Montaż wideorejestratora

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 14:07 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Teofano
Posty: 368
Rejestracja: 31 sty 2013, o 09:48
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Lokalizacja: KR - sprzed garażu

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Teofano »

A na zakopiańskiej?


Wysłane z tronu cesarskiego.
"I'm too hot (hot damn) - call the police and the firemen"


ogrody-tym się zajmuję
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: ursus »

Teofano pisze:A na zakopiańskiej?


Wysłane z tronu cesarskiego.
Mam kontakt mam, skorzystam pewno, ale to przy okazji robienia czego innego chciałem sprawdzić.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: rezon »

ursus pisze:@Kamracik przeceniasz mnie. Nie będę tego sam robił.
Natomiast dziękuję bardzo, znajdę kogoś kto zrobi :-)
I już wiemy, że nie ASO na Kocmyrzowskiej.
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Nie wiem dlaczego - u mnie to właśnie tam podpinali jeszcze przed odbiorem S2. Jak zmieniłem rejestrator (Mio538 z GPS) to zmieniłem w ciągu 5 minut zasilacz i tyle. Gdybym miał rozbierać lampkę, to zdecydowanie łatwiej i bardziej uniwersalnie (można wstawić więcej gniazd)jest dłubnąć na dole. A dostęp do tego od strony pasażera jest super - wystarczy odciągnąć tapicerkę.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: ursus »

BTW DOD IS200W bez problemu łyka kartę SD 128GB sformatowaną na FAT32.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: przemoka »

Panowie, muszę się pochwalić, że mechanik i elektryk ze mnie jak z koziej dupy lancet, ale dzisiaj ogarnąłem naprawdę wiele. Kupiłem sobie kamerkę Viofo A119S-G i dzisiaj zabrałem się za jej montaż w mojej Szkodzie.

1) Rozebrałem obudowę lusterka zgodnie z poniższym zdjęciem. Użyłem do tego starej karty kredytowej i jakiejś szpatułki plastikowej, która została mi po jakimś remoncie, chyba do paneli albo wuj wie po co :lol: Najważniejsze, to robić to delikatnie i poszczególne zaczepy puszczą same
Obrazek

2) Elegancko przeprowadziłem zasilanie od kamerki (za lusterkiem, od strony pasażera) przez całe podszybie, belkę boczną przednią aż za schowek na kondomy i do bezpieczników. Okazuje się, że jak się zdejmie te plastiki wokół lusterka, to wtedy w podsufitce jest bardzo dużo luzu i kable można położyć z łatwością. Koniec końców z podsufitki wystaje kabelek mini USB, który włazi do modułu GPS kamerki.

3) Rozebrałem ładowarkę zapalniczki z obudowy i przygotowałem sobie wyjście stabilizowane 5V. Pozostaje mi jeszcze przelutowanie kabelków od strony pierwotnej, które podepnę do masy i do którejś magistrali przy bezpiecznikach. Od razu mogę powiedzieć, że koło bezpieczników jest kilka śrub Torx 30, więc tam można sobie wkręcić przewód pod masę.

4) Odwiedziłem cztery sklepy samochodowe na Mokotowie i Ursynowie i w żadnym nie ma, kurna, bypassa, którym mógłbym wpiąć zasilanie 12V do tego zasilacza. Szukałem czegoś miej więcej takiego, no ale niestety się nie udało. Po majówce się kupi Obrazek

5) Wobec tego tymczasowo wyprowadziłem sobie dołem kabel aż do gniazdka 12V przy schowku na telefon. Nadmiar kabla oczywiście schowany, co by za dużo nie wystawało.

Generalnie robota zrobiona profesjonalnie, przewód widać na 4 cm (przy zejściu do bezpieczników od strony drzwi kierwowcy) i te kilkanaście cm, gdy lecę z tym do gniazdka 12V. Z braku lucku muszę poczekać do końca przyszłego tygodnia, bo dopiero wtedy polecę na Wolumen i kupię tę zas*aną wtyczkę bypassa. W całej je**nej Warszawie znalazłem w necie jeden sklep na Bielanach (BatPol na Wolumenie), który ma takiego bypassa. Normalnie szok i niedowierzanie, że taka bida w stolicy :shock:

Fotorelacji nie robiłem, bo i tak nic by nie było widać. Garaż w bloku mam ciemny jak d**a Kunta Kinte, więc całość doświetlałem sobie ledem z telefonu :lol:

Anyway, nowa zdolność skauta zdobyta ;) Jakby coś to na przyszłość służę pomocą, jakby ktoś potrzebował wsparcia.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, o 19:49 przez przemoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Foton

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Foton »

Brawo ty!

Zaciekawil mnie ten "lancet" i "braku lucku" :-)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: przemoka »

Foton pisze:Brawo ty!

Zaciekawil mnie ten "lancet" i "braku lucku" :-)
Z koziej dupy trąb jest wiele, ale lancetów mimo wszystko mało :lol:
A odnośnie drugiego to czytaj "braku laku" ;)
Foton

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Foton »

Ano wlasnie..bo lak nie jest wcale od lucku:) tylko od laku właśnie:))
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: acidmk »

Fajny pomysł. Jak już kiedyś wybiorę kamerkę to chętnie sięgnę po twoje rady którędy i jak ogarnąć zasilanie :-D
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Tom-Tdi »

Ściągnij lewy słupek i puść sobie tamtędy kabel w dół do bezpiecznikow.
Mam tak u siebie i wszystko jest fajnie schowane.

Ps. Ja kamerkę zamontowane z lewej strony lusterka z racji slotu na karty (z lewej strony), żeby za każdym razem nie musiał jej odpinac od modułu GPS.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: przemoka »

Słupka nie umiałem rozebrać, ale odgiął mi się na tyle, że mogłem wcisnąć tam przewód. Tylko jak kończy się ten słupek to zaczyna plastik deski rozdzielczej i tam już idę pod uszczelką. Dzisiaj zrobię zdjęcie tego miejsca, gdzie wychodzę spod uszczelki i wchodzę do bezpieczników. Choć przyznam, że lepiej by było, żebym mógł zejść po słupku aż pod te plastiki deski rozdzielczej.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: Tom-Tdi »

Słupek jest na dwóch zaczepach, których nie polamiesz, najpierw górną cześć "odrywasz" a potem dolną i fajnie przejdziesz kablem pod deską rozdzielczą.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: pmi »

Podziwiajcie mojego pecha. Rozebrałem lampkę, podłączyłem się do zasilania (znalazłem prąd który pojawia się w momencie kiedy działa zapłon, zamontowałem, unieruchomiłem i złożyłem wszytsko. Zamknąłem samochód i dzisiaj rano wsiadam - nie działa. Potem okazało się że znalazłem pąd który pojawia się w momencie kiedy są otwarte drzwi :). Po zamknięciu drzwi - znika.

Całą akcję robiłem z otwartymi drzwiami i mam karę
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Montaż wideorejestratora

Post autor: whity »

:lol: dobre :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ