Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 lis 2018, o 23:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 25 maja 2017, o 13:53 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
sane napisa艂(a):
Czy warto dop艂aca膰 za te najdro偶sze poliuretanowe, markowe typu Xpel czy zwyk艂e PVC zda egzamin?

Zak艂adam, 偶e zaraz po za艂o偶eniu nie wida膰 偶adnej r贸偶nicy, ale widzia艂em dwa identyczne auta oklejone w tym samym czasie, jedno najta艅sz膮 foli膮, a drugie lepsz膮 (nie wiem jak膮, ale na pewno grubsz膮), po 2 latach u偶ytkowania ta ta艅sza by艂a wyblak艂a od s艂o艅ca, a do tego folia si臋 przykurczy艂a i jak na burcie s膮 wci臋cia to w rogach poodchodzi艂a przez co na myjce ci艣nieniowej zosta艂a cz臋艣ciowo rozdarta.

Pewnie jakby t膮 lepsz膮 foli臋 teraz por贸wna膰 do nowo oklejonego auta to r贸偶nica tak czy siak by艂a, ale ewidentnie wolniej si臋 starza艂a.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 25 maja 2017, o 18:44 

Do艂膮czy艂(a): 25 mar 2017, o 21:04
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Ale folie mo偶na przecie偶 zmieni膰 raz na jaki艣 czas. Gdyby mia艂a wytrzyma膰 5-6 lat to lepiej raz na 5 lat da膰 zderzak do malowania a lampy do polerki.

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 19:00 

Imi臋: Sebek
Do艂膮czy艂(a): 13 mar 2010, o 15:49
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
przy cenie 1600 netto...ju偶 widz臋 jak kto艣 zmienia co 2-3 lata

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 19:23 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Aktualnie: 424PS/525Nm
Szwagier Porsche 911 turbo S oklei艂 za..... 5kPLN... cena makabra. Zderzak przedni, maska, dach, lampy b艂otniki prz贸d folia bezbarwn膮 i wszystkie srebrne ramki na czarno. Gdzies w Krakowie, ale zjebali robot臋, wida膰 jak folia nie dolega na kraw臋dziach np. w miejscu znaczek/maska i s膮 mikro b膮ble.

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 19:27 

ogl膮da艂em kilka aut oklejanych foli膮...i zawsze pr臋dzej czy p贸藕niej pojawia si臋 b膮bel..gdzie艣 od艂azi...

"Jestem w tym wieku, 偶e milcz臋, gdy kto艣 pierdoli g艂upoty. Brakuje mi si艂 i czasu na walk臋 z idiotami"

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 19:59 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
To lepiej raz na 4 lata pomalowac auto :lol:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:06 

...albo zmieni膰

G贸ra

PostNapisane: 25 maja 2017, o 20:14 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
za 1600 z艂 to mo偶na malowac zderzak i mask臋 co roku :mrgreen:

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 26 maja 2017, o 07:57 

Do艂膮czy艂(a): 7 maja 2016, o 15:54
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Niestety takie mamy syfiaste drogi. Nic nie pomo偶e. Jak nie odprysk na lakierze to wypiaskowana szyba.

Ciekawe jak si臋 sprawdza co艣 takiego.. http://allegro.pl/3m-folia-zabezpieczaj ... 88704.html

Pzdr.

G贸ra

PostNapisane: 26 maja 2017, o 13:02 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
JacekRS napisa艂(a):
Szwagier Porsche 911 turbo S oklei艂 za..... 5kPLN... cena makabra. Zderzak przedni, maska, dach, lampy b艂otniki prz贸d folia bezbarwn膮 i wszystkie srebrne ramki na czarno. Gdzies w Krakowie, ale zjebali robot臋, wida膰 jak folia nie dolega na kraw臋dziach np. w miejscu znaczek/maska i s膮 mikro b膮ble.
:shock:
My艣la艂em, 偶e firmy, kt贸re podejmuj膮 si臋 oklejania takich aut to ju偶 robi膮 to profi...
Troch臋 mnie niepokoj膮 Wasze spostrze偶enia... bo nie wiem co by mnie bardziej wrukwia艂o - odpryski czy odstaj膮ca folia/p臋cherzyki powietrza :roll:

eXiDe napisa艂(a):
Ciekawe jak si臋 sprawdza co艣 takiego.. http://allegro.pl/3m-folia-zabezpieczaj ... 88704.html

Zajebiste! Spr贸buj臋 poszuka膰 wi臋cej info o tym wynalazku.

BTW. Czy w Waszych Superbach te偶 macie problemy z odpryskami lakieru na zderzaku (szczeg贸lnie w dolnej cz臋艣ci)? Bo mo偶e u mnie z klarem na zderzaku co艣 nie tak :?

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 00:09 
Moderator

Pogadaj z Gachulem, u niego maska jak sito wygl膮da :roll:

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 07:43 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
Na masce jeszcze nic nie zauwa偶y艂em, ale zderzak po ka偶dej trasie wygl膮da coraz gorzej...

A ten czerwony jest chyba jeszcze gorszy, bo patrzy艂em jak to wygl膮da u kumpla w Seacie Leonie FR w niemetalizowanej czerwieni.
Auto z ko艅c贸wki 2015 roku, wi臋c 2.5 roku... Zderzak, maska, nadszybie - SITO :(

Dziwi mnie, 偶e w Hondzie nie mia艂em tego problemu... a zawsze i wsz臋dzie s艂ysza艂em, 偶e Hondowskie lakiery s艂abe :?

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 29 maja 2017, o 10:13 
Moderator

Te lakiery "eko" chyba po prostu przekombinowali, s膮 zbyt mi臋kkie (ale darmowe) i taki oto efekt :/

G贸ra

PostNapisane: 16 cze 2017, o 18:30 

Do艂膮czy艂(a): 3 cze 2017, o 18:16
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Z racji, 偶e "troszkie" si臋 na tym znam, to wtr膮c臋 swoje 3 grosze. Jest wiele folii zabezpieczaj膮cych lakier czy reflektory, a nawet szyby czo艂owe. Pisz臋 o foliach dedykowanych, a nie jakiej艣 tam bezbarwnej "za st贸wk臋". Wszystkie dobre folie kosztuj臋 wi臋cej ni偶 st贸wke za m2 i nie ma co ich ze sob膮 por贸wnywa膰. Dobra folia zabezpieczy przed kamyczkami, ale tez wi臋kszy kamyk nie spowoduje uszkodzenia lakieru. S膮 one kilka razy grubsze ni偶 popularny Oracal i bardzo trudne w aplikacji, ze wzgl臋du na swoja sztywno艣膰. Dlatego producenci uruchomili programy dla autoryzowanych aplikator贸w i otrzymuj膮 oni dost臋p do bogatej bazy wykroj贸w dla poszczeg贸lnych modeli - tak, aby nie trzeba by艂o kroi膰 folii na aucie. Moja pierwsza tr贸jka to: 3 - Oracal, 2 - 3M, numer jeden XPEL. Oklejenie przodu - zderzak, reflektory, prz贸d maski i b艂otnik贸w to 2,5-3k z艂. Tej folii nie wida膰, pod warunkiem, 偶e przy myciu skupimy si臋 na dok艂adnym oczyszczeniu kraw臋dzi folii, 偶eby nie zbiera艂a si臋 ta warstwa kurzu.

btw. te folie nie p臋kaj膮, nie marszcz膮 si臋, nie odchodz膮 na kraw臋dziach... nie ta liga.

G贸ra

PostNapisane: 7 lip 2017, o 10:51 

Do艂膮czy艂(a): 25 cze 2017, o 21:29
Samoch贸d: Superb III 4x4
Zgred napisa艂(a):
Z racji, 偶e "troszkie" si臋 na tym znam, to wtr膮c臋 swoje 3 grosze. Jest wiele folii zabezpieczaj膮cych lakier czy reflektory, a nawet szyby czo艂owe. Pisz臋 o foliach dedykowanych, a nie jakiej艣 tam bezbarwnej "za st贸wk臋". Wszystkie dobre folie kosztuj臋 wi臋cej ni偶 st贸wke za m2 i nie ma co ich ze sob膮 por贸wnywa膰. Dobra folia zabezpieczy przed kamyczkami, ale tez wi臋kszy kamyk nie spowoduje uszkodzenia lakieru. S膮 one kilka razy grubsze ni偶 popularny Oracal i bardzo trudne w aplikacji, ze wzgl臋du na swoja sztywno艣膰. Dlatego producenci uruchomili programy dla autoryzowanych aplikator贸w i otrzymuj膮 oni dost臋p do bogatej bazy wykroj贸w dla poszczeg贸lnych modeli - tak, aby nie trzeba by艂o kroi膰 folii na aucie. Moja pierwsza tr贸jka to: 3 - Oracal, 2 - 3M, numer jeden XPEL. Oklejenie przodu - zderzak, reflektory, prz贸d maski i b艂otnik贸w to 2,5-3k z艂. Tej folii nie wida膰, pod warunkiem, 偶e przy myciu skupimy si臋 na dok艂adnym oczyszczeniu kraw臋dzi folii, 偶eby nie zbiera艂a si臋 ta warstwa kurzu.

btw. te folie nie p臋kaj膮, nie marszcz膮 si臋, nie odchodz膮 na kraw臋dziach... nie ta liga.

Mo偶esz poleci膰 jakich艣 autoryzowanych aplikator贸w takich folii?

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 41 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: