Wygłuszenie S3.

Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

8mm do uszczelki we wnęce karoserii. Teraz chyba zastosowałbym 6 lub 7mm bo drzwi mimo przesunięcia rygla na zewnątrz trochę za ciężko się zamykają - trzeba użyć nieco większej siły by je zamknąć w porównaniu z tylnymi, ale nie ma tragedii.

Efekt włożenia sznura w uszczelkę u mnie był od razu zauważalny, także mod jest tani i skuteczny.
RavS
Posty: 15
Rejestracja: 15 mar 2015, o 19:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: RavS »

Hmm, z tego co tu piszecie to może faktycznie sporo biorą w sztukawyciszania.
Problem jest taki, że jest mało firm które się tym zajmują, więc nie ma za bardzo z czego wybierać. sztukawyciszania cieszy się w miarę dobrą renomą, używają Dynamat, i dają do tego 5 lat gwarancji że maty nie odpadną.
jaro321@, w wyciszauto to dostałeś wycenę 4k na którą opcje (http://wyciszauto.pl/oferta/) ?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Łuki_ssuperb »

jaro321 pisze:8mm do uszczelki we wnęce karoserii. Teraz chyba zastosowałbym 6 lub 7mm bo drzwi mimo przesunięcia rygla na zewnątrz trochę za ciężko się zamykają - trzeba użyć nieco większej siły by je zamknąć w porównaniu z tylnymi, ale nie ma tragedii.

Efekt włożenia sznura w uszczelkę u mnie był od razu zauważalny, także mod jest tani i skuteczny.
dzięki za info trzeba będzie w zimowe wieczory to zrobic
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

RavS@ oferta była na opcję nr 2
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Jaro szacun! Chętnie złapię się i zobaczę jak Ci to wyszło.

Ja natomiast ostatnio zrobiłem przednie nadkola, od zewnątrz. Nauczony doświadczeniem z tylnymi nie spodziewałem się znaczących efektów. Używałem tylko mat, pianek nie chciałem z uwagi na to że nawet nienasiąkająca nasiąka i trzyma wodę... ale jak zobaczyłem to,

to chyba jednak użyję pianki... bo matami wyciszenie niemal żadne, jedynie nie wali zawieszenie tak na dziurach, a jak widać i fabryka zanadto się w tańcu nie pierdoli... (tak, jest jakieś fabryczne wygłuszenie nadkoli, to ta czarna pianka, którą wyciskać można :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek

natomiast chętnych na zakup SIII za kilka - kilkanaście lat uczulam na te miejsce... czyli styk błotnika z progiem... będzie się działo...

PS >> dziś także mierzyłem głośność... przy 170 km/h w SIII mam 72 dB, w S klasie w221 jest 69 dB (choć nie wiem czy z wiatrem nie jechałem w trakcie pomiaru w221). Oczywiście powrót do SIII bolesny...
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

jdef90@ czym i w którym miejscu w kabinie mierzyłeś głośność?

Co do pianek, to w takie okolice musi być koniecznie pianka zamknięto komórkowa. Ona nasiąka dosłownie minimalnie. Porównywałem w domu próbki pianek które kupiłem i z kawałka pianki zamknięto komórkowej zanurzonego w wodzie można było wycisnąć dosłownie kilka kropli w przeciwieństwie do otwarto komórkowej LT czy Ko7 z Bitmatu.

Ja u siebie kleiłem to wyjmowane plastikowe nadkole, ale może jeszcze się pokuszę o przyklejenie mat na blachę jak u Ciebie, tylko musiałbym zerwać przyklejoną 10 mm piankę z plastikowego nadkola bo będzie za grubo. Nie kojarzę u siebie takiego wygłuszenia po zdjęciu nadkola, ale może to przysłonięte jest jakimś plastikiem którego nie zdjąłem.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

Hej, to fabryczne wygłuszenie dostępne od razu po zdjęciu nadkola... podejrzewam, że powinno być zamkniętokomórkowe... ale wody poszło dużo i dużo było błota (tak 2x8x4cm), podejrzewam że dostaje się tam przez małą dziurkę pomiędzy nadkolem a błotnikiem...

te maty u mnie niewiele dają, tłumią raczej tylko rezonans, czyli minimalnie wyciszają pracę zawieszenia... ogólnie jeszcze myślę żeby nadkole wygłuszyć pianką... a obecnie najbardziej mi dokucza szum z okolicy lusterek... może te uszczelki trzeba by wyciszyć...

mierzyłem apką na telefonie w okolicy mojej głowy (dla mnie to najbardziej istotne)... co do wartości bezwzględnych może być to dyskusyjne, ale porównanie tym samym sprzętem w tych samych warunkach daje jakiś ogląd rzeczy...
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: ddga »

No to i ja pokusiłem się o instalacje gumowego sznura w uszczelkach. Dla mnie różnicy nie ma przed i po ale zastosowałem ten 6 mm i drzwi nie trzeba było regulować na ryglu - zamykają się normalnie więc może ten 6 mm to za chudy.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: kamracik »

Albo ucho inne ;)
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

Ja dziś podmieniłem 8mm sznur na 6mm i drzwi zamyka się lepiej. Dodatkowo włożyłem też sznur 6mm w uszczelkę znajdującą się na drzwiach. U mnie ten zabieg jeszcze polepszyło wyciszenie.

Ta uszczelka też ma miejsca na całym obwodzie przez które można przeciągnąć sznur. Tylko są to ok 8-10 mm nacięcia, a nie otwory jak w uszczelce w nadwoziu i dlatego trudniej je dostrzec.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Enriquez »

To może kompromis i dać 7 mm?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jdef90 »

a może drzwi trzeba było dociągnąć... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: piramida »

Fajny mod z tym sznurem, trza się zabrać za to
Foton

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: Foton »

sznury gabki maty i auto za 170kpln od razu dostaje blasku:)
Awatar użytkownika
jaro321
Posty: 324
Rejestracja: 9 lis 2015, o 17:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 534/660
Imię: Jarek
Lokalizacja: W-wa

Re: Wygłuszenie S3.

Post autor: jaro321 »

Enriquez pisze:To może kompromis i dać 7 mm?
W moim sklepiku gościu miał tylko 6mm, na 7mm z alledrogo nie chciało mi się czekać. Podwójna 6 daje radę (jedna w uszczelce w drzwiach i druga w nadwoziu.)
jdef90 pisze:a może drzwi trzeba było dociągnąć... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:lol: to pierwsze co sprawdziłem, nawet swego czasu orły z ASO kiedyś coś tam grzebały, ale efektu nie było.
Zaczep był już przesunięty na maxa do wewnątrz. Może podgięcie ramy drzwi by coś dało, ale nie miałem odwagi się z nimi szarpać.
piramida pisze:Fajny mod z tym sznurem, trza się zabrać za to
Nie wiem jak u kolegi ddga@, może takiego szumu nie miał albo ma lepiej spasowane drzwi skoro nie słyszy różnicy. U mnie przed zabiegiem to wydawało się jakbym jechał z niedomkniętą szybą. Po wciągnięciu sznura różnica jest taka, że w ruchu miejskim czyli 50-60km/h, prawie nie słychać odgłosu samochodów jadących z przeciwka.
Foton pisze:sznury gabki maty i auto za 170kpln od razu dostaje blasku:)
a jak wartości nabierze po tych zabiegach :lol: :lol:
ODPOWIEDZ