ISOFIX z przodu

Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

hubi_pl pisze:
pmi pisze:ja mam fotelik romer do 36 kg. Jak jezdzimy po mieście - do zerówki, domu, sklepu - znalazłem metodę żeby go rozmontować. Po ułożeniu na płasko i wyjęciu zawleczki mogę wysunąć oparcie i zostaje mi poddupnik z ISofixem.

Jak tylko jedziemy dalej - dokładam oparcie i mam fotelik (taki jak tu: http://www.ceneo.pl/19582112 ). W trasy córka jedzie też z tyłu za mną - tam jest ponoć najbezpieczniej. Natomiast po mieście córka jeździ ze mną tylko i nie ma siły żeby sie nie wepchnęła do przodu.
Romer to b. dobra firma, jak masz pełen fotel to używaj go w taki sposób, szkoda używać jako samego siedziska. Najbezpieczniej jest z tyłu na środku, a potem za pasażerem.
CLO27 pisze:Uuuu to.masz zaraz wykład jakie do straszne :p
Sprawdzając codziennie rano fora, te które obserwuje i te które moderuje, zastanawiałem się gdzie znajdę trolla, nie znalazłem, myślę - może kolejny temat o zmianie żarówek na LED - nie było, ale muszę pójść do apteki i kupić maść nbd i porozsyłać niektórym :)
ps. może jeszcze jakieś leki dodać? czy już za późno? ;)

cheers
Chłopie idź sobie gdzie chcesz i kupuj co chcesz co mnie to kufa obchodzi żalisz się, czy chwalisz :P .....Aha i zapnij pasy bo jak ich nie zapniesz to nie zadziałają :lol: :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: Tom-Tdi »

hubi_pl pisze:
ale muszę pójść do apteki i kupić maść nbd i porozsyłać niektórym :)
ps. może jeszcze jakieś leki dodać? czy już za późno? ;)

cheers
Może to: https://youtu.be/M6wRnouGZFQ ?? Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc w najgorszym wypadku..
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

hubi_pl pisze:Ogólnie dziecko jest najbezpieczniejsze z tyłu - jest najdalej od strefy uderzenia (dla przypomnienia - skupiamy się na uderzeniach czołowych, bo ich jest najwięcej). Mając 3 miejsca do wyboru (najczęściej), najlepsze to środek, ponieważ jest oddalone od boków, tak więc chronione najlepiej przy uderzeniach bocznych. No i teraz za kierowcą czy pasażerem - z punktu widzenia wypadku, znaczenie ma to że jesteśmy z tyłu, a nie strona, tutaj jedyny aspekt to wsadzanie dziecka od strony pobocza, a nie ruchu. Odnośnie instynktu, "zwykły" nie jest z reguły w stanie nic zrobić, nie jesteśmy szkoleni pod tym kątem, a i sami się nie szkolimy - często panikujemy, nie mówię tu o krzykach itp, ale bezruchu, lub bezpodstawnym kręceniu kierownicą. To jest tak samo jak z ABS, ile osób odpuszcza hamulec jak się abs załączy bo się boją zgrzytu i drgania...
Zdziwiłbyś się ile człowiek podświadomie jest w stanie zdziałać. Jak jedziesz wprost na drzewo to najczęściej uderzy ono w pasażera, bo podświadomie robisz wszystko, abyś to Ty w nie nie walną. To o czym piszesz to wyuczone odruchy, jak u pilotów, uczą, aby nie panikować, a automatycznie działać w określonych sytuacjach.
hubi_pl pisze:Tu nie ma każdego racji - to tak jakbyś napisał - ok to jeden ma rację bo uważa że się olej wymienia co 10, a inny co 30 tysięcy....ps olej jako przykład, nie kolejny temat :D
A tak nie jest? ;) Z wypadkami jest o tyle kiepsko, że wszystko opiera się na statystyce, a statystycznie każdy wypadek jest inny.
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

CLO27 pisze:Chłopie idź sobie gdzie chcesz i kupuj co chcesz co mnie to kufa obchodzi żalisz się, czy chwalisz :P .....Aha i zapnij pasy bo jak ich nie zapniesz to nie zadziałają :lol: :lol: :lol:
Próbuje Tobie pomóc, ale po tym poście widzę że już za późno. Jak Cię nie obchodzą tematu, to je omijaj...

ps. nie wiem o co come on z tymi pasami, już 2 raz to piszesz, ani to śmieszne, ani merytoryczne...
Mr Haldex
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

hubi_pl pisze:
CLO27 pisze:Chłopie idź sobie gdzie chcesz i kupuj co chcesz co mnie to kufa obchodzi żalisz się, czy chwalisz :P .....Aha i zapnij pasy bo jak ich nie zapniesz to nie zadziałają :lol: :lol: :lol:
Próbuje Tobie pomóc, ale po tym poście widzę że już za późno. Jak Cię nie obchodzą tematu, to je omijaj...

ps. nie wiem o co come on z tymi pasami, już 2 raz to piszesz, ani to śmieszne, ani merytoryczne...
Eeeehhh przecież dajesz takie rady....jak czegoś nie zapniesz to nie zadziała hehe...spróbuj pomóc sobie potem innym...dziękuje wpdl :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

CLO27 pisze:
hubi_pl pisze:
CLO27 pisze:Chłopie idź sobie gdzie chcesz i kupuj co chcesz co mnie to kufa obchodzi żalisz się, czy chwalisz :P .....Aha i zapnij pasy bo jak ich nie zapniesz to nie zadziałają :lol: :lol: :lol:
Próbuje Tobie pomóc, ale po tym poście widzę że już za późno. Jak Cię nie obchodzą tematu, to je omijaj...

ps. nie wiem o co come on z tymi pasami, już 2 raz to piszesz, ani to śmieszne, ani merytoryczne...
Eeeehhh przecież dajesz takie rady....jak czegoś nie zapniesz to nie zadziała hehe...spróbuj pomóc sobie potem innym...dziękuje wpdl :)
Chyba nie doczytałeś, lub nie zrozumiałeś...bardziej te drugie sądząc po Twoich postach :D
Mr Haldex
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: kamracik »

Pany, wyluzujta, bo obydwoje chyba pasy za ciasno zapięte macie ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

hubi_pl jeszcze masz jakieś rady? mądre? No ja sądzę że ty nie zrozumiałeś co sam napisałeś, ale to normalne u kogoś tak przemądrzałego...kup sobie te leki i wtedy wróć :) :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

kamracik pisze:Pany, wyluzujta, bo obydwoje chyba pasy za ciasno zapięte macie ;)
Kufa napisałbym że nie zapiąłem, ale by mądrasek jebnął taki wykład, że wole tego nie pisać :p :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

CLO27 pisze:
kamracik pisze:Pany, wyluzujta, bo obydwoje chyba pasy za ciasno zapięte macie ;)
Kufa napisałbym że nie zapiąłem,
i wszystko jasne :P
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

whity pisze:
CLO27 pisze:
kamracik pisze:Pany, wyluzujta, bo obydwoje chyba pasy za ciasno zapięte macie ;)
Kufa napisałbym że nie zapiąłem,
i wszystko jasne :P
whity ciebie mogę zapiąć bez kłopotu....do zobaczenia na zlocie :) :P
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: whity »

Do zapinania mozesz miec miga:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: hubi_pl »

CLO27 dla Ciebie nie ma już rady :) przemądrzały nigdy nie byłem, dzielę się wiedzą (ale ściana i tak nie zrozumie :D ), ot tyle, ale Ty zauważyłem lubisz naśmiecić w tematach ;)
Mr Haldex
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

hubi_pl pisze:CLO27 dla Ciebie nie ma już rady :) przemądrzały nigdy nie byłem, dzielę się wiedzą (ale ściana i tak nie zrozumie :D ), ot tyle, ale Ty zauważyłem lubisz naśmiecić w tematach ;)
nom zapnij pasy bo nie zadziałają...tyle...kup sobie leki jak pisałeś :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: ISOFIX z przodu

Post autor: CLO27 »

whity pisze:Do zapinania mozesz miec miga:)
nie jedzie.. mówił, że go whity nie lubi czy coś i dlatego zostaje płakać w domu :P :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ