Wygłuszenie S3.

feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Jestem po wyciszeniu podszybia i mogę z całą pewnością powiedzieć że to must have w S3, nie spodziewałem się takiej poprawy, głównie w kwestii slyszalnych zawirowań powietrza, różnica duza nawet przy wysokich prędkościach, dużo mniej czuje się narastanie prędkości w aucie, nie ma tego progu przy ok 120,140 kiedy robiło sie nagle dużo głośniej.

Zdemontowalem plastikową osłonę, odkrecilem wycieraczki, mechanizm zostawilem, bylo ciasno ale dałem radę. Wyciszylem tą wnęke pod szybą, od góry i pionową część , poziomą powierzchnie gdzie moze zbierać się woda zostawiłem nietknieta. Dwie warstwy mat, nie pamiętam nazw ale jeden z klasycznych zestawów polecanych przez sklep bitmat.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Kufa.... czyli znowu będę pruł kozę... ile tego Ci poszło? Mataa butylowa i pianka? Jaka grubość?
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Tak, butyl i pianka 1cm. Poszlo nie dużo, szerokość auta x 30cm.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Tak, butyl i pianka 1cm. Poszlo nie dużo, szerokość auta x 30cm.

Zdjąłem też boczki deski rozdzielczej i tam sięgnąłem blisko słupka A, na wypadek jakby tam jakaś nie szczelność była i dałem nieco pianki, same słupki też robiłem wcześnie ale zmiany u mnie były bliskie efektu placebo. Planuję też nadkola i jak się odważę to drzwi, ale u mnie już naprawdę nieźle, obecnie juz jest lepiej niz w moim Golfie (mk7), który był wyraźnie cichszy od poprzednika S3, czyli mojej O3.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Ok, to tyle powinienem mieć jeszcze z poprzednich działań. U mnie słupki dały nieco, poza tym drzwi i nadkola już wygłoszone. Teraz jeszcze najpierw podniosę nieco uszczelkę na przodzie maski, bo tamtędy mega wieje, co widać po syfie z drogi, który niemal do podszybia sięga... a potem w takim razie te podszybie...
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Na razie wygłuszyłem sobie niżej słupki A, po zdjęciu tych osłon na desce rozdzielczej, jak ktoś czuje że ma auto premium, to niech lepiej tam nie zagląda :mrgreen: . Robota bardzo łatwa, czy coś dała... nie wiem, nie mam okazji sprawdzić, ale skoro nawet skoda dała tam jakiś kawałek fizeliny i odstającej pianki wygłuszającej, to może warto było poprawić fabrykę.

EDIT: Zmierzyłem dziś przy 180 km/h 68-69db (opony 215 17" zimówki, droga lekko mokra, wydaje mi się że wtedy mniejszy szum jest, inne pomiary robiłem na 19" pirelli, zawsze ta sama apka na tym samym telefonie, pomiar w okolicy głowy). Ogólnie chyba jeszcze uszczelki i da się tym jeździć...

ponadto na drzwi w dolnej części nakleiłem uszczelkę, żeby próg się nie syfił. zwykła za kilka PLN z metra, czarna.
coś takiego
Obrazek
na razie daje radę, dwa warianty przyklejenia testuję, z zewnątrz wygląda to znośnie, od wewnątrz jeden jest bardziej estetyczny, drugi mniej. Ten mniej estetyczny jest bardziej efektywny, ale w obu przypadkach próg czysty. Ciekawe czy się nie odklei, choć na razie mocno się trzyma. :D

EDIT: zdecydowanie daje radę, 150 km w deszczu i progi przy kierowcy suche, z tylu mokre do uszczelek na budzie.

To ten "ładniejszy" wariant:
http://imgur.com/Utkmqgf
https://imgur.com/lD9UZIS
nierówna linia wymaga poprawki, montowałem na szybko

A to ten brzydszy
https://imgur.com/Pgfn02j
https://imgur.com/bWXchS0

I efekt po 150km w deszczu

Przód zabezpieczony
https://imgur.com/9azAcyg

Tył, niezabezpieczony
https://imgur.com/EYyObbV

EDIT 2: ok, nie trudźcie się, po 1,5 tygodnia już zaczyna odłazić, tutaj na skróty droga nie zadziałała. To znaczy może jakby to bardzo precyzyjnie zrobić, to może by wytrzymało, ale tylko "może", szukam innej uszczelki
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, o 17:42 przez jdef90, łącznie zmieniany 2 razy.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Nadkola zrobione i muszę przyznać jest to kolejny must have w S3. Mocno zredukował efekt metalowej puszki, wszelkie hałasy z okolic kół stały się bardziej rozproszone/gumowe/miękkie.

O ile poprzeczne nierówności słychać tylko trochę mniej o tyle jakikolwiek syf, kamienie uderzające w nadkola mocno zostały wytłumione, a przejazd po nierównościach generuje hałas który bardziej słyszymy z boku auta niż z podłogi, duże prędkości i szum opon też na spory plus. Bardzo przyjemny mod.

http://i66.tinypic.com/s16loy.jpg
jarzyn
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 15:47
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Silesia

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jarzyn »

Czyli generalnie wygłuszenie podszybia i nadkoli już zmienia dużo w kwestii hałasu?
I w końcu- czy ten sznur w uszczelce rzeczywiście coś zmienia? Irytuje mnie strasznie hałas z okolic drzwi, jakby szyba byla otwarta albo drzwi niedomknięte.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Maska silnika dała zaskakujący efekt, silnik dużo ciszej chodzi. Podszybie pomogło przy wietrze, słupki A i uszczelki też. Teraz doszły nadkola co pomogło odczuwalnie odciąć się od drogi.

Całość powyższa bardzo odczuwalnie zmieniła auta, mam sonometr, ale porównanie do innych testów nie ma sensu, bo na wyniki wpływa tyle czynników że głowa mała, z samym urzędzeniem włącznie. Niemniej mogę porównać to do moje drugiego auta, Golfa mk7 oraz posiadanej jeszcze nie dawno O3. Oboje z żoną mieliśmy dość głośnej O3, po tym jak obok niej stanął Golf, zobaczyliśmy jak spora różnica dzieli te auta, pierwsze ciekawe sytuacje pamiętam do dziś, jak w Golfie z początku jazd, przy jednej z okazji dopiero w ostatniej chwili usłyszałem nadjeżdżającą karetkę na sygnale, w O3 słychać zawsze takie pojazdy z daleka. Na autostradzie tęż nam się dużo lepiej podróżowało przy wyższych prędkościach. Chcieliśmy mieć wielkość O3 z wyciszeniem Golfa, padło na S3, było nieźle prosto z fabryki ale po czasie jednak przyszło uczucie lekkiego rozczarowania przy 120 km/h wzwyż, niby lepiej niż w O3, ale ciężko było wskazać czu Golf czy S3 lepsze pod tym względem. Po moich zmianach, kiedy wsiadam do Golfa po jeździe S3, w Golfie jest mi o zgrozo głośno :) , wciąż trzyma poziom przy naprawdę wysokich prędkościach, ale poza tym jest już wyraźnie lepiej w moim S3, dość powiedzieć, że jak odpaliłem Golfa to chciałem domknąć szyby w trasie, ku mojemu zdziwieniu, były zamknięte.

Jak ktoś się waha a chciałby zobaczyć czy warto to dajcie znać, warszawiaków i okolicznych chętnie przewiozę :)
Jakkolwiek
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2018, o 15:01
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Duża wieś nad Wisłą

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Jakkolwiek »

Napisz coś więcej na temat samych mat.
Jaka grubość, typ, producent (?) I ile towaru zeszło na nadkola.
Roboty rozumiem tyle ze przy piwku - dwóch do ogarnięcia w wolne popołudnie?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

U mnie po wyciszeniu maski na 19" pirelli wyszło wczoraj 71db przy 180km/h. Miałem jednak trochę bocznego wiatru i chyba lekko wiał w plecy (mierzone jak w innych moich postach, mam swoje dwa zawsze te same odcinki pomiarowe).
Wyciszenie maski fajnie się sprawdza przy niskich prędkościach w klekocie
Uszczelek nie robiłem, choć kupiłem i próbnie wcisnąłem sobie w szczelinę między ramką drzwi a ostatnią uszczelką (tą co przylega do nadwozia). Efektu żadnego nie było. A robota wygląda na żmudną. Teraz hałas mam już głównie od lusterek. Myślę że najwięcej do ugrania jest już na oponach.
@feels: chętnie się złapię
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Maty to STP Silver black 1.8m oraz K6s 6mm, na tył pasowało idealnie, przód wchodzi ciasno i trochę trzeba się napocić, ew przyjżeć się gdzie można by odpuścić w kilku punktach mat aby lżej weszło nadkole z powrotem i można było dokręcić. Tył ma większy zapas ale i rozsądniej naklejałem a nie wszędzie gdzie się dało.

Czas pracy nie jest długi, ściągnięcie koła, chwila, odkręcenie śrub z nadkola też długo nie trwa wyciągnięcie bez problemu, później 30-60min na nadkole, jak komuś się nie spieszy to i 2h można spokojnie dłubać jedno. Montaż nadkola to nie problem gdyby nie ciasnota z powodu mat, ale sobie poradziłem. Ilość materiału ciężko ocenić bo ja tego trochę kupiłem i po prostu odcinam z rolki, tutaj znajdziesz dokładniej wszystko opisane:

viewtopic.php?f=18&t=7439&start=195

@jdef90, pewnie, daj znać kiedy masz czas, ja preferuję późniejsze wieczory.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: feels3 »

Orientuje się ktoś czy te podłużne osłony pod autem to jakiś skomplikowany temat to zdjęcia? Nie odpadnie mi przy okazji kilka innych elementów? Miałem przez chwilę myśl czy aby tam coś nie podłubać przy matach (na osłonach od strony auta, nie na aucie stricte)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: gachul »

mówisz o tych palstikach ochronnych... to jest bzdet do ściągniecia ale nie wiem czy jak je obkleisz nie bedą za ciezkie i te półobrotowe plastikowe zaczepy wytrzymaja cięzar ( nie wszedzie sa wkrety)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

Ja mam to w octavii wyklejone.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ