Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: marasmus007 »

Przeszukałem forum i oczywiście znalazłem kilka informacji na temat zmiany wysokości świecenia świateł mijania , ale niestety nie mam możliwości skorzystania z żadnej z porad.
Pacjent to Superb 2017 rok, kombi.
Problem , po aktualizacji sterownika świateł w związku odwiecznym problemem opadania , światła mijania świecą bardzo krótko. Wręcz powiedziałbym bardzo krótko w porównaniu do tego co było przed aktualizacją.
Przeanalizowałem wszystkie opcje opisywane na forum, oraz nie tylko i kręcenie mechaniczne torxem nic nie daje, próby wejścia przez OBD11 w nastawy podstawowe dla ustawienia świateł kończą się niczym, gdyż wyskakuje błąd , także próby nastaw VCDSem nic nie dają, gdyż nie ma możliwości wejścia do modułu 55 Zasięg Xenonów, bo po prostu go nie wykrywa.
Czy może ma ktoś jakieś doświadczenie lub pomysł jak ten zasięg zmienić ? Oczywiście wiem że serwis pewnie by sobie poradził, ale nie mam zamiaru zostawiać tam już ani 1 zł.
Z góry dziękuję za wskazanie kierunków !!
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: komoornik »

Co to znaczy że kręcenie fizyczne torxem nic nie daje?

Nawet jeśli jest jakaś procedura z nastawami podstawowymi itd., to nie ma fizycznej możliwości aby regulacja mechaniczna nic nie zmieniała.
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: ktryk »

Kręcenie torxem musi coś dawać ,bo to jest tak jakbyś podnosił ,lub opuszczał całą lampe.
Elektronika swoje reguluje ,ale jak podniesiesz lampę to musi świecić wyżej, jeśli masz problem ze świeceniem za nisko.
Może być jeszcze taka opcja że zjechały ci na maxa w dół elektronicznie i samą lampą nie jesteś wstanie podnieść tyle aby choć się zbliżyć do normy. W takim wypadku to już trzeba naprawić całą regulację elektroniczną.
Ja u siebie bez problemu reguluję góra ,dół mechanicznie,ale działa cała reszta regulacji.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: orlik »

Ja przy regulacji wchodzę w sterownik 09-->Ustawienia podstawowe-->Nastawy podstawowe reflektorów.
Reflektory wtedy przechodzą w tryb nastawiania i podwyższam kręcąc torxem.
Na koniec jeszcze robię to:
sterownik 09-->Ustawienia podstawowe-->Potwierdzenie nastaw podstawowych.

Jesteś pewny, że kręciłeś torxem dobrą śrubkę? Bo są dwie na lampę, jedna od podnoszenia a druga na boki?
Jeżeli tak, to jak ktryk napisał do naprawy cała regulacja elektroniczna i nie potrafię pomóc przez OBD11.
Ps. w sterownik 55 zasięg ksenonów u siebie też nie mogę wejść.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: komoornik »

55 byl wykorzystywany tylko w starszych autach, potem wszystko zostało zintegrowane w 09

No poza tym że w polifcie w Matrixach pewne rzeczy trafiły bezpośrednio do obsługi w modułach lamp 🤔
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: orlik »

Aaaa przypomniało mi się jeszcze coś. Kiedyś przy montażu czegoś tam w zawieszeniu, odwrotnie zamontowali mi czujnik poziomu świateł.
Dopiero wieczorem zauważyłem, że światła świecą w dół, nie było żadnych błędów, i nic nie mogłem z tym zrobić.
Pojechałem na drugi dzień i mi to poprawili.
To tak apropo gdyby to nie była kwestia popsutego softu regulacji.
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: marasmus007 »

komoornik pisze: 12 kwie 2023, o 19:59 Co to znaczy że kręcenie fizyczne torxem nic nie daje?

Nawet jeśli jest jakaś procedura z nastawami podstawowymi itd., to nie ma fizycznej możliwości aby regulacja mechaniczna nic nie zmieniała.
Zmienia oczywiście podczas kręcenia na bramie garażowej pracuje góra dół, po uruchomieniu auta wszystko wraca do poziomu sprzed kręcenia imbusem :shock:
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Regulacja wysokości świecenia świateł mijania bixenon 2017

Post autor: marasmus007 »

orlik pisze: 13 kwie 2023, o 05:24 Ja przy regulacji wchodzę w sterownik 09-->Ustawienia podstawowe-->Nastawy podstawowe reflektorów.
Reflektory wtedy przechodzą w tryb nastawiania i podwyższam kręcąc torxem.
Na koniec jeszcze robię to:
sterownik 09-->Ustawienia podstawowe-->Potwierdzenie nastaw podstawowych.

Jesteś pewny, że kręciłeś torxem dobrą śrubkę? Bo są dwie na lampę, jedna od podnoszenia a druga na boki?
Jeżeli tak, to jak ktryk napisał do naprawy cała regulacja elektroniczna i nie potrafię pomóc przez OBD11.
Ps. w sterownik 55 zasięg ksenonów u siebie też nie mogę wejść.
Dzięki za podpowiedź dziś sprawdzę ten sposób regulacji.
ODPOWIEDZ