ISOFIX z przodu

Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

I wtedy można mondeo kupować bo tak dużego auta jak superb sie bez dzieci nie potrzebuje :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Foton

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Foton »

pmi pisze:A spytałem tylko o możliwość doinstalowania ISOFIXA :)
A tu sie dyskusja wywiązała nad przewożeniem dziecka.
Jak sam wczesniej napisales w SII byly takie kity..ale jak w SIII to nie wiem ale takie dorobki na pewno nie sa takie jak fabryka.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: piramida »

szms, jak to lepiej nie mieć dziecka? 5x500zł=2500zł :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Camillinhio »

hubi_pl pisze: Wszystko zależy od fotelika. Niektóre foteliki 15-36kg dzięki isofix mają dodatkowe funkcję, np obrót przy uderzeniu bocznym, tak żeby głowa dziecka nie wypadła i nie uderzyła w szybę/ramę/drzwi.
Po dość mocno nagłośnionym wypadku pewnego volvo, gdzie dzieci jadące na poddupnikach nie przeżyły, kupiłem dla swojej jeszcze 7-letniej córki taki fotel (Technologia SIR – Obrót podczas uderzenia bocznego). Nie sądzę jednak, żeby dotrwała w nim do 12 roku życia, bo dawno z niego wyrośnie. Tak samo ze 150 cm. Siedzi w nim na tyle wysoko, że nie wyobrażam sobie, żeby nie wadziła o sufit będąc już blisko tych 150 cm.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: szms »

piramida pisze:szms, jak to lepiej nie mieć dziecka? 5x500zł=2500zł :lol:

A to nie wiedzialem, ze Siperb ma tez isofix w bagazniku :mrgreen:
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

pmi pisze:A spytałem tylko o możliwość doinstalowania ISOFIXA :)
A tu sie dyskusja wywiązała nad przewożeniem dziecka.
Częsty kierunek w tematach dotyczących fotelików, ale to dobrze, lepiej wiedzieć więcej niż mniej ;)
Camillinhio pisze:
hubi_pl pisze: Wszystko zależy od fotelika. Niektóre foteliki 15-36kg dzięki isofix mają dodatkowe funkcję, np obrót przy uderzeniu bocznym, tak żeby głowa dziecka nie wypadła i nie uderzyła w szybę/ramę/drzwi.
Po dość mocno nagłośnionym wypadku pewnego volvo, gdzie dzieci jadące na poddupnikach nie przeżyły, kupiłem dla swojej jeszcze 7-letniej córki taki fotel (Technologia SIR – Obrót podczas uderzenia bocznego). Nie sądzę jednak, żeby dotrwała w nim do 12 roku życia, bo dawno z niego wyrośnie. Tak samo ze 150 cm. Siedzi w nim na tyle wysoko, że nie wyobrażam sobie, żeby nie wadziła o sufit będąc już blisko tych 150 cm.
Kupiłeś zapewne BeSafe iZi Up Fix - to bardzo dobry fotel, na długo Wam posłuży. Pamiętaj tylko o przekładaniu pasa przez prowadnicę pod zagłówkiem - zamknięta musi być - pas nigdy nie wyskoczy podczas wypadku, jak to może mieć miejsce w otwartych.

Pozdrawiam
Mr Haldex
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

I Kamil pamiętaj żeby pas zapiąć bo jak nie zapniesz to podczas wypadku nie zadziała....cenna uwaga.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: pmi »

ja mam fotelik romer do 36 kg. Jak jezdzimy po mieście - do zerówki, domu, sklepu - znalazłem metodę żeby go rozmontować. Po ułożeniu na płasko i wyjęciu zawleczki mogę wysunąć oparcie i zostaje mi poddupnik z ISofixem.

Jak tylko jedziemy dalej - dokładam oparcie i mam fotelik (taki jak tu: http://www.ceneo.pl/19582112 ). W trasy córka jedzie też z tyłu za mną - tam jest ponoć najbezpieczniej. Natomiast po mieście córka jeździ ze mną tylko i nie ma siły żeby sie nie wepchnęła do przodu.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

pmi pisze:ja mam fotelik romer do 36 kg. Jak jezdzimy po mieście - do zerówki, domu, sklepu - znalazłem metodę żeby go rozmontować. Po ułożeniu na płasko i wyjęciu zawleczki mogę wysunąć oparcie i zostaje mi poddupnik z ISofixem.

Jak tylko jedziemy dalej - dokładam oparcie i mam fotelik (taki jak tu: http://www.ceneo.pl/19582112 ). W trasy córka jedzie też z tyłu za mną - tam jest ponoć najbezpieczniej. Natomiast po mieście córka jeździ ze mną tylko i nie ma siły żeby sie nie wepchnęła do przodu.
Uuuu to.masz zaraz wykład jakie do straszne :p
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

pmi pisze:ja mam fotelik romer do 36 kg. Jak jezdzimy po mieście - do zerówki, domu, sklepu - znalazłem metodę żeby go rozmontować. Po ułożeniu na płasko i wyjęciu zawleczki mogę wysunąć oparcie i zostaje mi poddupnik z ISofixem.

Jak tylko jedziemy dalej - dokładam oparcie i mam fotelik (taki jak tu: http://www.ceneo.pl/19582112 ). W trasy córka jedzie też z tyłu za mną - tam jest ponoć najbezpieczniej. Natomiast po mieście córka jeździ ze mną tylko i nie ma siły żeby sie nie wepchnęła do przodu.
Romer to b. dobra firma, jak masz pełen fotel to używaj go w taki sposób, szkoda używać jako samego siedziska. Najbezpieczniej jest z tyłu na środku, a potem za pasażerem.
CLO27 pisze:Uuuu to.masz zaraz wykład jakie do straszne :p
Sprawdzając codziennie rano fora, te które obserwuje i te które moderuje, zastanawiałem się gdzie znajdę trolla, nie znalazłem, myślę - może kolejny temat o zmianie żarówek na LED - nie było, ale muszę pójść do apteki i kupić maść nbd i porozsyłać niektórym :)
ps. może jeszcze jakieś leki dodać? czy już za późno? ;)

cheers
Mr Haldex
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Łuki_ssuperb »

stanowczo za późno :lol:
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

Hubi a skąd to o bezpieczeństwie miejsca za pasażerem? Z tego co kojarzę to kolejność jest środek, za kierowcą, za pasażerem. Z tego względu, że kierowca instynktownie chce uniknąć śmierci i chroni siebie, a więc i osobę za nią. Biorąc pod uwagę oczywiście tylko wypadki, bo nie wyobrażam sobie dziecka na ulicę wysadzać z fotelika (szkoda dziecka, siebie i drzwi :) ).

O fotelikach to dyskusję myślę, że można skończyć, bo w sumie każdy ma swój kawałek racji.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Łuki_ssuperb »

to zacznijmy o oleju :P
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

Tam możecie pisać, wątek jest w ignorowanych :P
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

Łuki_ssuperb pisze:stanowczo za późno :lol:
ups, za późno tutaj mnie zaproszono :/
kamracik pisze:Hubi a skąd to o bezpieczeństwie miejsca za pasażerem? Z tego co kojarzę to kolejność jest środek, za kierowcą, za pasażerem. Z tego względu, że kierowca instynktownie chce uniknąć śmierci i chroni siebie, a więc i osobę za nią. Biorąc pod uwagę oczywiście tylko wypadki, bo nie wyobrażam sobie dziecka na ulicę wysadzać z fotelika (szkoda dziecka, siebie i drzwi :) ).

O fotelikach to dyskusję myślę, że można skończyć, bo w sumie każdy ma swój kawałek racji.
Ogólnie dziecko jest najbezpieczniejsze z tyłu - jest najdalej od strefy uderzenia (dla przypomnienia - skupiamy się na uderzeniach czołowych, bo ich jest najwięcej). Mając 3 miejsca do wyboru (najczęściej), najlepsze to środek, ponieważ jest oddalone od boków, tak więc chronione najlepiej przy uderzeniach bocznych. No i teraz za kierowcą czy pasażerem - z punktu widzenia wypadku, znaczenie ma to że jesteśmy z tyłu, a nie strona, tutaj jedyny aspekt to wsadzanie dziecka od strony pobocza, a nie ruchu. Odnośnie instynktu, "zwykły" nie jest z reguły w stanie nic zrobić, nie jesteśmy szkoleni pod tym kątem, a i sami się nie szkolimy - często panikujemy, nie mówię tu o krzykach itp, ale bezruchu, lub bezpodstawnym kręceniu kierownicą. To jest tak samo jak z ABS, ile osób odpuszcza hamulec jak się abs załączy bo się boją zgrzytu i drgania...

Tu nie ma każdego racji - to tak jakbyś napisał - ok to jeden ma rację bo uważa że się olej wymienia co 10, a inny co 30 tysięcy....ps olej jako przykład, nie kolejny temat :D
Mr Haldex
ODPOWIEDZ