Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Bad-Max
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2019, o 08:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: Bad-Max »

Dzień dobry! Jestem szczealiwym posiadaczem Skody superb kombi 4x4 280 KM z 2016 roku. Samochód kupiłem używany w wersji L&K. Pierwsze co zrobiłem to przywróciłem do ustawień fabrycznych system Columbus. Żeby nie mieć ustawień poprzedniego właściciela. Po tym zabrałem się za aktualizacje map/systemu. Próbowałem z karty mikroSD w adapterze SD oraz z pendrive. Próbowałem zgrywać pliki z Maca oraz z Windowsa. Za każdym razem system mieli mieli i wyrzuca poniższy komunikat. Nośniki działają, ponieważ z nich aktualizowałem loga stacji radiowych. W serwisie mi powiedzieli że elektryk jest na dłuższym zwolnieniu lekarskim i mi tego nie zrobią. Czy macie może pomysł co jest nie tak i jak to przeskoczyć? Dodam, że oprogramowanie ściągam z oficjalnej strony Skody po podaniu numeru vin auta :) serdeczne dzięki za wszelkie rady!

Obrazek
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: TFil »

A dane ze strony Skody ściągałeś tylko raz? Ja tak miałem ostatnio, że za pierwszym razem musiało się to pobrać z błędami, bo też miałem taki komunikat, kombinowałem z różnymi kartami itp. bo myślałem, że to kwestia nośnika.

Ale jak pobrałem ze strony Skody od nowa, to zaskoczyło od razu.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: pab567 »

Daj screenshot z widoku drzewa katalogów tejbkartu spod menedżera plików na kompie.
czay
Posty: 7
Rejestracja: 5 sty 2016, o 23:07
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: inny 150 KM

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: czay »

Nie wiem, jak to jest w Columbus. Natomiast u mnie w Amundsen można zaktualizować tylko na oryginalnej karcie, a piszesz, że próbowałeś np. z pendrive'a. W Amundsen jak wgrałem na inną kartę to mi nie chciał jej w ogóle odczytać i po prostu aktualizując muszę kasować poprzednie dane na pierwotnej karcie SD i wgrywać nową wersje nawigacji.
A loga stacji radiowych bez problemu z innego nośnika się aktualizuje.
Bad-Max
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2019, o 08:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: Bad-Max »

Dziękuję za porady. Okazało się, że jak ponownie pobrałem cały plik to zadziałało. Podobnie jak u kolegi powyżej. Z czego to wynika - nie wiem. Trochę wkurzające bo pobranie 25GB danych i wgranie na nośnik to zajmuje trochę czasu ;)
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: jimw »

czay pisze:Nie wiem, jak to jest w Columbus. Natomiast u mnie w Amundsen można zaktualizować tylko na oryginalnej karcie, a piszesz, że próbowałeś np. z pendrive'a. W Amundsen jak wgrałem na inną kartę to mi nie chciał jej w ogóle odczytać i po prostu aktualizując muszę kasować poprzednie dane na pierwotnej karcie SD i wgrywać nową wersje nawigacji.
A loga stacji radiowych bez problemu z innego nośnika się aktualizuje.
Ja do Columbusa nie dostałem żadnej oryginalnej karty - działa mi z każdej.
Mirosław
Posty: 8
Rejestracja: 8 wrz 2020, o 12:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Mirosław

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: Mirosław »

Bad-Max pisze: 16 mar 2019, o 12:08 Dziękuję za porady. Okazało się, że jak ponownie pobrałem cały plik to zadziałało. Podobnie jak u kolegi powyżej. Z czego to wynika - nie wiem. Trochę wkurzające bo pobranie 25GB danych i wgranie na nośnik to zajmuje trochę czasu ;)
A musiałeś rozpakować plik?jeden folder wrzuciłeś na kartę?mam ten sam problem
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Aktualizacja oprogramowania - błąd (zdjęcie)

Post autor: krzysn »

Pobierz jeszcze raz, też miałem taki problem, że plik pobrał się z błędem.
ODPOWIEDZ