Hamulce tył nieodbijają?

Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Hamulce tył nieodbijają?

Post autor: piramida »

Ja zawsze na autoholdzie jeżdżę więc w zimie hamulec elektryczny cały czas pracuje między innymi po to aby sie nie zastał ;-)
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Hamulce tył nieodbijają?

Post autor: yaro_1 »

a ja mam zwyczaj, że w zimę raczej nie zostawiam auta na ręcznym, tak robiłem w Toledo, tak i w sIII będę robił, nie oznacza to że jego nie używam, tylko obawiam się że może trochę przymarznąć po dłuższym postoju na mrozie.
w Toledo zdarzało mi się, że jak auto stało na ręcznym pod robotą na ręcznym i padał dość duży deszcz to też przy ruszeniu była taki odgłos jakby chrupnięcia, ale to na bank jest wina klocków lub tarcz, bo przed wymianą przez kilka lat nie było problemów

a co do autoholdu fajna sprawa, tylko nie mam gdzie go używać bo na wiosce mieszkam, za to na warszawę jak znalazł
michals
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2016, o 07:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Hamulce tył nieodbijają?

Post autor: michals »

autohold z zasady ok, ale jak nie ma korków nie ma świateł to nie pomaga tam gdzie mógłby pomóc, a przeszkadza (jak dla mnie) tam gdzie nie jest idealny, czyli choćby szybkie manewrowanie np. wyjazd z ciasnego miejsca parkingowego "na dwa/trzy razy" gdzie każdy gdzie czasem minimalnie trzeba podjechać i z autoholdem szarpie za bardzo.

no dobra, czyli jak piszczy i stuka to nie jest to norma ...
ODPOWIEDZ