Wygłuszenie S3.

Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: gachul »

Enriquez pisze:Ja mam to w octavii wyklejone.
:o

i jakie efekt??? placebo? :lol:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

Yyy. Brak. Ale celem było wyeliminowanie brzęczydełka. No i nie ma u mnie bitumu, więc może dlatego.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

Ale to jest myśl zamiast kleić podłogę od środka ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Chodzi mi o te dlugie podłużne osłony, plastikowe chyba nie, bo to jakiś dziwny materiał, jak sprasowana masa z recyklingu :) i tylko lekka pianka by na to poszla, mat butylowych moim zdaniem szkoda na element ktory jest luźno zamocowany do podwozia, drgań w kabinie przy jeździe np po kostce btukowej czy rezonansu się tak nie usunie, butyl na blachę trzeba kłaść która stwarza problem, ale gruba pianka na osłony trochę hałasu zdejmie pewnie.

BTW, dziś robiliśmy pomiary z kolegą z forum, mój Style 1.4 vs jego LK w dizlu. Sonometr niestety wariował i nic sensownego nie pokazał, jedynie postój jest wiarygodny bo tu jest 39 vs 47db, ale przy 140 skacze od 61 do 69, najczęściej między 64 a 68, ciężko o wnioski z cyferek, ale bez tego oboje stwierdziliśmy dużo mniej hałasu z podwozia i kół u mnie (aczkolwiek mieliśmy inne kola i opony 17 vs 18), silnik wiadomo, szumy przy lusterkach różnice małe. Ogólnie moje auto bylo odczuwalne przyjemniejsze w kwestii akustyki, nie była to jakaś powalająca różnica, ale odczuwalna od pierwszych metrów.

Dla przypomnienia, mam zrobione, maska, podszybie, slupki, nadkola.
Obydwoje mamy też szyby akustyczne.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Ja też tak kombinowałem, ale jak zobaczyłem dziurę tunelu niczym nieosłoniętą to odpuściłem,

ogólnie teraz zrobiłem 2k km i jest już ok.

EDIT: dzięki feels3 za wspólne jazdy... jednak nie jest ok... jest cholernie daleko od ok. :mrgreen:
Szyby laminowane dają radę, wyciszenie podszybia również, no i te 19 niemiłosiernie hałasują... na 17 może by było lepiej...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, o 22:18 przez jdef90, łącznie zmieniany 1 raz.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Próbuję dorwać się do podłogi z przodu, ale ni hu hu nie mogę ściągnąć dzwigni do otwierania maski, mógłby ktoś łopatologicznie i powoli? Niby sprężyna jest ale ja tam nic nie widzę, ciągne dźwignię i widać tylko linkę podobną do tej w drzwiach od klamki.

Albo ślepy albo głupi, jedno z dwóch na pewno.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

Od strony silnika jest zawleczka plastikowa w rączce. Uważaj, Bo wypada wprost pod podstopnicę.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Dzięki, spróbuje jakoś się dobrać do tego.

Wczoraj miałem okazję spoktać się z drugim kolegą z forum, obadaliśmy sporo spraw :) , tym razem sonometr nie zawiódł, i dawał w miarę stabilne odczyty.

Pacjenci to ponownie mój Style 1.4 TSI MY 2018, koła 17 oraz szyby akustyczne oraz Style 2.0 TDI MY 2016 (jeśli dobrze pamiętam) , koła 19, szyb akustycznych brak.

Mimo że u kolegi zakres wyciszenia był większy, min wszystkie drzwi zrobione, to jednak u mnie było wyraźnie ciszej, zarówno na postoju, no ale to wiadomo, benzyna vs diesel, ale i w trasie.
Spora różnica hałasu od kół no moją korzyść, i wyraźnie mniejsze szumy, zarówno z boku (tu różnica bardzo wyraźna, obstawiamy szyby akustyczne jednak działają) i trochę przód (robiłem podszybie).

Robiliśmy pomiary z wiatrem i pod wiatr przy 140 i 180km/h

Z wiatrem w plecy przy 140 u mnie było 64-65, u kolegi 66-67, pod wiatr u obu z nas 1db więcej (tak pi * drzwi)
Przy 180 wiatr w plecy u mnie dawał ok 68-69db, u kolegi znów ~ 2db więcej, z wiatrem ponownie ok 1db więcej u obu.

Wnioski mieliśmy takie że jednak szyby coś dają, a duże koła i głośne opony bardzo uwypuplają braki wyciszenia podwozia w S3. (oboje mamy nadkola wyciszone, choć każdy po swojemu)
Ja drzwi tylko lekko zacząłem, więc spodziewać się można było że być może u mnie będzie gorzej, było jednak odwrotnie.

No i jeszcze kwestia cyferek, 2db średniej różnicy było w praktyce bardzo odczuwalne.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

edytowałem swój post powyżej, dzięki za jazdy porównawcze, 2h się zesżło :)
potwierdzam wszystko co powyżej, pruję zaraz podszybie i pomału zamawiam szyby...

no i pirelli jednak out.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: gachul »

szyby nie tak dawno nie były dostępne.... i ogólnie koszt jakaś masakra . 960 zł sztuka :shock:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: piramida »

Czym sie różni szyba okustyczna od zwykłej? Jest to szyba bezpieczna z folią wewnątrz?
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Jest złożona z dwóch szyb sklejonych chyba folią
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: sane »

jdef90 pisze:Jest złożona z dwóch szyb sklejonych chyba folią
To może taniej kupić dwie zwykłe i skleić :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Problem z gubością będzie. Trzeba rozkroić standardową i ja skleić :mrgreen:

karwa... dziś podszybie sobie zrobiłem... ŁOOOO ile tam miejsca, dawaj gąbka 2,5 cm będzie jak w Sklasse! a potem rwanie tego wszystkiego bo mechanizm wycieraczek działa w znacznie szerszym zakresie niż zakładałem :mrgreen:

Ale robota niby nie za ciężka, demontaż to kilka klipsów, nakrętki wycieraczek (nie wiem czy ściągacz był potrzebny, chyba wystarczy mocniej odchylić ramię wycieraczek od osi), trzy śruby torx plus odpięcie dwóch wtyczek na zdjęcie mechanizmu wycieraczek (jednej jeśli nie masz grzanej szyby) i voila! Jest tam naprawdę wielka puszka rezonansowa, która w dieslu wygłuszona jest jakąś watoliną...

niestety autem już nie jeździłem dziś, więc efektu roboty nie znam, ale nie spodziewam się za wiele.
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

Ja dziś też zrobiłem podszybie. U mnie też było przyklejone wygłuszenie więc chyba nie tylko w autach na gnojówkę jest tam wygłuszone.
Ja mechanizmu wycieraczek nie ruszałem bo nie miałem akurat torksów w robocie ze sobą i efekem są poździerane ręce, ale jakoś dałem radę.

Dałem standardowo STP gold + GMS 01R i na to przykleiłem fabryczną fizelinę (przy odklejaniu zostało na niej sporo kleju więc szkoda było wyrzucić)
Potwierdzam efekt po zrobieniu jest słyszalny, a roboty z rozbieraniem niewiele.
ODPOWIEDZ