Amundsen nawigacja na VC

Awatar użytkownika
Adam Colus
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2020, o 13:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Adam

Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Adam Colus »

Witam wszystkich

Mam pytanie odnośnie nawigacji na VC w SS3 tegorocznego. Nie wyświetla się mapa na VC a w salonie przy zamówieniu potwierdzali że będzie. Kwestia ustawień, aktualizacji, kodowania?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Sdss »

Kwestia przeczytania instrukcji od strony 61.
Awatar użytkownika
Adam Colus
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2020, o 13:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Adam

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Adam Colus »

Niestety nie. Widzę że czeka mnie wizyta w ASO
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: timanfaya »

Jesteś pewien, że to nie kwestia tego, że masz odpalone na Amundsenie? Niestety nie można mieć tu i tu. Tak samo jak odpalisz mapę z CarPlay / AA.
Awatar użytkownika
Adam Colus
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2020, o 13:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Adam

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Adam Colus »

timanfaya pisze: 20 paź 2020, o 20:58 Jesteś pewien, że to nie kwestia tego, że masz odpalone na Amundsenie? Niestety nie można mieć tu i tu. Tak samo jak odpalisz mapę z CarPlay / AA.
Nie, to nie to. Na Amundsenie mam radio a na VC tylko podpowiedzi odnośnie kierunku, czasu, dystansu ale mapy niet.... :(
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: orlik »

A klikałeś na kierwonicy? Bo z automatu są wskazówki, a mapę uruchamia się kliknięciem o ile pamięć mnie nie myli.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: timanfaya »

Adam Colus pisze: 21 paź 2020, o 07:39
timanfaya pisze: 20 paź 2020, o 20:58 Jesteś pewien, że to nie kwestia tego, że masz odpalone na Amundsenie? Niestety nie można mieć tu i tu. Tak samo jak odpalisz mapę z CarPlay / AA.
Nie, to nie to. Na Amundsenie mam radio a na VC tylko podpowiedzi odnośnie kierunku, czasu, dystansu ale mapy niet.... :(
teraz nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to nie ma znaczenia co pokazuje ekran - ważne, że w navi jest włączona mapa (nawet, jesli niewidoczna) - więc nie moze byc na VC
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Sdss »

timanfaya pisze: 21 paź 2020, o 17:35
Adam Colus pisze: 21 paź 2020, o 07:39
timanfaya pisze: 20 paź 2020, o 20:58 Jesteś pewien, że to nie kwestia tego, że masz odpalone na Amundsenie? Niestety nie można mieć tu i tu. Tak samo jak odpalisz mapę z CarPlay / AA.
Nie, to nie to. Na Amundsenie mam radio a na VC tylko podpowiedzi odnośnie kierunku, czasu, dystansu ale mapy niet.... :(
teraz nie sprawdzę, ale z tego co pamiętam to nie ma znaczenia co pokazuje ekran - ważne, że w navi jest włączona mapa (nawet, jesli niewidoczna) - więc nie moze byc na VC
Rolka się zmienia widok, wskazówki/mapa.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: orlik »

Właśnie o to mi chodziło
Awatar użytkownika
Adam Colus
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2020, o 13:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Adam

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Adam Colus »

Przy uruchomionej nawigacji prawa rolka na kierownicy daje tylko opcje "zatrzymaj prowadz. do celu" i "powrót". I cały czas mam tylko wskazówki. Oszaleje z tym...
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Sdss »

Adam Colus pisze: 22 paź 2020, o 08:06 Przy uruchomionej nawigacji prawa rolka na kierownicy daje tylko opcje "zatrzymaj prowadz. do celu" i "powrót". I cały czas mam tylko wskazówki. Oszaleje z tym...
Masz nowa kierownice , może być inaczej.
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: suzu4x4 »

Adam Colus pisze: 22 paź 2020, o 08:06 Przy uruchomionej nawigacji prawa rolka na kierownicy daje tylko opcje "zatrzymaj prowadz. do celu" i "powrót". I cały czas mam tylko wskazówki. Oszaleje z tym...
kolego w superbie iV którego miałem kupić było dokładnie tak samo. nikt z serwisu nie potrafił uruchomić wyglądu mapy na VC, były tylko strzałki.
auto nowe bez przebiegu na placu u dilera, nawigacja amundsen.

było to w zeszły piątek a w poniedziałek mieli wgrać jakieś aktualizacje które miały rozwiązać problem.
Finalnie zrezygnowałem z zakupu tego egzemplarza , wziąłem inną sztukę od innego dilera z Columbusem.
Ponadto w Amudsenie nie możesz wyświetlać navi jednocześnie na VC i radiu, w Columbusie można.

Napisz czy rozwiązałeś problem ?
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: Devonish »

Kolego,

Mam Superba z VC i Amundsenem rok modelowy 2021. Uaktywnić nawigację na ekranie VC można tylko wtedy, jak na ekranie Nawigacji w Radiu wybierzesz ... (trzy kropki) i zaznaczysz "pokaż na wyświetlaczu wskaźników (czy jakoś podobnie).
Oczywiście na VC musisz mieć wybraną nawigacje (u Ciebie strzałki).

Pozdrawiam.
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: suzu4x4 »

Devonish pisze: 5 lis 2020, o 07:57 Kolego,

Mam Superba z VC i Amundsenem rok modelowy 2021. Uaktywnić nawigację na ekranie VC można tylko wtedy, jak na ekranie Nawigacji w Radiu wybierzesz ... (trzy kropki) i zaznaczysz "pokaż na wyświetlaczu wskaźników (czy jakoś podobnie).
Oczywiście na VC musisz mieć wybraną nawigacje (u Ciebie strzałki).

Pozdrawiam.
wiem o czym mówisz, w aucie z Amundsenem i VC należy zaznaczyć "ptaszkiem" na ekranie w radiu "wyświetlanie mapy na wyświetlaczu wskaźników " co jest opisane w instrukcji :
Obrazek

problem w tym że w egzemplarzu który miałem kupić nie było w ogóle tej funkcji na wyświetlaczu radia (wszystkie pozostałe funkcje po kliknięciu w te trzy kropki wyświetlały się normalnie, brakowało tylko tej linijki) .
W demówce która stała obok mojego niedoszłego auta (też z amundsenem i VC) działało to normalnie, dokładnie tak jak na obrazku powyżej.

stąd serwis stwierdził że musi być to jakiś błąd oprogramowania i mieli robić aktualizacje.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Amundsen nawigacja na VC

Post autor: MILeq »

Potwierdzam, co koledzy piszą powyżej. Jeżeli zaptaszkujesz, żeby się pojawiała na VC, to się pojawi. Może być w jednym momencie na VC albo na Amu.
ODPOWIEDZ