Opony letnie 20”

Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Opony letnie 20”

Post autor: Movibonczuk »

Witam!
Przymierzam się do zakupu opon letnich 245/35/20. Rozważam kilka modeli: Uniroyal Rainsport 5, Vredestein Vortac Vorti+, Continental SportContact 6. Podpowie ktoś coś? Uniroyali nigdy nie mialem. Vredesteiny kiedys mialem na A4 i w sumie bylo OK. Na Continentalach rowniez jezdzilem i zastrzezen nie mialem.
Oczywiście za pierwszymi dwiema markami przemawia cena. Pytanie czywarto doplacic 1k wiecej? A może ktoś doradzi zakup jeszcze innych opon?
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Art e on »

Sprawdź sobie Bridgestone Potenza Sport - poprzedni model ujeżdżałem w BMW, obecny kupiłem do Arteona. Opis po użytkowaniu tu: https://vw-arteon.pl/forum/viewtopic.ph ... Opony+lato
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Movibonczuk »

Dzieki. Fajny opis. Bridgestony tez mi po glowie chodzily. Gdzies czytalem/slyszalem, ze sa dosc lekkie wiec tez jakis plus. Kwestia tylko tej glosnosci… 72dB. Duzo to czy malo? Chetnie uslyszalbym cos o tych uniroyalach. Na papierze wygladaja OK.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Art e on »

Jak pisałem są głośniejsze niż P Zero, który były fabrycznie w Artku i co oczywiste głośniejsze od zimówek (Goodyear UltraGrip Gen.1).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: rozwrot »

Continental SportContact 6 to najlepsza, bo najbardziej uniwersalna opona, na jakiej jeździłem.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Opony letnie 20”

Post autor: piramida »

Vredestein cicha i dobrze klejąca guma nawet jak jest zimna za rozsądne pieniądze. Zjeździłem już kilka różnych rozmiarów 20/21 cali
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Opony letnie 20”

Post autor: maureliusz »

Continental Contact the Best ever na czym jeździłem...ale zużywa się w oczach...
Michelin kiedyś miałem...tragedia
Teraz kupiłem Goodyear Eagle coś tam i nie umywalka się do Conti! A tak buczy...że myślałem że to... łożyska.

BTW do 4x4 zimową polecam Kleber! Śnieg ciągnie jak dzika a na mokrym jak letnia :-). Jeździłem na niej też Asterixem oska i też było super!

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Art e on »

Teoretycznie każde 3 decybele (na plus czy minus) odczuwamy jako 100% wzrost/spadek głośności. Więc owe 2 czy 3 decybele robią kolosalna różnice szczególnie dla kogoś kto ma słuch (jeśli nie słyszysz różnicy między tym samym kawałkiem na Spotify a Tidal HiFi to znaczy, że nie będzie różnicy w owych 2 czy 3 decybelach 😉 tylko się nie obraź jak spora część tutejszych "czytaczy").
@maureliusz coś konkretnie, bo wyszedł bełkot - Conti sportcontact (która generacja), Ecocontact itd. bo jest ich sporo?
@rozwrot jak coś jest uniwersalne to znaczy, że jest do d..y. Ale to moja opinia i doswiadczenie 😈😉
Dla maniaków polecam kanał speców od gum (do samochodów) na YT - ich testy są mega obszerne, konkretne i fajne: https://youtube.com/@tyrereviews
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Opony letnie 20”

Post autor: maureliusz »

Miałem Conticontact 5 i 6...poezja! Co tym w deszczu można czynić...strach ;-)
Potem ... strzeliło mi do głowy... Goodyear bo wolniej się zużywa...oj ja głupi...

Tych wszystkich testów...mam dość... wszystko jest Premium a w praktyce tak nie wygląda... Ten Goodyear Eagle F1 też miał być torpeda...&^€€#@%€

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Movibonczuk »

piramida pisze: 31 sty 2023, o 17:44 Vredestein cicha i dobrze klejąca guma nawet jak jest zimna za rozsądne pieniądze. Zjeździłem już kilka różnych rozmiarów 20/21 cali
No chyba wreszcie zaloze opony na „twoje” felgi. Vredesteiny faktycznie na etykiecie maja 2dB mniej i cena rozsadna.
Art e on pisze: 31 sty 2023, o 20:25 Teoretycznie każde 3 decybele (na plus czy minus) odczuwamy jako 100% wzrost/spadek głośności. Więc owe 2 czy 3 decybele robią kolosalna różnice szczególnie dla kogoś kto ma słuch (jeśli nie słyszysz różnicy między tym samym kawałkiem na Spotify a Tidal HiFi to znaczy, że nie będzie różnicy w owych 2 czy 3 decybelach 😉 tylko się nie obraź jak spora część tutejszych "czytaczy").
@maureliusz coś konkretnie, bo wyszedł bełkot - Conti sportcontact (która generacja), Ecocontact itd. bo jest ich sporo?
@rozwrot jak coś jest uniwersalne to znaczy, że jest do d..y. Ale to moja opinia i doswiadczenie 😈😉
Dla maniaków polecam kanał speców od gum (do samochodów) na YT - ich testy są mega obszerne, konkretne i fajne: https://youtube.com/@tyrereviews
Jakosc a glosnosc to dwa rozne parametry ale zdecydowanie roznice w jakosci muzyki slysze i doceniam. :) Rowniez ciszej niz glosniej bawiace sie za sciana dzieci. :lol:
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Art e on »

Nie słyszysz jakości to i głośność nie będzie stanowić różnicy 😉 Jeśli słyszysz to musisz szukać czegoś cichego, z reguły najcichsze wg. etykiet producenta wypadają Michelin i nie "topowe" modele pt. 4S (te są nastawione pod osiągi a nie komfort tym bardziej akustyczny).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Sdss
Posty: 519
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Sdss »

Conti są głośne. Auto słabo wyciszone potęguje efekt.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Opony letnie 20”

Post autor: rowerek »

Michelin może i cichy, ale te nowe niesportowe modele są na suchym śliskie jakby były z plastiku. Mam na innym aucie Primacy 4, które faktycznie są turbo ciche, ale przyczepność na suchym mają gorszą niż zimowe Dunlopy Winter Sporty 5.
Przy modelach "4" michelin zastosował jakąś nową mieszkankę gumy, żeby było eko i długowiecznie i rzeczywiście zużywają się w stopniu znikomym, ale chyba wszystko kosztem przyczepności. Miałem wcześniej Primacy 3 i to były super opony, Primacy 4 to dla mnie krok w tył.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Maliniak
Posty: 552
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 380/500
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Maliniak »

Zastanawiam się czy są jakiekolwiek gumy z tych "sportowych" premium, które kleją bez dobrego dogrzania, w chłodniejsze dni szczególnie. Nasz klimat jest specyficzny, bo upałów 30 stopni plus jak na lekarstwo. Tak to dużo wody, dużo niższych temperatur wczesnym rankiem i późnym wieczorem. Człowiek naczytał się o Michelinach 4S, ale się okazało, że bez dobrego dogrzania zachowują się jak każde inne ;) Pytanie czy nie lepiej pójść w wersje "niesportowe", ale oczywiście też z górnej półki - np. Micheliny ale zwykłe 4/5. Pytam, bo jak zrobię na wiosnę program to będzie jednak ~400/500 i zakładam, że te seryjne Potenzy nie dadzą sobie rady mimo 4x4.
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Opony letnie 20”

Post autor: Art e on »

Potenza Sport (ponoć segment UUHP) też bez dogrzania ucieka i można się zdziwić (założyłem je w kwietniu i pewnego zimnego poranka chciała mi zrobić pranka - na łuku przod pieknie pluzyl, szczesliwie było sporo miejsca). Generalnie opony tej klasy muszą złapać temperaturę żeby działać zgodnie z przeznaczeniem...
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
ODPOWIEDZ