Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 sie 2018, o 03:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 201 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 lut 2018, o 18:37 

Do艂膮czy艂(a): 31 pa藕 2017, o 13:02
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Kto艣 wie jak 艣ci膮gn膮膰 plastikowe os艂ony progu, os艂one s艂upka?
Chcia艂em tak poci膮gn膮膰 kabel do tylnej kamery

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 lut 2018, o 08:56 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Ci膮gniesz do g贸ry.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2018, o 15:57 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Wczoraj montowa艂em u siebie kamerk臋 znalaz艂em tylko jedno - wolne - gniazdo kt贸re ma pr膮d po zap艂onie to nr 48 "kontrola punktu martwego " podpi膮艂em bypasss bezpieczka.
Mase pod艂膮czy艂em pod 艣rubk臋 po lewej kt贸ra mocuje skrzynk臋 bezpiecznikow.

Jak jarazie dzia艂a bez zarzutu.Obrazek

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 24 lut 2018, o 18:14 

Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2016, o 10:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: jeszcze 280 KM
Ja si臋 przepi膮艂em ostatnio z okolic bezpiecznika nr 5 na bodaj偶e 35 (przed reflektorami, ale co艣 zwi膮zanego z wycieraczk膮 albo innymi takimi pierdami), a minus od pocz膮tku mia艂em wkr臋cony w t臋 艣rub臋. Dzia艂a jak marzenie, bo kamerka sama si臋 w艂膮cza, gdy odpalam Skodillaca. Zobacz臋 teraz jak b臋dzie z up艂ywno艣ci膮 pr膮du i 艂adowaniem aku, bo co艣 mam wra偶enie, 偶e nie b臋d臋 mia艂 ju偶 problemu. Z kolei, gdy wcze艣niej mia艂em podpi臋t膮 kamer臋 pod te piny w pierwszej linii to tam ca艂y czas napi臋cie sz艂o w 艂adowark臋 USB, a ta mog艂a z偶era膰 pr膮d i roz艂adowywa膰 aku, nawet gdy kamerka by艂a roz艂adowana.
No c贸偶, po偶ywim, uwadim (czy jako艣 tak ;)).

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 12:09 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 5 sie 2013, o 23:29
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190KM
Zakupi艂em wczoraj kamerk臋 dual w wr24.pl, konkretnie model Viofo A129 GPS DUAL. Dobra艂em do niego modu艂 zasilaj膮cy DOD DP4.
Obraz z test贸w bardzo fajny, kamera ma przetwornik Sony Starvis. Monta偶 bardzo na ta艣mie co dla mnie jest zalet膮 (kamera nie odstaje od szyby). Sprzedawca stwierdzi艂 偶e w obecnym momencie jest to najlepszy zestaw i nie ma sensu wydawania 2kpln na kt贸re si臋 szykowa艂em. Ca艂o艣膰 wychodzi teraz ko艂o 1kpln. Czas oczywi艣cie poka偶e.
Potrzebuj臋 natomiast bezpiecznik ze sta艂ym +. W sumie jak poszukam to znajd臋, ale jak macie co艣 sprawdzonego to poprosz臋 o podpowiedzi.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 12:49 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 9 lis 2015, o 18:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 391KM /500Nm
Dobry wyb贸r kamerki jak i sklepu, sam si臋 zastanawiam nad wymian膮 na w艂a艣nie A129 (aktualnie mam z przodu A119S i mini0903 z ty艂u).

Sta艂y + jest na pewno w gnie藕dzie 38 (zaczep holowniczy) z kt贸rego czasem korzystam jak chc臋 by kamery nagrywa艂y mi non stop, ale na sta艂e mam je pod艂膮czone po kluczyku z gniazda 47 (tylna wycieraczka). U mnie te dwa gniazda w puszcze z bezpiecznikami mia艂em wolne.

Sta艂y + jest tez na pewno w gnie藕dzie 30 i 40 (zasilanie zapalniczki)

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 13:49 

Dzi臋ki wielkie, ja kupi艂em tego DODa PD4 bo ma ustawione minimalne napi臋cie na 11,8 i s膮dz臋 偶e nie roz艂aduje aku tak 偶eby nie da艂o si臋 odpali膰 a zale偶y mi na nagrywaniu na postoju. Na parkingach dziej膮 si臋 cuda. Jedyne co mnie martwi to kabel w klap臋 kombi, robi艂em to co prawda w S2FL ale no troch臋 mi si臋 nie chce. Zastanawiam si臋 czy jak sygna艂 puszcz臋 progiem do tylnej kamery to czy nie b臋dzie jaki艣 zak艂贸ce艅.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 15:13 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
pochwal sie z monta偶u dizs widzie艂em testy tej kamerki i mi sie podoba.
Martwi mnie tylko montaz tego kabla 3,5m do tylnej kamerki, jak montowlem kamerke cofania w o2Fl to nie bylo latwo przeciagn膮c cienszego kabelka a ten jest dosy膰 masywny z tym, 偶e ko艅c贸wka mini usb jest mniejsa nich chinch.

w kwestii tego trybu parkingowego to jakie to ma zucycie w sensie jak kilka dni auto stoi i wydoi akumulator jak to jest praktyce przy podpi臋ciu bezpo艣rednio pod aku czy nie lepiej pomi臋dzy skrzynk膮 bezpiecznik贸w da膰 jakiego艣 powerbanka po艣rednio?

@jacekgti wrzu膰 fotki m jak to wygl膮da u ciebie po zamontowaniu z zewn膮trz i w 艣rodku.

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 22:41 

Zamontowalem. Najtrudniejsze faktycznie jest przeprowadzenie kabla do kamery w klapie. Mam kombi i z przelotk膮 poradzi艂em sobie nastepuj膮co> wyj膮艂em przelotk膮 gumowa z uchwyt贸w w karoserii, 艣ci膮gn膮艂em z niej plastikowe pier艣cienie kt贸re zatrzaskuja si臋 na karoserii, do 艣rodka popryskalem smarem takim wodnistym z wurtha, przeciagnalem trytytk臋 i do niej przyklei艂em ta艣m膮 kabel USB, posz艂o bez wi臋kszych problem贸w. Kabel powedrowal lewym progiem do s艂upka A gdzie spotka艂 si臋 z zasilaj膮cy drugim kablem usb. Nast臋pnie podsufitka i rozebranie os艂ony lusterka i fik na drug膮 jego stron臋. Zasilanie z bezpiecznika i masy. W klapie musz臋 nadci膮膰 delikatnie plastik nad szyb膮 tak by da艂o si臋 przytuli膰 kamer臋 do kraw臋dzi szyby. To wszystko, jako艣 posz艂o.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2018, o 22:43 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2013, o 15:13
Czekam na fotki.

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

Sprzedam:
Oferty na OLX

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 09:55 

Pyta艂e艣 te偶 o zasilanie. Modu艂 ma takie jakby zabezpieczenie, je艣li auto b臋dzie sta艂o d艂ugo i napi臋cie spadnie do 11,8V to automatycznie wy艂膮czy kamer臋. Nie jest to rozwi膮zanie idealne, ale przy codziennym u偶ytkowaniu auta kamera powinna nagrywa膰 non stop.
Fotki wrzuc臋 wieczorem po pracy

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 15:58 

Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2017, o 22:00
jacekgti napisa艂(a):
Pyta艂e艣 te偶 o zasilanie. Modu艂 ma takie jakby zabezpieczenie, je艣li auto b臋dzie sta艂o d艂ugo i napi臋cie spadnie do 11,8V to automatycznie wy艂膮czy kamer臋. Nie jest to rozwi膮zanie idealne, ale przy codziennym u偶ytkowaniu auta kamera powinna nagrywa膰 non stop.
Fotki wrzuc臋 wieczorem po pracy

oo te偶 my艣la艂em o takim zestawie

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 16:41 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
R贸wnie偶 naby艂em kamerk臋 z tej serii, model A119 v2, chcia艂em przez bezpieczniki jak wi臋kszo艣膰 z Was, ale mam pakiet simply clever kt贸ry ma z ty艂u gniazdo 220, kupi艂em przej艣ci贸wk臋 na gniazdo zapalniczki i tam na poczatek pod艂膮czy艂em.
Pr膮d tam jest tylko kiedy opdalam auto, wi臋c kamera dzia艂a automatycznie, aczkowliek kiedy wy艂膮czam auto to kamerka jeszcze chwil臋 nagrywa, do momentu kiedy pr膮d ju偶 odetnie i niestety te ostatnie nagranai s膮 uwalone, wi臋c co艣 tu nie tak. Ale to ogarn臋 :)

Sama kamerka spoko/.
Kabelki pochowane pod tapicerk膮 wi臋c wszystko wygl膮da dla mnie ok.

Obrazek

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 21:58 

Obrazek
Obrazek
Sorry za zdj臋cia w pionie ale wrzucam z telefonu i tak si臋 sta艂o.
Zamontowa艂em to tak jak wida膰 na fotkach. Zero wystaj膮cych kabli i dobry widok w ka偶d膮 stron臋

Feels3 sorry ale zainstalowa艂e艣 to s艂abo. Mi zaj臋艂o to 3h i wygl膮da to tak jak wygl膮da

G贸ra

PostNapisane: 2 sie 2018, o 22:30 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Dla mnie jest w porz膮dku :)

Kabelek wystaje tylko kilka cm przy szybie i kilka przy gniazdku z ty艂u, na pozosta艂ej d艂ugo艣ci jest schowany, a tych kilku cm z oczu kierowcy nie wida膰 i nie przeszkadzaj膮, no i trwa艂o to z wyj臋ciem z pude艂ka kamery mo偶e z 5min.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 201 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: