Post autor: przemoka »

Jedyny sposób to napadać na producenta Yanosika, żeby załatwiali certyfikację pod Android Auto. Obecna wersja AA już dopuszcza instalację alternatywy dla Google Maps, ale nie ma jeszcze produktu, który byłby przepuszczony przez AA. W niedługim czasie ma wyjść Waze Beta, który będzie działać na AA - załapałem się do programu beta testerów, więc na pewno będę patrzeć jak to działa i jeśli będą błędy, to będę wrzucać raporty.
RR
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2017, o 10:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: MirrorLink

Post autor: RR »

arecki1338 pisze:No właśnie, w Android auto Google map działa ladnie podczas jazdy. Ale yanosika nie mogę uruchomić w żaden sposob pod android auto.
spróbuj doinstalować "Car mode remote"
mam to w telefonie i to może być klucz do tematu
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: MirrorLink

Post autor: arecki1338 »

A co to takiego?
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: MirrorLink

Post autor: jkp002 »

@przemoka - certyikacja aplikacji pod AA to nie jest taka prosta sprawa - z Waze to trwa już kilka miesięcy, a to przecież firma należąca do google. Z ML pewnie jest podobnie. Co gorsza nie bardzo wiadomo, z którym systemem warto się certyfikować, a każda certyikacja to pewnie spora kasa. Dlatego myślę, że nieprędko doczekamy się Yanosika na ML lub AA.

Tymczasem chyba ten Waze jest niezłym pomysłem - używałem trochę przez ML i generalnie daje radę. Bardzo upierdliwy ten ich program beta testów? Zastanawiam się czy się też nie zapisać.

Z blokadą VIM oraz aplikacjami spod ML w czasie jazdy to jakaś tajemnica. Ja mam Bolero, Samsunga S7 z zainstalowanym LGM i wszystko mi hula bez odblokowania VIM. U innych za to ni chu...steczki. Może się okazać, że to zależy od wersji software w smartphonie i w radiu czy jak kto woli entertaiment system. Gdzieś słyszałem, że w połowie czerwca ma być jakieś uaktualnienie softu do Bolero i innych ... może się okazać, że przestanie (albo zacznie działać) ...
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: MirrorLink

Post autor: przemoka »

Program Beta nie jest trudny, a mnie póki co nie wylazł żaden błąd, więc nie miałem czego nawet raportować.
A jakby coś, to z VIMem daję radę, @arecki1338 może potwierdzić, że poszło szybko i sprawnie. I jeszcze SSmana oszukaliśmy ;)
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: MirrorLink

Post autor: arecki1338 »

przemoka pisze:@arecki1338 może potwierdzić, że poszło szybko i sprawnie. I jeszcze SSmana oszukaliśmy ;)
Ale o co właściwie chodzi?
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: MirrorLink

Post autor: przemoka »

No że zdjęcie VIMa to 5 minut roboty, z czego 3 to pogaduchy ;)
A propos Start-Stopa, to widziałem w swoim, że w centralnym module elektryki są jakieś inne opcje dot. wyłączenia Start-stopa oprócz tego podniesienia napięcia. Mam nadzieję, że uda mi się to przetestować w ten weekend.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: MirrorLink

Post autor: Enriquez »

Testuj. Niestety nic Ci to nie da :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

U mnie LG Mirror na telefonie Samsung Galaxy S7 (oficjalny Android 7.0 dla Plusa) + BackButton i mam ekran 1:1 to co na telefonie, również podczas jazdy :):):)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: MirrorLink

Post autor: Elninjo »

A co z poziomym układem ikon?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: MirrorLink

Post autor: siemi1 »

Devonish pisze:U mnie LG Mirror na telefonie Samsung Galaxy S7 (oficjalny Android 7.0 dla Plusa) + BackButton i mam ekran 1:1 to co na telefonie, również podczas jazdy :):):)
Wrzuć foto jak to wygląda.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: MirrorLink

Post autor: Devonish »

Witam,

Wczoraj odebrałem samochód z salonu więc miałem mało czasu na testy. Na ekranie radia Columbus mam układ poziomy. Co do minusów to w aplikacji backbutton działa mi tylko klawisz powrót:( Wiecie jak zrobić żeby działał przycisk Home lub rozwinięcie paska (w telefonie te przyciski działają gdy nie jest podpięty)?
Wkurzające jest to że korzystając z SmartLinka tylko jeden telefon może być podpięty do radia po bluetooth.
Awatar użytkownika
arecki1338
Posty: 217
Rejestracja: 30 paź 2016, o 18:34
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: MirrorLink

Post autor: arecki1338 »

zrobiem dzis maly test z ML. telefon HTC m8, po ruszeniu sie wylacza, telefon samsung s5 - po ruszeniu yanosik,YT i inne rzeczy ktore sa na ekranie telefonu aktywne w momencie podlaczenia dzialaja. Jedyny problem na jaki trafilem, to komunikaty z janosika podczas sluchania radia. wybieralem wszystkie opcje z menu dzwiek w janosiku, i tylko na opcji systemowe odtwarzal mi w radiu, ale radio juz nie wracalo, trzeba bylo wcisnac przycisk radia ponownie.
ppietn
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:25
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Patryk

Re: MirrorLink

Post autor: ppietn »

Wczoraj podłączyłem Galaxy S6 do Bolero i działa wszystko także podczas jazdy, co więcej mogę odpalać dane apki już będąc w ruchu - np. przez chrome uruchomiłem sobie najnowsze wydanie wiadomości i bez problemu odtwarzało. Nie działa jedynie Netflix, Player i IPLA - apki startują wybieram video, ale filmów już nie odtwarza, mam czarny ekran w Netflix - czy to może być związane z brakiem odblokowania VIM? czy odblokowanie da możliwość oglądania np. Netflixa w czasie jazdy?
Postąpiłem zgodnie z instrukcją z wcześniejszych postów: pobrałem LG Mirror drive (ale uwaga: z apkmirror a nie z playa - wcześniej robiłem odwrotnie i nie działało) oraz ściągnąłem Backbutton (już z Playa). Yanosika odpaliłem przed podpięciem się kablem usb, samochód wcześniej włączony zapłon i poczekałem aż uruchomi się Smartlink. Kabelek oryginalny, ale na innym testowałem i też działa...
ODPOWIEDZ