Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 10 gru 2018, o 03:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 21 cze 2017, o 20:27 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Tez mnie interesuje bo mamy umow臋 ramowa z nimi

#stayPremium :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 21 cze 2017, o 20:50 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
No ja mia艂em zawsze s艂u偶b贸wki w Arvalu, plus kilka aut w rodzine kupione od Arvala i zawsze by艂o wszystko OK.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 07:41 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
orlik napisa艂(a):
Jak wychodzi wynajem w Arvalu?

Zale偶y od wielu czynnik贸w - wielko艣ci floty, deklarowanych przebieg贸w itp.
Najlepiej chyba z艂o偶y膰 zapytanie?

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 08:01 

Imi臋: W艂odek
Do艂膮czy艂(a): 8 cze 2017, o 12:42
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Mo偶e nie b臋d臋 podawa艂 szczeg贸艂owych danych, bo faktycznie to zale偶y od wielu czynnik贸w np. element贸w wyposa偶enia samochodu (niekt贸re mog膮 generowa膰 wy偶sze koszty serwisu), przebiegu, historii szk贸d w firmie (ubezpieczenie) itd.

Powiem tylko, 偶e zbiera艂em oferty i negocjowa艂em z Masterlease, Getinfleet, VWleasing, Leaseplan, PKO, Carfleet i pewnie jeszcze czego艣 nie pami臋tam. Strasznie trzeba uwa偶a膰, bo wciskaj膮 kit. Prawie chcesz podpisywa膰 umow臋, a tu przypadkowo w rozmowie wychodzi np. 偶e ubezpieczenie jest netto (Masterlease), czy nie ma ubezpieczenia wcale (Getinfleet), ubezpieczenie jest w racie na 3 lata, ale obejmuje tylko pierwszy rok (VW), czy inne kwiatki.

Arval mia艂 najlepsz膮 cenowo i jak si臋 wczyta艂em w umow臋 to najrozs膮dniejsz膮 ofert臋. Mam 0 z艂 op艂aty wst臋pnej, sta艂a rata obejmuje cz臋艣膰 finansow膮, ubezpieczenie bez udzia艂贸w w艂asnych, full serwis przez ca艂y okres umowy z cz臋艣ciami eksploatacyjnymi np. klocki, gumki wycieraczek, tarcze itp, opony premium, samoch贸d zast臋pczy max 30 dni tej samej klasy, assistance r贸wnie偶 na Europ臋. Nie m臋czyli za bardzo z dokumentami. D艂ugo tylko negocjowa艂em brak udzia艂贸w w艂asnych w ubezpieczeniu i ostateczn膮 wysoko艣膰 raty. Ponadto mia艂em wynegocjowany rabat u dealera, wi臋c musieli mi minimalnie taki uwzgl臋dni膰 w ofercie.

Procentowo rata 1,62% ceny katalogowej samochodu na 4 lata.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 15:08 

sane napisa艂(a):
orlik napisa艂(a):
Jak wychodzi wynajem w Arvalu?

Zale偶y od wielu czynnik贸w - wielko艣ci floty, deklarowanych przebieg贸w itp.
Najlepiej chyba z艂o偶y膰 zapytanie?

No w艂a艣nie nie mam potrzeby sk艂ada膰 zapytania, bo zosta艂o mi jeszcze nieca艂e dwa lata w VWleasing.

WG wygl膮da to przyzwoicie, ja u siebie jak dolicz臋 ubezpieczenie, wk艂ad 20%, opony i inne cz臋艣ci eksploatacyjne to ju偶 nie mam tak kolorowo..

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 15:55 

No w艂a艣nie sam by艂em zdziwiony, 偶e wygl膮da to ca艂kiem przyzwoicie, bo wynajem kojarzy艂 mi si臋 z drog膮 us艂ug膮 i dotychczas kupowa艂em samochody za got贸wk臋.

Ale jak sobie podsumowa艂em wydatki na sw贸j obecny samoch贸d (przegl膮dy, ubezpieczenie, opony itd) oraz doda艂em utrat臋 warto艣ci to bior膮c pod uwag臋 fakt, 偶e sko艅czy艂a mi si臋 amortyzacja i odliczam w firmie tylko cz臋艣ci i benzyn臋, ten wynajem wypada mi bardzo podobnie.

Wed艂ug mnie ca艂y pies jest pogrzebany w tym, 偶e uzyskuj臋 spory rabat od ceny katalogowej, w kalkulacji zawy偶ona jest warto艣膰 rezydualna samochodu po okresie wynajmu, a ja w ratach sp艂acam r贸偶nic臋 pomi臋dzy faktyczn膮 warto艣ci膮 zakupu a warto艣ci膮 rezydualn膮. Dodatkowo mamy niskie stopy procentowe.

Przy warto艣ci wp艂aty pocz膮tkowej 0 z艂 mam jeszcze dwie zalety: kwota za obecny samoch贸d w臋druje teraz w ca艂o艣ci do kieszeni oraz nie mam ci艣nienia na jego sprzeda偶, 偶eby mie膰 na wp艂at臋 pocz膮tkow膮.

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 16:08 

A jakie s膮 limity roczne i jaki koszt za przekroczenie 1km?

G贸ra

PostNapisane: 22 cze 2017, o 16:26 

30 tys. rocznie limit przebiegu i nie pami臋tam dok艂adnie, ale chyba 47 groszy za km przekroczenia i, co ciekawe, 8 groszy zwrotu za niewykorzystane. Zapomnia艂em jeszcze doda膰, 偶e w cenie jest ubezpieczenie GAP.

EDIT: 41 groszy i 8 groszy

G贸ra

PostNapisane: 27 mar 2018, o 16:14 

Imi臋: Marco0
Do艂膮czy艂(a): 5 gru 2017, o 20:09
Takie pytanie, Wymontowywa艂 kto艣 tyln膮 wycieraczk臋 na w艂asn膮 r臋k臋 ? powiem szczerze 偶e 艣rednio ona pasuje do limo ...ale wzi膮艂em bo kamer臋 chcia艂em.
I jeszcze jedno, czy prawd膮 jest 偶e r臋czny sam zaci膮ga si臋 po wy艂膮czeniu silnika tylko je艣li jest w艂膮czona funkcja autohold ? A jak wy艂膮czona to mo偶na auto spu艣ci膰 przez nieuwag臋 ?

G贸ra

PostNapisane: 27 mar 2018, o 16:33 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Ad. 1 - Tak. Gdy aktywny jest auto hold po wy艂膮czeniu silnika "r臋czny" zaci膮ga si臋 automatycznie.
Ad. 2 - Jak jest wy艂膮czony auto hold to jak chce go zwolni膰 z tej blokady skoro jest nieaktywna. Je艣li jest aktywna to przez nieuwag臋 nie da si臋 jej wy艂膮czy膰 bo aby to zrobi膰 trzeba chwile przytrzyma膰 przycisk.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 55 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: