Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 maja 2017, o 13:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 106 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 lis 2016, o 08:00 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Zgoda... zastanawiam si臋 tylko po jak膮 choler臋 te wszystkie dodatkowe rzeczy robi膰... Ani to funkcjonalne ani mi艂e w u偶ytkowaniu...
fajnie by by艂o mie膰 mo偶liwo艣膰 odpalania Androida ale z drugiej strony do czego? Mapy google - ok, Yanosik - ok... ale co jeszcze? Wszelkie programy navi - ok tylko czy ilo艣膰 rzeczy jakie trzeba zrobi膰 by to mie膰 w samochodzie mnie powala... Wczoraj zacz膮艂em bawi膰 si臋 (specjalnie u偶ywam s艂贸w bawi膰 si臋) Android Auto i MirrorLink... Pr贸cz tego, 偶e ci膮gle by艂y problemy z po艂膮czeniem z samochodem (tylko na kablu... SIC) to jeszcze w Android Auto dzia艂a Navi google, telefon, muzyka z telefonu... szans na wi臋cej raczej nie ma bo kto b臋dzie rozwija艂 to 艣rodowisko??? MirrorLink - uda艂o mi si臋 po ci臋偶kich b贸lach w艂膮czy膰... 艣ci膮gn膮艂em programy, kt贸re da si臋 odpali膰 w samochodzie i... po co? by mie膰 dodatkowe zegary z pr臋dko艣ci膮 temp czy sygnalizacj膮 w艂膮czonych 艣wiate艂 (jest kilka wi臋cej funkcji - zainteresowani wiedz膮)??? Kurde nie mam 18 lat by rajcowa艂o mnie wy艣wietlanie takich dodatkowych rzeczy na panelu 艣rodkowym... nie mam r贸wnie偶 czasu by wsiadaj膮c do samochodu "bawi膰 si臋" w uruchamianie dodatkowych modu艂贸w, 艂膮czy膰 telefonem itd. itp. Funkcjonalno艣膰 tych rzeczy uwa偶am na poziom 0,5... Oczywi艣cie fajnie by by艂o m贸c odpali膰 te programy, kt贸re najcz臋艣ciej u偶ywamy w telefonie ale ilo艣膰 czynno艣ci jakie trzeba wykona膰 by to zrobi膰 chyba wy艂膮cza (przynajmniej u mnie) ch臋ci dalszych pr贸b... I pewnie mo偶na to zrobi膰 by mie膰 prostszy dost臋p do tego wszystkiego tylko trzeba wybecelowa膰 dodatkowe kilka tysi...

Ostatnio odpali艂em Yanosika i u偶ywam go jako rejestrator jazdy (z s7 jako艣膰 super) i ka偶de pod艂膮czenie do samochodu powoduje brak funkcji w telefonie... to wszystko powoduje, 偶e chyba nie b臋d臋 sta艂ym, nie wiem nawet czy okazjonalnym u偶ytkownikiem Android Auto a Mirror Link ju偶 na bank nie...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 lis 2016, o 08:23 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Elninjo poje藕dzi艂by艣 troch臋 z nawigacj膮 online na ekranie swojego Columbusa to by艣 zmieni艂 zdanie. Ja ostatnio za艂o偶y艂em na jeden wyjazd do S2 starego Columbusa i pomimo najnowszych map kl膮艂em w 偶ywy kamie艅: po pierwsze przeprowadzi艂 mnie przez 艣rodek Grodziska Mazowieckiego (30 minut w plecy), po drugie nie mia艂 celu w bazie danych (Mo艣ciska, ul. Krucza).

Wol臋 Bolero z Androidem na ekranie ni偶 Columbusa i telefon na szybie. No ale ja jestem wariat...

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 08:29 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Pawe艂 te偶 masz racj臋... mnie te偶 wkurza ta fabryczna Navi... te偶 jad膮 ostatnio do Monachium prowadzi艂a mnie przez 艁贸d藕 mimo, 偶e jest ju偶 otwarta obwodnica... tak tylko my艣l臋, 偶e na dzie艅 dzisiejszy te dodatkowe czynno艣ci zwi膮zane z 艂膮czeniem telefonu z radiem s膮 zbyt absorbuj膮ce i niepor臋czene prostu... Jecha艂em do niemiec na dodatkowej AutoMapieEU i by艂o GIT...

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 08:39 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Silnik: 2.0TSI (200KM)
pab567 - BAN :) by艂es w okolicy to mog艂e艣 zadzwoni膰 by艣 mia艂 navi online :)

"Nie rozmawiaj z idiot膮 bo sprowadzi Ci臋 do swojego poziomu i pokona do艣wiadczeniem"

Moje przygody z ASO cz.1
Moje przygody z ASO cz.2

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 09:39 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Jak czytam wasze dylematy to jednak China rules ;) na tanim zamienniku na Androidzie to wszystko dzia艂a :) opr贸cz Android Auto oczywi艣cie - bo i po co? :) Mapy Googla s膮 na navi, ale androidowa AutoMapa jednak dzia艂a lepiej.

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 10:22 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Zalet膮 wbudowanego systemu jest oczywi艣cie brak urz膮dzenia przyklejonego do szyby i wszelakich kabelk贸w. Masz te偶 fabrycznego GPS-a, kt贸ry w zasadzie jest ca艂y czas online, wi臋c nie musisz czeka膰, a偶 z艂apie Ci sygna艂.
Co do zasadno艣ci odpalania aplikacji, to ja widz臋 tylko takie: mapy, jaki艣 Yanosik czy Waze, Spotify albo inny program do streamowania muzyki, aplikacja do podcast贸w czy audiobook贸w. W sumie niedu偶o, ale wci膮偶 sporo wi臋cej ni偶 tylko navi鈥 Wygoda u偶ywania tego na ekranie centralnym jest du偶o wi臋ksza ni偶 na telefonie przy szybie.
Oczywi艣cie pod艂膮czenie powinno by膰 proste, ale w przypadku iPhone'a jest 鈥 wpinam kabelek i momentalnie wszystko dzia艂a, bez kombinowania z aplikacjami, wersjami itp. Mog艂oby by膰 bezprzewodowe (i nawet Apple to wspiera, niestety Skoda nie), ale pewnie bateria do艣膰 szybko by si臋 wyczerpywa艂a, wi臋c na podr贸偶e d艂u偶sze ni偶 kilka minut to chyba kiepska opcja. A tak masz w bonusie od razu pod艂adowanie telefonu :)

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 10:25 

jakie klejone do szyby? Czy jakie czekanie na sygna艂? Zanim cofn臋 z podjazdu mam praktycznie wszystko - czyli navi, Yanosika i radio ;) i nie musz臋 wpina膰 偶adnych kabelk贸w, a i netem mog臋 pasa偶er贸w obdzieli膰 :)

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 10:31 

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 11:33 
Moderator

Tia... tylko poka偶 mi Chi艅czyka kt贸ry potrafi wsp贸艂pracowa膰 z fabrycznym BT albo kt贸rego Bluetooth mo偶e by膰 obs艂ugiwany z MaxiDota. I kt贸ry ma porz膮dnie dzia艂aj膮cy tuner FM. I kt贸ry si臋 po kilka razy na tydzie艅 nie wiesza. Mo偶e gdzie艣 istniej膮 ale ja takich nie znam. Za to znam koleg贸w z forum kt贸rzy maj膮 (mieli?) r贸偶ne radia z Chin i po pewnym czasie stwierdzali 偶e jednak nie do ko艅ca dobrze to dzia艂a

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 11:38 
Moderator

Zreszt膮 ja te偶 kombinowa艂em - NaviPremium, Blaupunkt, Kenwood. I zawsze wraca艂em do Columbusa (fakt, 偶e mia艂em dolo偶onego Androida). Dopiero nowe Bolero / Amundsen + Android mnie przekona艂o.

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 11:47 

M贸j ma swojego BT wi臋c nie musi wsp贸艂pracowa膰 z fabrycznym, ma porz膮dnie dzia艂aj膮cy tuner - 95% tras nie mam problem贸w z AF. 5% to Bieszczady i Roztocze. Nie zawiesi艂 mi si臋 od 10 miesi臋cy czyli przez ca艂y okres u偶ytkowania ani razu. W艂a艣ciwie to nie wsp贸艂pracuje z MAxi DOT - niby co艣 tam poka偶e (cz臋stotliwo艣膰 FM), ale nic sensownego - tego mi nie brakuje. Nie wybior臋 kontaktu z kierownicy - tego mi 偶al :( . Ale dobre mapy z dynamicznym przeliczaniem tras i Yanosik warte s膮 tych wyrzecze艅 ;). Raz nie pos艂ucha艂em Automapy, bo stwierdzi艂em, 偶e pewnie jaki艣 bug i g艂upia ka偶e mi zje偶d偶a膰 z autostrady - straci艂em p贸艂 godziny w korku, 5km dalej by艂 wypadek. BTW funkcja dzia艂a r贸wnie偶 bez netu za granic膮. Czasami je偶d偶臋 r贸wnolegle na mapach Google'a. Skr臋膰 w lewo z AM, skr臋膰 w prawo z Googla - bezcenne :)

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 11:54 

Czyta艂em z du偶ym zainteresowaniem opisy Twoich boj贸w, aby zamontowa膰 Androida. DU呕Y szacun, bo efekt to w艂a艣ciwie to, co powinno by膰. Ale zamiennik jest znacznie ta艅szy (200-400USD) i wi臋kszo艣膰 potrzebnych funkcji te偶 ma - do S3 ciekawie wygl膮da https://pl.aliexpress.com/item/Quad-cor ... rue#extend . Mnie zamiana starego Amu+ na navi kosztowa艂a ok. 100z艂 po uwzgl臋dnieniu koszt贸w zakupu nowej stacji i przychodu ze sprzeda偶y Amu+. A trafi艂 si臋 jaki艣 w miar臋 przyzwoity kombajn :), wi臋c nie narzekam. W poprzednim chi艅czyku mia艂em s艂aby tuner, ale to w Outlanderze, w kt贸rym ori radio te偶 cz臋sto gubi艂o fal臋, wi臋c nie wiadomo czy to by艂a tylko wina radia, czy instalacji antenowej r贸wnie偶 (wzmacniacze nic nie dawa艂y).

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 12:20 
Moderator

Zapomnij o chi艅czykach do nowych aut - w jednostkach infotainment jest ca艂a masa ustawie艅 samochodu.

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 14:00 

nie powtarzaj膮 si臋 przypadkiem w VCDS? ;)

G贸ra

PostNapisane: 22 lis 2016, o 18:27 
Moderator

No ale one siedz膮 w infotainment i tam si臋 JE w艂膮cza i wy艂膮cza. Nawet TPMS inaczej nie zresetujesz...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 106 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: