Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 sty 2018, o 06:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 224 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 18:49 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 9 lis 2015, o 18:36
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
jdef90 napisa艂(a):
jaro321 napisa艂(a):
Je艣li kogo艣 to interesuje to tu - link ma wyniki pomiar贸w zdolno艣ci t艂umienia i poch艂aniania ha艂asu przez pianki i maty, kt贸re kt贸re robi艂em w domu. Pomiary wykona艂em decybelomierzem firmy Kmoon, a za 藕r贸d艂o d藕wi臋ku s艂u偶y艂 talblet Dell, kt贸ry przez 8 sekund odtwarza艂 d藕wi臋ki z ka偶dego pasma tj od 80 do 7000 Hz. Celem by艂o ustalenie skuteczno艣ci ka偶dej z pianek w zdolno艣ci ich t艂umienia i poch艂aniania ha艂asu, tak by optymalnie wykorzysta膰 ich w艂a艣ciwo艣ci w wyciszaniu samochodu.

kurcze, gratuluj臋 kompleksowego podej艣cia! teraz jeszcze tylko warto zidentyfikowa膰 na aucie fabrycznym jakie pasmo wytwarzaj膮 nadkola, jakie szumy powietrza i zastosowa膰 odpowiednie pianki... a potem mo偶e wejdziemy na wy偶szy level i zaadoptujemy aktywny system t艂umienia np ze s艂uchawek BOSE... silnik tym bym wyciszy艂... ;)

Gdzie艣 widzia艂em wykres, 偶e za szum opon odpowiada pasmo do 1000hz, wiatr to mi臋dzy 1500-3000hz, ale nie mog臋 tego teraz znale藕膰. Zakres cz臋stotliwo艣ci podczas rozmowy jest od 500-3000hz.
Mo偶na by zmierzy膰 dok艂adniej w jakim pa艣mie ha艂as jest najwi臋kszy, sonometrem kt贸ry ma pomiar w pasmach 1/3 oktawowych.

Na stronie bitmatu jest te偶 zamieszczone takie opracowanie https://www.bitmat.pl/pl/n/download/3/Testy-AB-2-K6s-Politechnika.pdf z kt贸rego wynika 偶e najwi臋ksz膮 g艂o艣no艣膰 mamy w pasmie niskich cz臋stotliwo艣ci 80-100hz, 250-500hz i 1000-1250hz

Znalaz艂em te偶 taki oto wykres, wi臋c co艣 w tym co wyczyta艂em wcze艣niej mo偶e by膰 prawd膮.
Obrazek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 22:41 

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2016, o 07:20
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Sznurek da rade z dobrym pilotem upchac bez demontazu uszczelek?

G贸ra

PostNapisane: 18 pa藕 2017, o 22:45 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Jo.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 22:08 
Moderator

Foto nie b臋dzie, bo mia艂em ca艂e r臋ce w smarze, niestety trzeba to nat艂uszcza膰. Co do uwag - 偶y艂ka do przewlekania niezwykle pomocna, ale najlepiej podzieli膰 uszczelk臋 na kilka sektor贸w i przewleka膰 po kolei. Trzeba uwa偶a膰 aby nie przeci膮gn膮膰 i nie rozerwa膰 uszczelki - najlepiej przytrzymywa膰 wyci膮gan膮 偶y艂k臋 palcem przy samej uszczelce. Robota na godzink臋 dla dw贸ch. Efekt? Jak kto艣 si臋 spodziewa艂 ciszy, to si臋 przeliczy. Ale z drugiej strony, co艣 tam zawsze jest mniej tych szum贸w przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 20 pa藕 2017, o 08:15 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Enriquez napisa艂(a):
Foto nie b臋dzie, bo mia艂em ca艂e r臋ce w smarze, niestety trzeba to nat艂uszcza膰. Co do uwag - 偶y艂ka do przewlekania niezwykle pomocna, ale najlepiej podzieli膰 uszczelk臋 na kilka sektor贸w i przewleka膰 po kolei. Trzeba uwa偶a膰 aby nie przeci膮gn膮膰 i nie rozerwa膰 uszczelki - najlepiej przytrzymywa膰 wyci膮gan膮 偶y艂k臋 palcem przy samej uszczelce. Robota na godzink臋 dla dw贸ch. Efekt? Jak kto艣 si臋 spodziewa艂 ciszy, to si臋 przeliczy. Ale z drugiej strony, co艣 tam zawsze jest mniej tych szum贸w przy wi臋kszych pr臋dko艣ciach.

Enri, a wcisn膮艂e艣 ten sznur tylko do uszczelki klejonej do budy czy do tej od strony drzwi te偶?
Jak z zamykaniem?

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 20 pa藕 2017, o 08:23 
Moderator

W艂o偶yli艣my do tej uszczelki w budzie. Na dzie艅 dzisiejszy mam mieszane uczucia. Uszczelka zacz臋艂a trzeszcze膰 jak si臋 buda delikatnie odkszta艂ca na nier贸wno艣ciach. Co z tego, 偶e jest troch臋 ciszej jak si臋 szybko jedzie, podczas gdy na 90% jazdy wkurwia ocieranie uszczelki o bud臋. Smarowanie nic nie da艂o. Szukam nowych uszczelek.

G贸ra

PostNapisane: 20 pa藕 2017, o 08:47 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
czyli lepiej nie robi膰:) a tylne s艂upki ogarna艂e艣 bo u mnie faktycznie s艂ycha膰 r贸znice wczoraj sobie testowa艂em przy r贸znych predko艣ciach i napewno jest ciszej

G贸ra

PostNapisane: 20 pa藕 2017, o 09:59 

Do艂膮czy艂(a): 30 kwi 2017, o 08:37
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Hmmm... czyli patent z uszczelkami dyskusyjny... S艂upki c to tyle samo roboty ca A, szkoda nie zrobi膰

G贸ra

PostNapisane: 20 pa藕 2017, o 10:30 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 9 lis 2015, o 18:36
Silnik: 2.0TSI (280KM)
U mnie po w艂o偶eniu sznura aktualnie nic nie skrzypi.

Wcze艣niej bywa艂o, 偶e mia艂em skrzypienie i zg艂asza艂em to w ASO to mi powiedzieli, 偶e niczym nie wolno smarowa膰 uszczelek gumowych (mia艂em je popsikane silikonem w sprayu) ze wzgl臋du na to i偶 na powierzchni uszczelki fabrycznie jest naniesiona warstwa teflonu czy czego艣 podobnego.
Z tym, 偶e jak si臋 okaza艂o, 藕r贸d艂em skrzypienia u mnie by艂a uszczelka meszkowa ta na kraw臋dzi drzwi. Sprawd藕 czy czasami trzeszczenie nie pochodzi od tej uszczelki.

U mnie tak w艂a艣nie by艂o i trzeszcza艂o na ka偶dej nier贸wno艣ci, zw艂aszcza podczas skr臋cania nadwozia np przy pokonywaniu prog贸w zwalniaj膮cych. D藕wi臋k trzeszczenia by艂 identyczny z tym na filmie:
https://youtu.be/Y8Es9eWPI00

Je艣li tak masz to pomaga (przynajmniej u mnie pomog艂o) nasmarowanie tej uszczelki takim sztyftem:
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2017, o 10:32 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
Silnik: 2.0TDI (190KM)
jdef90 napisa艂(a):
Dodam do swoich temat贸w komentarz, 偶e teraz te偶 mam oko艂o 72db przy 170 km/h, roboty oko艂o 6h dla amatora, materia艂y oko艂o 1800 pln.
S艂upki B zb臋dna robota, nak艂ad pracy stosunkowo du偶y, zysk nieodczuwalny
PS w lewym s艂upku B znalaz艂em ma艂y jakby g艂o艣nik taki od gongu 艣wiate艂 itp, ale to nie to... kto艣 mo偶e kojarzy co to jest? Mniej wi臋cej na wysoko艣ci l臋d藕wiowej

To nie jest czasem czujnik przechy艂u do alarmu?

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2017, o 11:19 
Moderator

Tam jest g艂o艣niczek parktronic ty艂.

G贸ra

PostNapisane: 21 pa藕 2017, o 20:34 

Hmmmm, ale z drugiej strony nie ma... m贸wimy o s艂upku B...
Na czujnik tez mi to nie wygl膮da艂o...

Og贸lnie to teraz przeszkadzaj膮 mi szyby i silnik... Kto艣 mo偶e okleja艂 szyby... mo偶e to by艂a tajemnica cicho艣ci mojej SII...

G贸ra

PostNapisane: 16 lis 2017, o 22:24 

Jako艣 ostatnio oklei艂em sobie przednie szyby (praktycznie bez przyciemnienia). Wra偶enie mam takie 偶e zrobi艂o si臋 delikatnie ciszej przy mijaniu innych pojazd贸w, a przy wy偶szych pr臋dko艣ciach te偶 jakby o kapk臋 ciszej.... pomiar da艂 jednak 艣rednio 68db przy 160km/h cho膰 musz臋 powt贸rzy膰, bo by艂 spory ruch i lekki wiatr boczny...
Edit: po przejechaniu paru km tras potwierdzam, jest ciszej... schodzi do 66-67dB. m贸j poprzedni SII by艂 ca艂y oklejony, to mo偶e by艂a przyczyn膮 偶e sprawia艂 wra偶enie cichego przy du偶ych pr臋dko艣ciach.
Edit: bardzo wiele dla komfortu akustycznego w przedziale pr臋dko艣ci do 120 km/h da艂a zmiana opon z Pirelli. Jednak przy 160 km/h nie ma to ju偶 znaczenia

Ostatnio edytowano 4 gru 2017, o 22:29 przez jdef90, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2017, o 14:26 

Do艂膮czy艂(a): 29 sie 2015, o 22:15
Podziwiam Wasz zapa艂 do wyciszania i z ciekawo艣ci膮 艣ledz臋 relacje z pogoni za cisz膮 鈥瀉鈥檒a premium鈥. Gdyby nie to, 偶e mam dwie lewe r臋ce, pewnie te偶 bym do艂膮czy艂. Do tej pory z ha艂as贸w przeszkadza mi tylko tylna wycieraczka i skrzypi膮ce zawieszenie zim膮.

Chcia艂em zapyta膰 jak oceniacie audio Canton po wyt艂umieniu drzwi? Czy s艂ycha膰 r贸偶nic臋 na plus?

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 224 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: