Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

W swojej perełce z 2018 roku "posiadałem" Amudsena 8 cali. Niestety pech chciał, że autko zaparkowałem nie tam gdzie powinienem i komuś z lepkimi rączkami spodobało się radyjko więc postanowił je sobie przywłaszczyć. Dodatkowo pan złodziej nie był chyba zbyt rozgarnięty ponieważ zamiast poodpinać przewody postanowił je wszystkie poodcinać :(
Tak czy owak przy zakupie nowego sprzętu postanowiłem, że jak już zakładać radio to tylko 9,2 cala 2.5 MIB. Operacja się udała wraz z założeniem nowych końcówek do przewodów. Historia ta skończyła by się cudownie gdyby nie jeden mały szkopuł, a mianowicie nie działa mi parowanie mojego Iphona z CarPlay-nie uruchamia się po podpięciu phona (nawet USB nie widział). W telefonie mam wszystko aktywne (Siri, itp...) tym bardziej, że bez problemu działa w aucie małżonki, Seacie Ateca i tam jest ok. Wiem, że iphone nie połączy się z nieoryginalnymi przewodami ale testowałem na 3 przewodach (u żony działają) a u mnie nie :( Doszedłem zatem do wniosku, ze może problem jest w kablu, który był ucięty i któremu została przylutowana nowa kostka, chodzi o przewód od gniazda USB (przy zapalniczce) do centralki radia (w schowku). Udało mi się dostać taki przewód oryginalny, cały od SIII z 2015 roku i o ile udało się nawiązać połączenie danych USB (wejście USB również z 2015r.) to niestety ale CarPlay nadal się nie aktywuję :( Dodam tylko, Android Auto działa bez problemu. A i jak podłącze pod ten przewód swoje gniazdo USB to nawet USB nie widzi. Zastanawiam się czy jest możliwe aby przewody łączące USB z radiem się różniły między 2015 a 2018 rokiem. Nie wiem również pod jakie radio było podłączone gniazdo, które kupiłem.
Nie będę ukrywał, że dużo jeżdżę i wolałbym mieć google mapy na ekranie swojego auta dlatego troszkę mi na tym zależy aby móc uaktywnić CarPlay. Wymiana telefonu na Androida nie wchodzi w grę dlatego jeżeli mógłby mi ktoś doradzić co mógłbym jeszcze zrobić byłbym ogromnie wdzięczny!
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

Sprawdź kodowanie w bajcie 19
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

niestety ale w aucie w bajcie jest ustawione na "FULL". Zmieniłem na próbę na "Ipod_USB" jednak również phona niestety nie widzi. Po USB muzykę można odtwarzać jednak AppleCar nie działa.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: piotraskbw »

Nie ten dział
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

Piotraskbw a dlaczego uważasz, ze to nie ten dział? Problem dotyczy multimediów. Zatem gdzie można by ten temat poruszyć?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

Czyli kodowanie było złe. Widać fachowiec Ci to robił jakiś. Na odległość dalej trudno pomóc, musiałbyś przyjechać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: piotraskbw »

Marcino83 pisze: 11 wrz 2020, o 21:58 Piotraskbw a dlaczego uważasz, ze to nie ten dział? Problem dotyczy multimediów. Zatem gdzie można by ten temat poruszyć?
Dlatego
Marcino83 pisze: 10 wrz 2020, o 21:00 W swojej perełce z 2018 roku "posiadałem" Amudsena 8 cali.
Masz S III a napisałeś w dziale S I ;)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

Przeniosłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

Dziękuje za przeniesienie, faktycznie nie zauważyłem ze rozpocząłem temat w dziale SI. Piotraskbw dzięki za czujność!
Skąd ta diagnoza, ze kodowanie było złe? Było ustawione na FULL. Tak być nie powinno?
Zastanawiam się ci by można jeszcze przetestować...
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

No nie... musi być na iPod, Cx. No i skoro były na FULL to prawdopodobnie musisz jeszcze wymienić USB bo masz takie które nie wspiera CarPlay - masz fabrycznie jedno USB czy więcej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

Mam tylko jedno USB. Natomiast zastanawiam się czy przewód polaczeniowy, który idzie od USB do radia może być inny od rocznika z 2015 a z 2018. Zakupiłem cały przewód od SIII z 2015 roku z wtykiem USB, który defacto ma inna końcówkę symbolu niż ta moja. 2015 - 5Q0035726C a mój wtyk z 2018 ma symbol: 5Q0035726E
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

5Q0035726C nie wspiera Apple CarPlay, 5Q0035726E jak najbardziej wspiera Apple CarPlay. Kable od strony elektrycznej są takie same, mogą różnić się tylko kolorem i rozkładem "wąsów" (tzw. kodowaniem) wtyczki).
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

No to pytanie. Wiązka, która była wraz z wtykiem USB 5Q0035726C założyłem do swojego radia jednak wejście od przewodu nie pasowało do mojego gniazda 5Q0035726E. Czyli przewód również ma znaczenie :( co za tym idzie musi być przewód oryginalny bez przeróbek (jak to było w moim przypadku po włamaniu). Problem tylko w tym, ze w ASO mi powiedziano, ze nie sprzedają tego przewodu jako pojedynczej wiązki a całej instalacji dla jednego przewodu średnio się opłaca
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: pab567 »

Przestań szerzyć defektyzm :) Wystarczy w czarnej wtyczce przyciąć "wąsa" który przeszkadza we włożeniu jej w zielone gniazdo w 5Q0035726E...
Marcino83
Posty: 9
Rejestracja: 12 gru 2018, o 07:24
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Marcin

Re: Apple CarPlay nie aktywuję się po podłączeniu phona

Post autor: Marcino83 »

Lipa, usunąłem wszystkie „wąsy” w czarnej wtyczce tak aby podłączyć do USB 5Q0035726E na 4 możliwe sposoby obracając wtyczką i nadal lipa. Przewód może mieć jakieś znaczenie?
ODPOWIEDZ