OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Obd ostatnio co chwilę się aktualizuje, na pierwszy rzut oka przybyło trochę Aplikacji - gotowców.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pmi »

Cześć, czy komuś udało sie / jest szansa nauczyć klapę bagażnika zamykania się przyciskiem ze środka. Chodzi mi o o to że bez wysiadania z samochodu otwieram a po załadowaniu zamykam bagażnik
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Jest możliwe ale tylko przez VAG CAN pro

https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... nt=4845924

Ostatni wpis . Ale jak to narazie tajemnica.

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pmi »

gdyby u nas ktoś usługowo mógł to zakodować (najlepiej w okolicach wawy ale niekoniecznie) to ja się zapisuję
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: przemoka »

pmi pisze:gdyby u nas ktoś usługowo mógł to zakodować (najlepiej w okolicach wawy ale niekoniecznie) to ja się zapisuję
Ja bym mógł kupić takie urządzonko i kodować takie rzeczy, ale podejrzewam, że nawet mając to urządzenie i tak nic nie zrobię, bo nie umiem :)
Ale na logikę, to zmiana w sterowniku powinna wyglądać tak:
1) trzeba rozpoznać stany sterownika klapy, minimum to: klapa zamknięta, otwieranie, klapa otwarta, zamykanie
2) trzeba w sterowniku pewnie znaleść jakieś IFy lub ich odpowiedniki, że jak klapa otwarta i dostaje konkretną koemendę otwórz/zamknij, to jeśli klapa otwarta, to ma ją zamykać
3) Wypadałoby zlogować komunikację sterownika tylnej klapy, np. z przyciskiem na klapie, kluczykiem oraz przyciskiem koło drążka skrzyni. Kody komunikacyjne na pewno będą inne dla każdego z tych przycisków, ale to pozwala zidentyfikować, którymi "przerwaniami" jest ta klapa wzbudzana

Jak już już mamy rozbebeszony program sterownika i znamy kody, to wtedy można szukać kodu, który odpowiada za zamykanie. Wtedy wystarczy dodać kod z przycisku przy drążku i voila.

no, tylko teraz to trzeba skumać, bo cholera wie po jakiemu jest to wszystko napisane w tych sterownikach :lol: Równie dobrze to może być w asemblerze, C++, javie albo w jakimś za**bistym języku programowania, który sobie opracował VW.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

przemoka pisze:
pmi pisze:gdyby u nas ktoś usługowo mógł to zakodować (najlepiej w okolicach wawy ale niekoniecznie) to ja się zapisuję
Ja bym mógł kupić takie urządzonko i kodować takie rzeczy, ale podejrzewam, że nawet mając to urządzenie i tak nic nie zrobię, bo nie umiem :)
Ale na logikę, to zmiana w sterowniku powinna wyglądać tak:
1) trzeba rozpoznać stany sterownika klapy, minimum to: klapa zamknięta, otwieranie, klapa otwarta, zamykanie
2) trzeba w sterowniku pewnie znaleść jakieś IFy lub ich odpowiedniki, że jak klapa otwarta i dostaje konkretną koemendę otwórz/zamknij, to jeśli klapa otwarta, to ma ją zamykać
3) Wypadałoby zlogować komunikację sterownika tylnej klapy, np. z przyciskiem na klapie, kluczykiem oraz przyciskiem koło drążka skrzyni. Kody komunikacyjne na pewno będą inne dla każdego z tych przycisków, ale to pozwala zidentyfikować, którymi "przerwaniami" jest ta klapa wzbudzana

Jak już już mamy rozbebeszony program sterownika i znamy kody, to wtedy można szukać kodu, który odpowiada za zamykanie. Wtedy wystarczy dodać kod z przycisku przy drążku i voila.

no, tylko teraz to trzeba skumać, bo cholera wie po jakiemu jest to wszystko napisane w tych sterownikach :lol: Równie dobrze to może być w asemblerze, C++, javie albo w jakimś za**bistym języku programowania, który sobie opracował VW.

Nie no proste jak drut... :)
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: przemoka »

Elninjo pisze:
Nie no proste jak drut... :)
Ale to jest jakbyś chciał robić reverse engineering. Gość co to robi to po prostu wgrywa Ci inny sterownik i sprawa załatwiona. Tylko że pewnie taka klapka ma pewnie różne sterowniki, bo pewnie jest inny dla kombiaka, a inny dla liftbacka. I do tego na 100% są różnice między MY2016 a MY2017 (+pewnie jakaś modyfikacja dla tych co zostały wyprodukowane w 2017).

Adaptacją to by można robić, gdyby w oprogramowaniu sterownika była IFownia, która zakłada, że możesz przestawić tę przysłowiową wajchę w lewo lub prawo, czyli albo sterujesz z wewnątrz albo nie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Co do usługi - robi to pewien gościu z Czech - zdalnie przez TeamViewer - koszt około 40-50 EUR. Warunkiem jest posiadanie VAG CAN Pro.
Co do reverse engineering, to do takich zabaw służy poniższy kawałek płytki, kwestia czy się komuś chce w to bawić:

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
tomekwwa
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2016, o 19:30
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: MY2017
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomekwwa »

A czy nie łatwiej odczytać sygnał, który idzie z kluczyka przy zamykaniu? Chyba najtaniej kupić przycisk do zamykania z wewnątrz i pod spodem zaemulować sygnał z kluczyka, w końcu są 3 to można by jeden poświęcić, jeśli to komuś naprawdę potrzebne.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Ostatecznie kabel od guzika, który jest w klapie idzie do bordnetza lewym progiem do słupka A. Wystarczy znaleźć, podpiąć się i po temacie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marasmus007 »

Znaczy że zrobiłeś to u siebie ??
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

No a jakże... Proste... Troszkę inwencji i działa...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marasmus007 »

Hmmmm , no to moze podzielisz się tajemnicą ?? :)
Radic
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 09:12
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: MY2017
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Radic »

Elninjo pisze:No a jakże... Proste... Troszkę inwencji i działa...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
A czy druga reka nie byla na pilocie? :)

Wysłane z mojego S7 Edge przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ