Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 18 sty 2019, o 00:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 lis 2018, o 22:40 

Do艂膮czy艂(a): 18 lis 2018, o 02:20
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Witam wszystkich w moim pierwszym po艣cie...

Niedawno zakupi艂em SuperbIII 2016 w wersji Executive, oczywi艣cie na chwil臋 obecn膮 poznaj臋 auto itp... Jednak standardowo jak w wi臋kszo艣ci aut brakuje jak dla mnie bardzo oczywistych element贸w jaki s膮 porty USB w podsufitce w okolicach lusterka do pod艂膮czenia kamery i USB w okolicach w艂膮cznika 艣wiate艂 do telefonu, bardzo mnie dziwi postawa producent贸w a raczej projektant贸w ale do rzeczy...
W moim drugim aucie poradzi艂em sobie w prosty spos贸b a wi臋c podsufitka zasilanie z o艣wietlenia wn臋trza, by艂o na tyle miejsca 偶e zmie艣ci艂a si臋 ma艂a przetwornica zdemontowana z adaptera do gniazda zapalniczki, a zasilanie po telefon u偶y艂em modu艂u mocowanego w otw贸r 20mm podpina si臋 12V i mamy 2x USB . Jednak auto te pochodzi z 2005 jest to funcar wi臋c do zabawy i zbytnio nie przyk艂adam wagi do wygl膮du, ma dzia艂a膰 i tyle. W skodzie inaczej, chc臋 aby wszystko by艂o zadbane i schludne wi臋c szukam jakiego艣 rozwi膮zania... Oczywi艣cie s膮 przetwornice na ebay tylko z racji tego 偶e auto ma rozbudowan膮 elektronik臋 szukam wskaz贸wki gdzie si臋 bezpiecznie pod艂膮czy膰 tak aby po opuszczeniu samochody nie by艂o tam napi臋cia. Ko艂o w艂膮cznika 艣wiate艂 mam kwadratow膮 za艣lepk臋, mo偶e s膮 jakie艣 modu艂y USB fabryczne. Nie wiem jak sobie poradzi膰 z kamer膮 jak tam z zasilaniem tak aby po wyj艣ciu z samochodu nie by艂o napi臋cia. I w艂a艣nie w zwi膮zku z tym mam pytanie czy jest opcja modyfikacji gniazda zapalniczki tak aby po opuszczeniu samochodu nie by艂o tam napi臋cia ?? troch臋 mnie irytuje wyci膮ganie za ka偶dym razem adaptera.

Z g贸ry dzi臋ki za wszelkie sugestie

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 lis 2018, o 04:24 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Poczytaj forum, jest opisane dok艂adnie co gdzie i jak.

W skr贸cie upychasz kabel kamery od czo艂a szyby pod podsufitk臋, schodzisz lewym s艂upkiem A do skrzynki bezpiecznik贸w i tam dajesz adapter 12V pod wolny bezpiecznik z pr膮dem sta艂ym lub po zap艂onie.

W 偶adnym wypadku nie podpinaj si臋 pod zasilanie o艣wietlenia, bo alarm Ci b臋dzie non stop wy膰.

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 09:32 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 14 cze 2018, o 13:04
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Siemka,

Mia艂em ten sam problem bo chcia艂em mie膰 kamerke tylko w艂膮czeniu zap艂onu.
Kupi艂em gniazdo:
https://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo- ... YTZjZDE%3D

Do tego przej艣ci贸wka z bezpiecznika:
https://allegro.pl/bypass-bajpas-uni-do ... ODI0YjI%3D

Wbijasz pod bezpiecznik 48 z kontroli punktu martwego, mas臋 podpinasz pod mocowanie ca艂ej obudowy. Kabelek wciskasz mi臋dzy szybe i s艂upek. Dzia艂a jak z艂oto - 1h roboty.

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2018, o 10:57 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2011, o 01:34
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: JB4 350KM / 423Nm
gruchapaul napisa艂(a):
Siemka,

Mia艂em ten sam problem bo chcia艂em mie膰 kamerke tylko w艂膮czeniu zap艂onu.
Kupi艂em gniazdo:
https://allegro.pl/usb-5v-3-1a-gniazdo- ... YTZjZDE%3D

Do tego przej艣ci贸wka z bezpiecznika:
https://allegro.pl/bypass-bajpas-uni-do ... ODI0YjI%3D

Wbijasz pod bezpiecznik 48 z kontroli punktu martwego, mas臋 podpinasz pod mocowanie ca艂ej obudowy. Kabelek wciskasz mi臋dzy szybe i s艂upek. Dzia艂a jak z艂oto - 1h roboty.

No w艂a艣nie mam jeszcze do tego jedno pytanie.
Zapomnia艂em w konfiguracji zam贸wi膰 dodatkowe gniazda usb z ty艂u wraz z przetwornic膮.
O ile przetwornica to zbytek, o tyle gniazda USB s膮 wa偶ne. Znalaz艂em wi臋c 艂adowark臋 podobn膮 do tej z aukcji , kt贸r膮 umie艣ci膰 chc臋 w miejscu gniazda zapalniczki
z ty艂u w popielniczce, natomiast nie za bardzo wiem do jakiego bezpiecznika si臋 podpi膮膰 bypassem, aby wszystko gra艂o i nie powodowa艂o 偶adnych
problem贸w , czy co艣 w tym temacie mo偶esz pom贸c ?

G贸ra

PostNapisane: 10 gru 2018, o 11:45 

Do艂膮czy艂(a): 1 gru 2015, o 14:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Korzystajac z za艂o偶onego temtu - czy ktos wie po jakim czasie od zamkniecia samochodu od艂膮czane jest napiecie w gniazdku zapalniczki w S3?

G贸ra

PostNapisane: 10 gru 2018, o 18:08 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
brylek napisa艂(a):
Korzystajac z za艂o偶onego temtu - czy ktos wie po jakim czasie od zamkniecia samochodu od艂膮czane jest napiecie w gniazdku zapalniczki w S3?
Nie zanika jest ca艂y czas , s膮 tego plusy i minusy mo偶esz co艣 zostawi膰 pod zasilanie m , ale jest ryzyko roz艂adowania akumulatora.

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj: