OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
tomsos
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 08:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Tomek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomsos »

Witajcie.
Czy po ostatniej aktualizacji programu działa Wam dodawanie punktów bonusowych za oglądanie reklam?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Mi działa tyle, że trzeba reklamę obejrzeć do końca...
Awatar użytkownika
tomsos
Posty: 47
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 08:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Tomek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomsos »

Dziękuję za pomoc.
Pokombinuje coś może odzyskam możliwość "dobicia" kilku punktów.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

Przejdź do ustawień telefonu/ aplikacje/obdelven i skasuj pamieć podręczną.
Po tym powinno działać dobrze.
Smrek
Posty: 119
Rejestracja: 31 paź 2017, o 12:02
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Smrek »

Witam
Wczoraj wyszła aktualizacja aplikacji.
Po zainstalowaniu aktualizacji S9+ zaczął się łączyć.
Teraz działa.
nikko
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: nikko »

Witam,

Śledzę wątek od dłuższego czasu i chyba dojrzałem do zakupu urządzenia.
Natomiast w związku z tym, że nigdzie tego nie znalazłem, mam jeszcze pytanie o kilka konkretnych modów.
Mianowicie, czy można za pomocą OBD11:
- obniżyć minimalną prędkość działania LANE ASSIST - u mnie włącza się powyżej 60kph - chciałbym zjechać do 0, żeby działał też w korku...
- podwyższyć maksymalną prędkość działania tempomatu (choć tu wydaje mi się, że pewnie nie...)
- zmienić parametry jasności otoczenia, przy których LIGHT ASSIST włącza światła mijania
- zrobić coś, co teoretycznie producent sam powinien zrobić, czyli żeby światła włączały się też po wykryciu deszczu (razem z wycieraczkami)

Z góry dzięki za pomoc. :)
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

Cześć,
Jako że jestem dystrybutorem OBDeleven to odpowiem ;)
- obniżyć minimalną prędkość działania LANE ASSIST - u mnie włącza się powyżej 60kph - chciałbym zjechać do 0, żeby działał też w korku... Przez OBDeleven nie da się tego zrobić. Jeśli masz DSG + ACC to mogę to uruchomić (Traffic Jam Assist + Emergency Assist) jak przyjedziesz do mnie.
- podwyższyć maksymalną prędkość działania tempomatu (choć tu wydaje mi się, że pewnie nie...) Nie da się przez OBDeleven
- zmienić parametry jasności otoczenia, przy których LIGHT ASSIST włącza światła mijania Da się pozmieniać
- zrobić coś, co teoretycznie producent sam powinien zrobić, czyli żeby światła włączały się też po wykryciu deszczu (razem z wycieraczkami) Też się da
nikko
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: nikko »

Dzięki, Eldar.
Co do wizyty u Ciebie, to chętnie ale pewnie po drodze gdzieś w góry, bo z Ustki to kawałek dla mnie... ;)
DSG + ACC mam.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

nikko pisze:Witam,

Śledzę wątek od dłuższego czasu i chyba dojrzałem do zakupu urządzenia.
Natomiast w związku z tym, że nigdzie tego nie znalazłem, mam jeszcze pytanie o kilka konkretnych modów.
Mianowicie, czy można za pomocą OBD11:
- obniżyć minimalną prędkość działania LANE ASSIST - u mnie włącza się powyżej 60kph - chciałbym zjechać do 0, żeby działał też w korku...
- podwyższyć maksymalną prędkość działania tempomatu (choć tu wydaje mi się, że pewnie nie...)
- zmienić parametry jasności otoczenia, przy których LIGHT ASSIST włącza światła mijania
- zrobić coś, co teoretycznie producent sam powinien zrobić, czyli żeby światła włączały się też po wykryciu deszczu (razem z wycieraczkami)

Z góry dzięki za pomoc. :)
To ostatnie jest w standardzie jeśli masz AutoLight lub SmartLight w innym przypadku nie na szans włączyć tej funkcji.

Obrazek

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jedrek1980 »

To ja zapytam.Mam wyłączony S/S nigdy nie pojawiał mi się komunikat uszkodzony S/S.
Pojawiło się to po przeskanowaniu OBDeleven.Chcialem wyłączyć go Obdelev wpisałem wartość C82000 ale wyskakuje komunikat zła wartość wpisana.
Auto Skoda Superb 2FL 2.0 TDI CR 125 KW z 2014 roku.Tylko mówię nigdy ten komunikat mi się nie pokazywał
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jedrek1980 »

Ktoś podpowie jak zmienić OBDelevem czułość dziennych żeby się załączamy wcześniej a zapalały szybciej .Wystarczy że wiade w cień już zapalają się ksenony a żeby się zapaliły dzienne trzeba spory kawałek przejechać.
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jarkubiak »

Wydaje mi się, że widziałem wartości on/off w lux-ach w adaptacji sterownika 09 - oczywiście jeśli nie wystarcza Ci ustawienie z poziomu radia/navi (wcześnie/późno)
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jedrek1980 »

W SS3 może tak ale w SS2 FL jak ustawić
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jarkubiak »

Nie zauważyłem, wątek dotyczy S3...
nikko
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 15:18
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: nikko »

24. "Pedał Audi"
Kodowanie pedału gazu jak w Audi w OBD11
Tak ta modyfikacja opisana jest na forum BritSkoda, ale jak ktoś słusznie zauważył, tak naprawdę zmieniamy tu logikę działania silnika z grupy VW na grupę AUDI, więc modyfikacja ta może objawiać się innymi, trudnymi do przewidzenia konsekwencjami. Pamiętaj, że modyfikacje robisz na własną odpowiedzialność!

1. Uruchamiamy zapłon i aplikację oraz łączymy się z autem.

2. Przechodzimy do sekcji "Sterowników" klikając w "paski".

3. Wybieramy sterownik "01 Elektronika silnika".

4. Wybieramy "Długie Kodowanie"

5. Jeśli chcesz by Twoje auto po tej zmianie jeszcze się uruchomiło to teraz masz do wykonania trzy rzeczy:

5.1. Sprawdzasz czy w górnym pasku znajduje się dokładnie to co na obrazku, czyli ciąg "01 1D 00 32 03 66 01 08 30 00", jeśli nie to radzę nic nie zmieniać, może być tylko gorzej niż jest.
5.2. Sprawdzasz czy wybrany jest bajt 00.
5.3. Sprawdzasz czy wybrany jest bit 0, a nie jest wybrany bit 1 (powyżej powinno być napisane Hex 01).

6. Odznacz bit 0 i zaznacz bit 1, tak by powyżej było napisane Hex 02. Następnie zatwierdź zmianę niebieskim "ptaszkiem". Otrzymasz komunikat, że kodowanie powiodło się i usłyszysz też charakterystyczny dźwięk spod pokrywy silnika (takie chrupnięcie, inaczej tego nie idzie opisać).

7. Zamknij aplikację, wyłącz zapłon.
Witam,
Strasznie mnie korci, żeby ten pedał przetestować, a u mnie odczytuję "01 25 04 1A 04 76 05 08 30 00".
Czy ktoś z taką konfiguracją próbował może zmieniać bajt 00?
Niby też jest "01", ale nie wiem czy czegoś innego nie zmajstruję...

Poza tym kilkanaście innych modyfikacji skutecznie wprowadzonych.
Efekty bardzo przyjemne. :)
Tylko nie wyświetla mi trybu offroad, chociaż niby wszystko zostało pomyślnie zaadoptowane i laptimera nie udało się włączyć, bo pisze, że "funkcja niedostępna".

PS. RybaDK, dzięki za podpowiedź z tymi światłami. To pytanie nasunęło mi się, bo widuje się dużo Superbów jeżdżących w deszczu na DRL. Ale może to kwestia ustawienia czułości. Albo nie mają asystenta świateł...

PS#2. Chyba gdzieś widziałem wyłączanie brzdękolenia podczas wysiadania z auta przy włączonym silniku. Nie mogę tego znaleźć. Ktoś wie jak...?
ODPOWIEDZ