OBD11 - kodowanie

yacobo
Posty: 72
Rejestracja: 2 lis 2017, o 13:32
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: yacobo »

Ja będę koniec lutego/poczatek marca potrzebować kogoś w łodzi do ustawienia:
1. wyłączenie start/stop na stałe
2. autoryglowanie drzwi po osiagnieciu konkretnej pretkości (możliwe jest coś takiego? )

Czy przy jakichkowliek tego typu modyfikacjach nie traci sie gwarancji ?
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

yacobo pisze:Ja będę koniec lutego/poczatek marca potrzebować kogoś w łodzi do ustawienia:
1. wyłączenie start/stop na stałe
2. autoryglowanie drzwi po osiagnieciu konkretnej pretkości (możliwe jest coś takiego? )

Czy przy jakichkowliek tego typu modyfikacjach nie traci sie gwarancji ?
2. Powinno być w standardzie na 15 km/h

Nikt w ASO nie zauważy że coś jest zmienione.
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Kodowanie adaptacja fabrycznego alarmu bez monitorowania wnętrza - uruchamia się przy otwarciu drzwi. Może być zastosowany z systemem kessy .

1 - Module 09 - Electronic control unit. Code (31347)
2 - Extended coding (bytes)
3 - Byte 12
4 - Activate Bit 0 (Anti-theft system installed / active)

Pkt 1-4 jeśli sterowniki ma możliwość długiego kodowania.

Jeśli nie jak np MY2017 gdzie długi kod sterownika to 0000000000 wtedy zamiast pkt 1-4 wchodzimy w adaptację i w pozycji ,,Diebstahlwarnanlage" zmieniamy na installed.

Dalej w obu przypadkach pkt 5-13

5 - Adaptation
6 - Submenu - Anti-theft protection
7 - DWA Alarmverzoegerung (Change value to "door contact thatcham driver")
8 - DWA Camper Modus (Change value to "enabled")
9 - Ueberwachung Innenentriegelungshelbel (Change value to "activated")
10 - Akustischer Alarm Signalhorn (Change value to "enabled")
11 - Submenu - Answer Signals
12 - Akustische Rueckmeldung global (Change value to "enabled")
13 - Akustische Rueckmeldung Signalhorn (Change value to "activated")


Wypróbowane działa na wszystkie drzwi ' Po 30 sekundach od zamknięcia. Pilot czy kessy wyłącza syrenę.

Generalnie zamotałem się i nie zamówiłem alarmu przy konfiguracji , ale miałem to gdzieś bo Autocasco i Gap w pakiecie .

Teraz jestem trochę spokojniejszy bo po tym jak skoda i nie wiem czy nie cały VAG zaprzestał stosować Safelock i byle gnój przez szparę w drzwiach może drutem otworzyć samochód pociągają za klamkę od środka i bez strachu plondrowac samochód.



Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017, o 21:27 przez RybaDK, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Problem jest taki, że jak odetną zasilanie toto nawet nie piknie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jdef90 »

A kiedy Safe Lock zniknęło? Zastanawiam się czy widziałem to w SIII z 2015?
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Enriquez pisze:Problem jest taki, że jak odetną zasilanie toto nawet nie piknie.
Oczywiście to tylko klakson . Ale man wbite autocasco I gap to podstawa .

Kradzieże samochodów temat rzeka. W zeszłym roku sąsiadowi pukneli rocznego Golfa MK7 z fabrycznym alarmem wszystko nagrało się na kamerze , złodziej złamał zamek wszedł i alarm tylko raz zrobił tit może awaryjki z 3 mignely i po alarmie , kolejne 2 min zapaliły się światła w aucie potem wysiadł poszedł do kolegi pod płot wziął jakieś urządzenie otworzył maskę wpiął się , maska w dół wsiadł odpalił wyjechał i jeszcze kulturalnie zasunęli za sobą bramę ( taka kultura )

Dostał z Autocasco ale wiadomo że po roku i tak duża strata dlatego GAP to dobre uzupełnienie.

A to nagranie zrobił sąsiad z innego bloku który miał swoją prywatna kamerę i nagrywał swój samochód potem z 10 x wzywany na świadka ( wku....ny na maksa że go co chwilę ciagaja i rozpytuja o to co widać na nagraniu ) mówi że jak jeszcze raz by miał taką sytuację to powie że to nie jego nagranie nie ma to nie ja nic nie wiem .

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Czy komuś już się udało RainClosing z nowym czujnikiem deszczu RHLS bo ma forum OBD11 piszą że rozwiązaniem jest ustawienie " Closing Windows When Iglite Off "

I niby wtedy działa czujnik zamykania okien . W Golfie mk7 2017 gość NickH niby ustawił.


http://obdeleven.proboards.com/thread/1 ... ng-windows


Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

Jak czujnik wymienisz to pewnie da radę to zakodować.
jacek55555
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2017, o 19:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: jacek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jacek55555 »

nie wiem czy znikneło Safe Lock ja mam dalej ostrzeżenie "uważaj na Safe Lock patrz instrukcja"
Cornholio
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2017, o 20:47
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Cornholio »

Dziś przyszło moje OBD11. Chciałem sobie odblokować VIM, żeby MirrorLink 1:1 działał podczas jazdy i tak też zrobiłem, ale przy Amundsenie to tylko strata 100CR i do wyboru są tylko dwie opcje ON/OFF, a nie cztery jak w instrukcji z pierwszego posta. Niestety Amundsen nie wyświetla w ogóle video i ML 1:1 po tym odblokowaniu nadal nie działa podczas jazdy. Ale jak zacząłem później sprawdzać/grzebać w programie, to okazało się, że w OBD11 jest też funkcja (aplikacja za 100CR, tak samo jak do VIM) odblokowania samego ML in motion (pojawia się dopiero po połączeniu z autem, wcześniej "na sucho" widać tylko VIM). Po odblokowaniu ML in motion wszystko śmiga jak złoto z Xperia Z5 (tylko szkoda tych 100CR zużytych na VIM), ale YT nie da się paczać na Amundsenie. A z innej beczki. Wiecie może gdzie znaleźć instrukcję do włączenia Smart Light Assist? Mam w reflektorach te przezroczyste "rzęski", ale są wyłączone bo SLA nie jest aktywne. Kamera jest prawidłowa bo działa Auto Light Assist (włącza i wyłącza, jest ikonka z literką A w środku jak się odepchnie dźwignię) i działa też Lane Assist, więc ta kamera nie jest całkiem "głupia" Poza tym na soczewkach są jakieś takie "brewki" czy jak je tam nazwać. To ustrojstwo do wycinania wiązki jest w środku za soczewką przy samym jarzniku, czy może właśnie na soczewce? A może nie da się włączyć SLA z OBD11, ale dałoby się odpalić same "rzęski", które są na dnie lampy? Co jest niezbędne, żeby działał SLA? Nie napinam się jakoś potężnie na SLA, ale jeśli by się to dało odpalić, to lepiej mieć niż nie mieć :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: orlik »

zapomnij
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Tom-Tdi »

odpowiednie lampy są niestety potrzebne, nie da się tego od tak zakodować
Cornholio
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2017, o 20:47
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Cornholio »

Powoli zapominam, ale chyba jeszcze trochę podrążę. Wg Etka są dwa rodzaje reflektorów z lampą wyładowczą 3V1941017A (lewy - 546€) i 3V1941018A (prawy - 546€) oraz wersja 2 3V2941017A (lewy - 546€) i 3V2941018A (prawy 546€). To jaki ma się zainstalowany można zweryfikować po naklejce na reflektorze organoleptycznie (BTW czy ktoś na forum ma dostęp do dekodera VIN w ETKA, żeby sprawdzić co tam fabryka poprzykręcała?). Dziwne to trochę, bo w sumie wg ETKA (wersja online) cena wersji 1 i wersji 2 reflektorów jest taka sama, a na rysunku nie ma żadnych dodatkowych elementów niezależnie czy wybierze się V1 czy V2, wiązka oświetlenia jest jedna dla wersji wyładowczej i jest też tylko jedna wersja modułu zasilającego doświetlanie zakrętów (sterownik skrętnych świateł mijania - nr 6 na obrazku). Nie widzę tam też żadnych dodatkowych elementów oświetleniowych, więc to powinna być kwestia software'owa. Powalczę z tym jeszcze troszkę i dam znać jakie są efekty mej walki. A może jednak wcale nie "niedasię"? :? ZDJĘCIE ETKA
A na briskoda znalazłem cuś takiego "... I can confirm that Xenon equipped cars without the Smart Light Assist DO NOT get the additional LED strips in the headlights, what you do get are solid gloss black plastic inserts with the mouldings strips, so if you want them to illuminate it will not be a coding option." a z tego wynikałoby, że jak są przeźroczyste paski, to powinna być i opcja SLA?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kamracik »

Nie, te przeźroczyste plastyki tylko rozpraszają światło, led są montowane pod nimi, a jak nie masz SLA to nie ma pasków led pod nimi, a jedynie zaślepki w kolorze czarnym świecącym.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Jak się nie świecą rzęski to nie zakodujesz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ