Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: maciek8791 »

Witam z tego co wykumałem to w wersji wyposażenia STYLE są automatyczne światła drogowe - auto light assist.

Auto Light Assist
Funkcja automatycznego włączania i zmiany świateł przełącza światła drogowe na mijania.

Funkcja rozpoznaje nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy i, gdy to konieczne, zmienia światła z drogowych na mijania, dzięki czemu nie będą oślepiały innych uczestników ruchu.




O ile dobrze kojarze z poprzedniego auta VAG które mieliśmy, asystent świateł drogowych korzysta z kamery. Czy poprawne jest rozumowanie, że w takim razie każdy STYLE ma teraz kamerkę, a tym samym można VCDSEM zrobić mu lane assist (a wtedy z aktywnym tempomatem traffic jam assist ?)
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: jarzyn »

Są chyba dwa rodzaje kamer, prostsza do Auto Light Assist (a w zasadzie to jest chyba tylko czujnik światła), i jakaś bardziej skomplikowana do Smart Light/Lane/Traffic Sign.
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: maciek8791 »

jarzyn pisze:Są chyba dwa rodzaje kamer, prostsza do Auto Light Assist (a w zasadzie to jest chyba tylko czujnik światła), i jakaś bardziej skomplikowana do Smart Light/Lane/Traffic Sign.
Sprawdzilem na niemieckich forach i chyba masz rację, jest albo kamera z trapezowym wycięciem na szybę - duża do lane assist, albo taka mała w uchwycie lusterka która jest tylko do automatycznych długich. Musi być duża kamera żeby te funkcje można było aktywować.
pozdrawiam Maciek
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: Tom-Tdi »

dokładnie tak
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: Enriquez »

Ktoś mnie kiedyś naprostował, że na rynek PL jest tylko jeden rodzaj kamery - ten większy. Tak samo jak z siłownikami klapy tylnej. Na innych rynkach można kupić superba bez rlektrycznie podnoszonej klapy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: RybaDK »

Mam Style MY2017 z AL , line assist włączyłem i działa bez zarzutu , trafic sign nie działa z bolero bo wywala błędy musi być conajmiej Amundsen lub Columbus. Do asystenta wyjazdu czy parkowania musisz mieć boczne czujniki ,a o rain closing zapomnij nie da rady.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: maciek8791 »

RybaDK pisze:Mam Style MY2017 z AL , line assist włączyłem i działa bez zarzutu , trafic sign nie działa z bolero bo wywala błędy musi być conajmiej Amundsen lub Columbus. Do asystenta wyjazdu czy parkowania musisz mieć boczne czujniki ,a o rain closing zapomnij nie da rady.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
No to mi poprawiłeś dzień, bo to znaczy że wkoduje line assist. A ponieważ jest DSG i aktywny tempomat, może da się wkodować wtedy traffic jam assist - w to bym celował. Kodowałeś sam czy w jakiejś firmie ? Amundsena mam ale czytanie znaków drogowych - no nie wiem czy to jest coś fajnego. Parkowanie zgadza się dodatkowe czujniki i chyba nie warto - za dużo rzeźby imho, chociaż miałem alhambre z tym system i nie powiem korzystałem, fajna funkcja.

pozdrawiam i dzięki za info - Maciek
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: RybaDK »

Sam robiłem przez OBD11.

Poczytaj post z moim udziałem:

viewtopic.php?p=322335#p322335

Zrobiłem jeszcze :

Zamykanie lusterek po długim naciśnięciu z pilota lub kessy

Start stop ale przywróciłem do normalnego szybko weszło mi w nawyk wyłączać z przycisku .

Easy entry - odsuwanie fotela przy wsiadaniu .

Wskazanie siły nadmuchu na auto.

Fabryczna syrena alarmu.

Leaving Coming Home z halogenow.






Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: piecu »

Enriquez pisze:Ktoś mnie kiedyś naprostował, że na rynek PL jest tylko jeden rodzaj kamery - ten większy. Tak samo jak z siłownikami klapy tylnej. Na innych rynkach można kupić superba bez rlektrycznie podnoszonej klapy.
Na pewno w Kodiaqu są teraz dwa rodzaje kamer i mając tylko automatyczne długie nie można już dokodować LA. Może w Superbie też tak zrobili?
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: pastihno »

Ja mam samochód z końca 2016 i niestety tzw. małą kamerę, nie obsługującą LA. Żeby była obsługa LA musisz mieć "dużą" kamerę, z zewnątrz na szybie wygląda jak trapez. Być może w późniejszych rocznikach dawali już tylko jeden rodzaj kamer.
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: maciek8791 »

Witam odebrałem właśnie mojego superba i jest duża kamera. Może to ma związek z wersją, że jak jest style to jest duża kamera.
Tylko obawa o gwarancje jest bo co jak mi odwalą reklamacje na DSG, bo była ingerencja użytkownika w system auta?
Pozdrawiam - Maciek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: Enriquez »

Że what???
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: RybaDK »

Tak możesz stracić gwarancję , ale jeszcze nikt nie opisał takiego przypadku i myślę że jak komuś się przydarzyło to by było głośno na tym forum.

Mam zrobione parę modyfikacji i byłem na 3 naprawach gwarancyjnych i nikt nawet nie wspomniał - wie pan ale ktoś coś tu zmieniał to my nie możemy wymienić panu dysz do spryskiwacza , czy czujnika jakości powietrza, czy zrobić parametryzacje sterownika fotela ( a mialem już zrobione easy entry i prędkość dmuchawy na auto)

Ale na zdrowy rozsądek to jak by ci ktoś nie uznał reklamacji np na kartę dysk twardy w komputerze bo pan żeś se ustawił tapetę z gołymi babami - a takich gołych bab winows nie ma w pakiecie .

Wg mnie zmiana głęboka ingerencja w systemie sterowniku zmiany softu map to co ma wpływ na parametry urządzenia to co innego , a tu tylko włączasz i wyłączasz oryginalnie dostępne funkcje.

Co prawda jak ktoś bardzo będzie chciał to zawsze znajdzie dziurę w całym.

Jeśli masz obawy to nie kombinuj bo np zdjęcie VIM czy MLIM to tez zjecie fabrycznej blokady bezpieczeństwa.




Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, o 21:16 przez RybaDK, łącznie zmieniany 2 razy.
maciek8791
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2018, o 16:27
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciek

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: maciek8791 »

Z moich informacji oni są bardzo wyczuleni na modyfikacje i są w stanie uzyskąć dokładne logi jakichkolwiek podłączeń pod OBD nie mówiać już o zmianach mapy itp.
Ponieważ chip-tuning stały się bardzo popularne w ostatnich latach a nie trzeba być specjalnie bystrym żeby wiedzieć co będzie, jak producent zrobił skrzynie DSG na obiążenie 350 NM a po chipie auto ma 500 NM i później do producenta leci reklamacja - na dsg, na turbo, na dwumas itd.
Myślę że w 95% przypadku nie powinno być problemu, teoretycznie nie powinni się czepiać do modyfikacji lane assist jak poleciało DSG lub silnik ale najlepiej jednak jakby wypowiedział się ktoś kto pracuje w ASO, ja też popytam.

pozdrawiam - Maciek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Czy każdy STYLE automatycznie ma kamerę ?

Post autor: CLO27 »

Nie ma juz dsg ktore nie wytrzymaja 600nm...na marginesie :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ