Superb 3 fl virtual cockpit

Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Qdlaty »

Odebrałem superba 3 fl z Admunsenem i trochę sobie technicznie nie radzę:
Jak wyświetlić kamerę cofania lub nawigacje na virtual cockpit?
W demo u dealera przed liftem można było na konsoli środkowej wyświetlić zegary (doładowanie, wskaźnik kW i temperatury oleju, choć było to na bolero). U siebie tego nie widzę - jest to gdzieś schowane, czy zależy np od DCC (którego nie brałem)?
No i banał - gdzie jest całościowy przebieg pojazdu - odszukałem tylko podróżny?
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: zaczo »

Z tego co wiem, to widoku z kamery cofania nie da się "przekopiować" na Virtual Cockpit. Natomiast jeśli chodzi o nawigację to jak wejdziesz w nawigację na Amundsenie to na dole w ikonach jest jedną (bodajże 4 od lewej) która zmieniasz miejsce wyświetlania nawigacji tzn czy ma być na Amundsenie czy na Virtual Cockpit ( nie może być i tu i tu). Co do wyświetlania zegarów i danych np o kW jakie w danej chwili osiągasz to masz to na jednym z ekranów Virtual Cockpit, ale jak to wyświetlić na Amundsenie to na razie nie wiem ( jeszcze mało się tym bawiłem;). Co do całościowego przebiegu to na pewno pojawią się jak gasisz silnik i pojawia się ekran z danymi jazdy (wtedy na dole masz ilość km podróży kasowanych (podróży) a także całościowy przebieg pojazdu.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: timanfaya »

1. Nie da się na VC kamery cofania
2. Info nt doładowania, kW, oleju jest tylko w Sportline. Zwykłe Superby tego nie mają, natomiast można to mieć (olej i kw) na VC - bodajże na ostatnim widoku (kiedy obroty są na środku).
3. Całościowy przebieg jest napewno po wyłączeniu/włączeniu zapłonu (bo raz go musiałem szukać), w trakcie podróży - nie wiem, musiałbym sprawdzić

Swoją drogą podepnę się z pytaniem: byłem niemal pewny, że da się odpalić Google Maps via CarPlay na Amundsenie, a navi Skody rzucić na VC. Tymczasem jak odpalam jedną, to mi kasuje drugą... tak ma być? :/
zaczo
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: zaczo »

timanfaya pisze: Swoją drogą podepnę się z pytaniem: byłem niemal pewny, że da się odpalić Google Maps via CarPlay na Amundsenie, a navi Skody rzucić na VC. Tymczasem jak odpalam jedną, to mi kasuje drugą... tak ma być? :/
Niestety to prawda...albo jedno albo drugie :(
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Qdlaty »

Dzięki za info. Faktycznie - obrazek w manualu to ciemniejszy widok nawigacji, a nie kamera cofania.
Szkoda, przyzwyczaiłem się do zegaru doładowania w Alfie. Zakładam że przez OBD nie włączę tych zegarów?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: timanfaya »

Qdlaty pisze:Szkoda, przyzwyczaiłem się do zegaru doładowania w Alfie. Zakładam że przez OBD nie włączę tych zegarów?
Skoro jest w Sportline, to na moje oko włączysz ;)
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: daro »

timanfaya pisze:
Qdlaty pisze:Szkoda, przyzwyczaiłem się do zegaru doładowania w Alfie. Zakładam że przez OBD nie włączę tych zegarów?
Skoro jest w Sportline, to na moje oko włączysz ;)
chyba jednak się nie da, bo to jest jakiś dodatkowy moduł
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Qdlaty »

Moduł nie sądze (czujniki są), raczej kwestia czy aplikacja nawigacji jest wspólna w obu wersjach.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: timanfaya »

Ale to jest zwykły, dodatkowy widok w Sportline. Nie ma nic wspólnego z nawigacją.

Takie coś (tu z Kodiaqa, więc jest jeszcze zdaje się tryb offroad)

Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Enriquez »

Niestety tych zegarów nie da rady dokodować bez kodu z fabryki zwanego swap (software as product)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: barteka3 »

przebieg "na komputerze" w analogowych zegarach pojawia się po całkowitym wyłączeniu tempomatu - może jest podobnie
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: orlik »

barteka3 no właśnie nie jest podobnie. Wiem o czym mówisz, bo miałem kiedyś zwykłe zegary natomiast na VC widzę tylko po wyłączeniu zapłonu albo przez aplikację skody.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: baarttbaartt »

Po odchyleniu/wyłączeniu dźwigni od acc pojawia się przebieg calkowity po prawej stronie na dole wyświetlacza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Qdlaty »

timanfaya pisze:Ale to jest zwykły, dodatkowy widok w Sportline. Nie ma nic wspólnego z nawigacją.

Takie coś (tu z Kodiaqa, więc jest jeszcze zdaje się tryb offroad)
Nawigacja - w sensie urządzenie z aplikacją obsługującą m.in. nawigację, więc ma dużo wspólnego ;) Ogólnie, nie sądzę, żeby była odrębna wersja tylko dla sportline, stąd wątpliwość czy da się samodzielnie uruchomić - jak widać - bez dostepu do oprogramowania produkcyjnego nie da rady ;)
baarttbaartt pisze:ty po prawej stronie na dole wyświetlacza
Rzeczywiście ;)

To dodam jeszcze 1 problem pierwszego świata - czy da radę zorientować się, czy automat załączył światła mijania inaczej, niż wnioskując z odbicia na poprzedzającym samochodzie lub podświetleniu klawiszy / ambiente?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13594
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 fl virtual cockpit

Post autor: Enriquez »

Na włączniku świateł jedynie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ