Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 lis 2018, o 22:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 54 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 lip 2017, o 10:17 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Ja mam jakie艣 tam concord............

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 lip 2017, o 10:58 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
艁uki_ssuperb napisa艂(a):
No i panowie to 偶e Recaro robi dobre fotele samochodowe to nie znaczy ze i robi膮 dobre foteliki ;-)
to samo dotyczy Skod臋

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 28 lip 2017, o 11:02 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
zgadza sie:)

G贸ra

PostNapisane: 28 lip 2017, o 17:56 

Imi臋: Hubert
Do艂膮czy艂(a): 13 pa藕 2016, o 16:10
Aktualnie: 400
michals napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):
W fotelikach od prawie 8 lat.

Jak masz przekonanie do ty艂em do kierunku jazdy to bardzo dobrze, nie zmieniaj jego bo to niebezpieczne.

Masz ISOfix to go wykorzystaj, ale nie za wszelk膮 cen臋, bo s膮 foteliki kt贸re bez ISOfixa potrafi膮 d艂u偶ej "przewozi膰" / zabezpiecza膰 dziecko. napisz sk膮d jeste艣, mo偶e znajd臋 jaki艣 "normalny" sklep co Ci pomo偶e.

W tej grupie wi臋kszo艣膰 markowych foteli ma regulacj臋 pochylenia, a nachylenie siedziska o kt贸rym piszesz nie jest ju偶 a偶 tak istotne jak przy 0-13kg.

pzdr
Hubi

pn-wsch Polska. Olsztyn, E艂k, ew. Bia艂ystok.

co艣 tam mierzy艂em wst臋pnie jeszcze zawczasu. Z wst臋ponych obserwacji wysz艂o, 偶e regulacje pochylenia to r贸偶ne s膮. W niekt贸rych np. tylko reguluje sie przed zamontowanie a nie w trakcie jazdy. Albo 偶e w pozycji najbardziej pochujonej jest prawie pionowe oparcie, a w pozycji zero to w sumie ju偶 k膮t ujemny...

W Olsztynie masz sklep Kangurek, Towarowa 9 - ten sam w艂a艣ciciel co Bobas niedaleko, ale w Kangurku wi臋cej foteli z tego co pami臋tam.

W Bia艂ymstoku Bobow贸zki Wasilkowska 30, ch艂opaki maja poj臋cie.

Regulacja pochylenia najlepiej jak jest dost臋pna nawet po zamontowaniu fotela. W trakcie jazdy nie reguluj, najlepiej na postoju, ale rozumiem 偶e pisz膮c mia艂e艣 na my艣li 偶e regulacja jest tylko przy monta偶u. Pami臋taj 偶e fotel w tej grupie wypinasz co 2-3 tygodnie np na noc i montujesz ponownie jak ju偶 kanapa wr贸ci do naturalnego kszta艂tu, w przeciwnym wypadku dobrze zamontowany fotelik, po pewnym czasie b臋dzie lu藕ny.

Panowie, jak polecacie jakie艣 fotele to piszcie dlaczego, samo stwierdzenie: mam i polecam jest nijak miarodajne. To nie smartfon kt贸rego u偶ywamy i mo偶emy poleci膰, nikt te偶 nie rozbija si臋 autem 偶eby przetestowa膰 i poleca膰 foteliki. Recaro ostatnio odnotowa艂o niestety par臋 wpadek, jako艣 z nich wychodz膮. Dobrze napisa艂 przedm贸wca, Recaro od fotelik贸w to nie to samo co fotele rajdowe....

Pzdr
Hubi

G贸ra

PostNapisane: 29 lip 2017, o 10:02 

Do艂膮czy艂(a): 22 sie 2014, o 08:50
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Ja mam TAKATA MAXI, kosztowa艂 mnie 1200 z艂 ale fotelik jest na lata, ro艣nie wraz z dzieckiem (przy podnoszeniu zag艂贸wka fotelik rozszerza si臋 w ramionach na boki). W foteliku tym siedzi si臋 nisko (ni偶ej ni偶 w Recaro) dlatego drobniejsze dzieci na pocz膮tku mog膮 nie widzie膰 co za oknem (ale nie to jest najwa偶niejsze w tym foteliku).
Fotelik wyr贸znia system AIRPAD - poduszki w zag艂贸wku wykonane z tych samych materia艂贸w co samochodowe poduszki powietrzne, wype艂nione energoch艂onn膮 piank膮 i powietrzem dzi臋ki czemu 艣wietnie chroni膮 g艂ow臋 i szyj臋.
Fotelik na zaczepy Isofix a pomimo tego mo偶na go troch臋 wysun膮膰 co u艂atwia dziecku spanie.
Wg mnie wart swoich pieni臋dzy.
Na bezpiecze艅stwie dzieci si臋 nie oszcz臋dza.

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2017, o 17:43 

lesiu811 napisa艂(a):
Ja mam TAKATA MAXI, kosztowa艂 mnie 1200 z艂 ale fotelik jest na lata, ro艣nie wraz z dzieckiem (przy podnoszeniu zag艂贸wka fotelik rozszerza si臋 w ramionach na boki). W foteliku tym siedzi si臋 nisko (ni偶ej ni偶 w Recaro) dlatego drobniejsze dzieci na pocz膮tku mog膮 nie widzie膰 co za oknem (ale nie to jest najwa偶niejsze w tym foteliku).
Fotelik wyr贸znia system AIRPAD - poduszki w zag艂贸wku wykonane z tych samych materia艂贸w co samochodowe poduszki powietrzne, wype艂nione energoch艂onn膮 piank膮 i powietrzem dzi臋ki czemu 艣wietnie chroni膮 g艂ow臋 i szyj臋.
Fotelik na zaczepy Isofix a pomimo tego mo偶na go troch臋 wysun膮膰 co u艂atwia dziecku spanie.
Wg mnie wart swoich pieni臋dzy.
Na bezpiecze艅stwie dzieci si臋 nie oszcz臋dza.

Jest fajny, ale nie o takim foteliku tutaj jest temat. Tw贸j fotelik jest dla dziecka kt贸re wyro艣nie z fotelika nr 2 (u偶ywamy 艂膮cznie 3 fotelik贸w) czyli powy偶ej 18kg (lub jak fotelik nr 2 jest do 25kg, to wtedy jak ma 25+).
ps. Pami臋taj 偶eby nie zmienia膰 zbyt wcze艣nie fotelika, to 偶e fotelik jest od 15kg, nie oznacza 偶e jak dziecka ma ju偶 15 to zmieniamy. Zawsze ka偶dy u偶ywany aktualnie fotelik, lepiej ochroni dziecko ni偶 kolejny.

Pozdrawiam
Hubi

G贸ra

PostNapisane: 30 lip 2017, o 20:37 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Ja mam Axkida duofix, w Superbie pe艂no miejsca wi臋c dzieciak sobie podr贸偶uje ty艂em. Nie ma choroby lokomocyjnej wi臋c tak b臋dzie je藕dzi膰 do 25kg o ile mnie pami臋膰 nie myli (dop贸ki fotelik na to pozwala). Obecnie przypi臋ty Isofix'em, pasami samochodu i dodatkowymi pasami do przednich foteli. Najsztywniej siedzi z wszystkich fotelik贸w, kt贸re do tej pory widzia艂em (w sensie bujanie na boku, prz贸d ty艂 itd.).

Nie wiem co jeszcze pisa膰, bo mam nadziej臋 nie mie膰 mo偶liwo艣ci sprawdzenia jego podstawowego zadania.

Z minus贸w, aby nie by艂o tak kolorowo, to bledn臋 za ka偶dym razem, gdy mam go wyj膮膰 i wpi膮膰 ponownie do auta. Wi臋c je艣li kto艣 chce jecha膰 na jednym foteliku to mocno odradzam. Czyszczenie jego te偶 nie jest tak proste jak np. w Cybexach czy Maxi Cosi, ale co艣 za co艣.

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 07:13 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
michals napisa艂(a):
艁uki_ssuperb napisa艂(a):
Michals tutaj mozesz sobie poczyta膰 o fotelikach
https://fotelik.info/

czyta艂em ... wszystko sprowadzaj膮 do budowania teorii, 偶e sam nie jeste艣 w stanie trafi膰/dobra膰 fotelika do auta/dziecka. Wi臋c jedyne co to p艂atna wizyta u nich. Spoko tylko dla tych co s膮 z w-wy akurat.

A mo偶e to prawda? No i wizyta nie musi by膰 p艂atna, bo jak kupisz od razu fotelik, to masz dopasowanie gratis. A cena mojego by艂a taka, jak najta艅sza w internetach.
Moim zdaniem to bardzo wa偶ne, 偶eby dopasowa膰 fotelik jednocze艣nie do dziecka i do samochodu, a nie kupowa膰 przez internet, bo ma dobre opinie (no i w艂a艣nie - na jakiej podstawie te opinie? Kto艣 przetestowa艂 go w zderzeniach???).

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 09:15 
Moderator

Niekt贸re foteliki mo偶na znale藕膰 w necie na zdj臋ciach z wypadk贸w i wida膰 jak si臋 zachowuj膮 (trzeba mie膰 baczenie, 偶e wypadki s膮 r贸偶ne, lub te偶 kto艣 m贸g艂 niedope艂ni膰 jakiego艣 elementu jak pasy etc.), po skonfrontowaniu tego z innymi informacjami mo偶na sobie wyrobi膰 jakie艣 zdanie na temat bezpiecze艅stwa danego fotelika. Z tego powodu odpu艣ci艂em sobie te foteliki z poduszkami zamiast pas贸w. Inni z kolei je sobie chwal膮. Mamy wolno艣膰 wyboru.

Strony, a w zasadzie firmy jak fotelik.info s膮 instytucjami zarobkowymi - nie oszukujmy si臋, na pewno maj膮 jednak du偶e do艣wiadczenie i szereg racji. Znam multum znajomych, kt贸rych dzieci je偶d偶膮 w ten czy inny spos贸b niepoprawnie zapi臋te (bo pasy uciskaj膮, bo co艣 tam przeszkadza itd.) i im jednak dobrze by by艂o uzmys艂owi膰 co nie co.

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 09:34 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
Kamrat pe艂na zgoda ze fotelik.info to instytucja zarobkowa, ale jednak nie mo偶na odebra膰 im wiedzy odno艣nie fotelik贸w itd ;-)

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 12:02 
Moderator

Przecie偶 nic takiego nie napisa艂em :) Maj膮 poj臋cie o tym co robi膮, ale na bank b臋d臋 wyolbrzymia膰 problem, bo na tym zarabiaj膮. Par臋 ich akcji widzia艂em i ok, ale cz臋sto by艂y to przesadzone reakcje (nie m贸wi臋 tutaj o wyre偶yserowanych na parkingu etc.).

Tym nie mniej jakbym samemu nie umia艂 dobra膰 fotelika, stwierdzi膰 czy dobrze siedzi w aucie to bym si臋 do nich zg艂osi艂.

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 20:06 

kamracik napisa艂(a):
Ja mam Axkida duofix, w Superbie pe艂no miejsca wi臋c dzieciak sobie podr贸偶uje ty艂em. Nie ma choroby lokomocyjnej wi臋c tak b臋dzie je藕dzi膰 do 25kg o ile mnie pami臋膰 nie myli (dop贸ki fotelik na to pozwala). Obecnie przypi臋ty Isofix'em, pasami samochodu i dodatkowymi pasami do przednich foteli. Najsztywniej siedzi z wszystkich fotelik贸w, kt贸re do tej pory widzia艂em (w sensie bujanie na boku, prz贸d ty艂 itd.).

Kto Ci tak zamontowa艂/doradzi艂? Montujemy za pomoc膮 ISOfix albo pasami

kamracik napisa艂(a):
Z minus贸w, aby nie by艂o tak kolorowo, to bledn臋 za ka偶dym razem, gdy mam go wyj膮膰 i wpi膮膰 ponownie do auta. Wi臋c je艣li kto艣 chce jecha膰 na jednym foteliku to mocno odradzam. Czyszczenie jego te偶 nie jest tak proste jak np. w Cybexach czy Maxi Cosi, ale co艣 za co艣.

W tej grupie fotelik贸w trzeba wypina膰 co oko艂o 3 tygodnie, np na noc, aby kanapa "odpocz臋艂a" i ponownie montujemy, w ten spos贸b fotelik jest zawsze sztywno zapi臋ty.

Co do fotelik.info - znam ich bardzo dobre, nie raz pracowali艣my razem przy wielu akcjach i powiem Wam 偶e znaj膮 si臋 na rzeczy. Do nich jedzcie po wiedz臋, a kupno u nich potraktujcie jako podzi臋kowanie za otrzyman膮 merytoryk臋, kt贸ra jest bardzo przydatna przy przewo偶eniu dzieci, a i wcze艣niej, podr贸偶y kobiet w ci膮偶y i zabezpieczania jej i nienarodzonego jeszcze dziecka.
Pzdr
Hubert

G贸ra

PostNapisane: 31 lip 2017, o 23:34 
Moderator

hubi_pl napisa艂(a):

Nikt, sam po zapi臋ciu poprawi艂em jeszcze pasami, bo m艂ody nie przekroczy艂 18kg, a producent tego nie zabrania, wi臋c dlaczego nie?

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 08:45 

kamracik napisa艂(a):
hubi_pl napisa艂(a):

Nikt, sam po zapi臋ciu poprawi艂em jeszcze pasami, bo m艂ody nie przekroczy艂 18kg, a producent tego nie zabrania, wi臋c dlaczego nie?

To odepnij pasy auta.

Monta偶u dokonujemy za pomoc膮 ISOfixa (wraz z pasami pomocniczymi - zakotwiczonymi u Ciebie do przedniego fotela) lub 3 punktowego pasa samochodowego. Przypinaj膮c dodatkowo pasami z auta, zaburzasz kompletnie geometri臋 ruchu fotelika w codziennym u偶ytkowaniu, nie m贸wi膮c o sytuacji wypadku. Pami臋taj 偶e ISOfix dzia艂a ala strefa kontrolowanego zgniotu, przyjmuje te偶 na siebie si艂臋, dlatego nie montujemy "podw贸jnie".

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2017, o 14:32 
Moderator

Powiem tak, nie my艣la艂em o tym a偶 do tego momentu. Wydawa艂o mi si臋, 偶e im lepiej siedzi tym lepiej. Tym bardziej, 偶e nawet w przypadku monta偶u przodem zalecaj膮 dodatkowe pasy. Na wszelki wypadek napisa艂em do nich pytanie i zobaczymy, co sam producent na ten temat s膮dzi.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 54 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: