Superb 2023 z Columbus - personalizacja

pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: pmi »

Cześć,

Czy ktoś z Was może wie jak zrobić personalizację ustawień dla kluczyków ale dla bez profili online?
Niestety samochód mam w garażu w którym nie ma zasięgu. Zależy mi żeby użycie kluczyka powodowało zmianę ustawień: foteli, lusterek, kolorów itd. W starszej wersji Columbusa gdzie nie było usług online było menu Personalizacja gdzie do użytkownika przypisywało się kluczyk. Potem wszystkie ustawienia były zapamiętywane dla aktywnego użytkownika a użycie przypisanego klucza uruchamiało je.

W Columbus online nie mogę znaleźć takiego przywiązania kluczyka do użytkownika. Bardzo często mam tak że użytkownik nie może się załadować (zasięg) i ekran się wiesza na ładowaniu a ustawienia się nie przywracają.

Czy można zrobić to offline jak dawniej?

Pozdrawiam
Piotr
komoornik
Posty: 985
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: komoornik »

Myślę że jest to mało realne, nawet przy próbie zmiany kodowania.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 437
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: coolmobil »

pmi pisze:Cześć,

Czy ktoś z Was może wie jak zrobić personalizację ustawień dla kluczyków ale dla bez profili online?
Niestety samochód mam w garażu w którym nie ma zasięgu. Zależy mi żeby użycie kluczyka powodowało zmianę ustawień: foteli, lusterek, kolorów itd. W starszej wersji Columbusa gdzie nie było usług online było menu Personalizacja gdzie do użytkownika przypisywało się kluczyk. Potem wszystkie ustawienia były zapamiętywane dla aktywnego użytkownika a użycie przypisanego klucza uruchamiało je.

W Columbus online nie mogę znaleźć takiego przywiązania kluczyka do użytkownika. Bardzo często mam tak że użytkownik nie może się załadować (zasięg) i ekran się wiesza na ładowaniu a ustawienia się nie przywracają.

Czy można zrobić to offline jak dawniej?

Pozdrawiam
Piotr
A ile masz kluczyków? Bo o ile pamietam opcje to personalizacji jest możliwa tylko jak masz 3 kluczyki. Przy 2 nie da ustawić użytkowników pod dany kluczyk.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 985
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: komoornik »

Ilość kluczyków nie ma znaczenia. W nowszych autach występuje tylko opcja przypisania do profilu on-line.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: pmi »

Kluczyki są 3. Nie mogę do końca znaleźć opcji przywiązania kluczyka do profilu. Z tego co zrozumiałem z instrukcji to przypisie odbywa się w momencie kiedy robi się zmiany na profilu mając konkretny kluczyk przy sobie. Niestety samochód głupieje kiedy się wjedzie do garażu bez zasięgu z jednym kluczykiem a potem przyjdzie się z drugim. Garaż w środku miasta ale na poziomie -2 i o zasięgu nie ma co marzyć nawet. Idealnie gdyby w takiej sytuacji kluczyk wyłowy wał profil i był on zapamiętany w pamięci radia a nie samochód musiał go ładować za każdym razem i głupiał oraz przełączał się na Gościa.
kenzo1988
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2022, o 07:04
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Kenzo

Re: Superb 2023 z Columbus - personalizacja

Post autor: kenzo1988 »

Ja trzymam auto w zasiegu sieci i mam ten sam problem. Wyskakuje blad inicjalizacji uzytkownika i nalezy jeszcze raz sie zalogowac. Wtedy juz zaciagnie ustawienia. Ogolnie jest to pewnie jakis blad, bo jak otwieram drugim kluczykiem to sie pojawia nazwa tego drugiego uzytkownika. Moze w ASO cos poradza, ale widzac jak dziala apka to moze kiedys to poprawia...trzeba zglosic ten problem producentowi, bo jak nikt nie zglosi to nie wiedza, ze taki problem jest. Znajde chwile to zglosze to, jak ktos wie, gdzie takie rzeczy sie zglasza to niech da info. Z gory dzieki
ODPOWIEDZ