OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: przemoka »

Panowie, jeszcze jedno pytanie, bo ja to kutwa straszny jestem, jeśli chodzi o sprzęty elektroniczne. Czy w ramach tego zakupu za 54€ dostaje się jakieś kredyty? Na stronce nic nie widzę o takiej opcji.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Z tych szybkich app w moim S3 my2017 to tylko parę mogę użyć większość wyskakuje komunikat nie obsługiwane - ale to pewnie kwestia mojego konkretnego wypożyczenia.

Z Lh/Ch przez halogeny pokombinuje z recepty manualnie.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

LH/CH, musisz normalnie zakodowac, te gotowe w 2017 nie działa, ale pewnie za jakiś czas uaktualnia to.
Ogólnie MY 2017 ma trochę nowszych podzespołów ( między innymi kamera, sterownik tylnej klapy itd.)

przemoka,
"After new account registration all users get theirs firs 11 free credits. You can get up to 6 free credits everyday. First free credit you will get after you open the application and additional 5 credits can be get for opening ads in application."

11 masz na starcie, a każdego dnia możesz zdobyć 6 ( 1 za otwarcie aplikacji, 5 za klikanie w reklamy), chyba że poczekasz na promocję z ich strony, wtedy dają 200 na starcie.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Jakby ktoś chciał przy kolorach oświetlenia Ambiente pogrzebać to jest w czym wybierać.
http://cloford.com/resources/colours/500col.htm
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Ale dalej jest to zamiana kolorów a nie dołożenie nowych?

Wysłano z mojego Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Tak
wim
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2016, o 19:48
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: W-wa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: wim »

A jak wygląda kwestia gwarancji po użyciu OBD11? Jest to dozwolone / akceptowane / zakazane ?
Czy zostaje jakiś 'ślad' po zmianach/ modyfikacjach nawet jak powrócimy do ustawień fabrycznych?
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Wydaje mi się że jaka kolwiek ingerencja w komputerze/modułach samochodu we własnym zakresie obojętnie czy przez oryginalnego rosstecha vcds czy chińskie klony lub Obd11 robisz na własną odpowiedzialność. Zawsze coś może pójść nie tak. Dlatego zlecając serwisowi jakieś czynności to oni biorą na siebie odpowiedzialność i niezłą kasę za taką usługę. Dziendobry 200 chciałbym 200 zmienić 200 i licznik bije 8-)

Wiele razy już był poruszany temat czy utracisz gwarancję po modyfikacjach - jeśli ktoś się się uprze zawsze czegoś się doszuka jeśli będzie chciał, ale po co.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 5 sty 2017, o 17:42 przez RybaDK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Dokładnie, to jest temat rzeka, ślad zawsze zostaje, ale nie słyszałem jeszcze, żeby komuś gwarancję cofneli z tego powodu ( ale to pewnie kwestia czasu).
Całkiem niedawno na skodacommunity, gość który na codzień koduje oryginalnym vcds'em grzebal (prywatnie) w SIII MY2017, chcąc wyłączyć pipczenie tylnej klapy uwalil sterownik.
Właściciel pojechał z tym do ASO, udając głupiego i wymienili na nowy. Także nie ma zasady.
szczypiorek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szczypiorek »

RybaDK pisze:Wydaje mi się że jaka kolwiek ingerencja w komputerze/modułach samochodu we własnym zakresie obojętnie czy przez oryginalnego rosstecha vcds czy chińskie klony lub Obd11 robisz na własną odpowiedzialność. Zawsze coś może pójść nie tak. Dlatego zlecając serwisowi jakieś czynności to oni biorą na siebie odpowiedzialność i niezłą kasę za taką usługę. Dziendobry 200 chciałbym 200 zmienić 200 i licznik bije 8-)

Wiele razy już był poruszany temat czy utracisz gwarancję po modyfikacjach - jeśli ktoś się się uprze zawsze czegoś się doszuka jeśli będzie chciał, ale po co.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Ale w serwisie nie robią modyfikacji i w tym cały szkopuł...jakby robili to do Wejherowa mam bliżej niż do banina;-)
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Wchodzisz w "Elektronika silnika" -> "Kodowanie" i powinien Ci się pokazać ekran jak wyżej.

Ps. U mnie na fabrycznym kodowaniu pedał reaguje tak samo jak na niby audi, na "Skodzie" zaś trochę ospale jak w trybie ECO i może ciut mniej pali, także chyba wrócę do ori kodowania.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Jakiś czas temu zanim znalazłem receptę na wyłączenie start/stop wysłałem zapytanie czy będzie dostępna szybką app dla S3 my2017 jak np dla VW Golf mk7 czy Passat b7
Dziś dostałem odpowiedź od Pana Edwardsa że zrobili i czy mogę sprawdzić działanie app. Chłopaki się starają.

Jeszcze wczoraj nie było tej app.

Obrazek




Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: barteka3 »

Można "na stałe" załączyc podgrzewanie foteli?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Tak, tzn. Można ustawić czas zapamiętywania ostatnio ustawionej wartości grzania/wentylacji ( ja włączyłem na stałe i pamięta nawet kilka dni później).

Można też zmienić siłę grzania/wentylacji na poszczególnych stopniach, ale tego nie ruszalem, bo fabryczne nastawy mi pasują.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

No to ja zrobię krótkie podsumowanie moich wczorajszych i dzisiejszych działań...:


1. Udało się:
a. zdeaktywować S/S z podniesieniem napięcia (nic dodatkowo się nie wyświetla jak stoję)
b. włączyć oglądanie TV i DVD w czasie jazdy
c. włączyć pokazywanie siły dmuchawy podczas trybu auto
d. wyłączyć ledy w pozycji 0 przełącznika
e. wyłączyć ksenon w ITI go home
f. włączyć ilość zatankowanego paliwa na wyświetlaczu środkowym (nie do końca wiem jak działa)
g. Atywacja/Dezaktywacja dziennych w Menu Infotaniment
h. włączyłem Drive Profile on ODB (wyświetlacz środkowy)
i. włączyć ESP on Car Menu (mam wrażenie, że miałem to wcześniej)
j. zmienić kolory ambietne na czerwony (ciepły biały), pomarańczowy (zielony)...


2. Nie udało się:
a. zakodować audi pedał gazu (nie mogę wejść w kodowania ani adaptację w silniku - "nie ma zapisanych danych")
b. zakodować zapamiętania podgrzewania foteli - brak takiej opcji w menu bądź nazywa się inaczej niż w opisach...
c. znaleźć kodowania tylnej klapy by sterować zamknięciem z pozycji guzika wew. samochodu bądź pilota (jest standard czyli samo otwieranie)
d. włączyć "lapów" - wyskakuje mi, że funkcja niedostępna
e. ustawić większej niż 3 błysków kierunkowskazu w opcji komfort... Wpisałem 4 ale fizycznie mruga 3... 5 nie przyjmuje...

Resztę opcji z opisu na 1 stronie miałem po włączane (w tym zestawie wyposażenia) jak czytanie znaków, assist line i takie tam...

Generalnie fajna zabawka ale niestety mam kłopoty ze zrozumieniem haseł (nie jestem niemieckojęzyczny) i w związku z tym część danych jest "zaszyfrowana" - patrz: niedostępna.

Jestem na bank przekonany, ze można np. dodać kolory oświetlenia ambietne bo znalazłem miejsce, gdzie wpisuje się kolejne kolory ale nie umiem jeszcze znaleźć gdzie się włącza ich wyświetlanie na ekranie w samochodzie...
Na bank również można zakodować działanie tylnej klapy, dachu itd. z pilota bądź guzików w środku...

Mi brakuje jeszcze właśnie sterowania klapy tylnej, brakuje mi (dla zabawy) więcej kolorów wewnątrz, funkcji odsuwania fotela o kilka cm przy wsiadaniu do samochodu (gdzieś czytałem, że można to włączyć).
Nie dogrzebałem się właśnie do silnika i skrzyni biegów (brak zapisanych danych - chyba napiszę do autorów programu) choć tu pewnie jest małe pole manewru bo można sobie nieźle napie....lić w samochodzie...

Acha... opisy się różnią od tych które miałem u siebie więc trzeba było troszkę poszukać (np. wyłączenie świateł LED w pozycji 0 przełącznika była zupełnie w innym miejscu kodowania i pod inną nazwą)...
ODPOWIEDZ