Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 maja 2018, o 14:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1054 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 sty 2018, o 00:28 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2013, o 18:08
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Macie mo偶e pomys艂 dlaczego po aktywowaniu automatycznego zamykania okien podczas deszczu opcja nie dzia艂a. Wszystko zrobione wg opisu, kodowanie przyj臋te, zweryfikowane. Funkcja uaktywniona w radiu a mimo to nie ma 偶adnej trakcji na wod臋, r臋k臋 pukanie i dotykania czujnika. Przy w艂膮czonym zap艂onie wycieraczki dzia艂aj膮 automatycznie zaraz po dotkni臋ciu czujnika.
S3 2017

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 sty 2018, o 02:00 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 20:21
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Z tego co pami臋tam to, kto艣 pisa艂, 偶e w S3 to nie dzia艂a, bo modu艂 czy czujnik jest inny.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 17:10 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Albo to co wy偶ej Szarik napisa艂 albo kwestia czy zrobi艂e艣 to zgodnie z instrukcj膮. W SII dzia艂a to przy wycieraczce ustawionej na Auto i zamkni臋tym aucie. Jak jest otwarte to mo偶esz sobie la膰 do woli.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 17:23 

Imi臋: Wito
Do艂膮czy艂(a): 13 gru 2013, o 21:10
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Enriquez ju偶 kiedy艣 pisa艂 偶e w S3 jest inny czujnik ni偶 w S2 i nie dzia艂a zamykanie szyb

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 17:58 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Melon napisa艂(a):
Macie mo偶e pomys艂 dlaczego po aktywowaniu automatycznego zamykania okien podczas deszczu opcja nie dzia艂a. Wszystko zrobione wg opisu, kodowanie przyj臋te, zweryfikowane. Funkcja uaktywniona w radiu a mimo to nie ma 偶adnej trakcji na wod臋, r臋k臋 pukanie i dotykania czujnika. Przy w艂膮czonym zap艂onie wycieraczki dzia艂aj膮 automatycznie zaraz po dotkni臋ciu czujnika.
S3 2017
Jaki masz kod czujnika deszczu RLS RLFS czy RLHS ? Ja mam RLHS i nie mog臋 zmieni膰 kodowania tego sterownika bo mam d艂ugi kod same 00000000 a przez submenu w sterowniku 09 pod RLHS mam inny klucz kodowania 0088DF .

PS RLHS I RLFS to niby to samo tylko po Angielsku/Niemiecku .

Rain Light Humidity Sensor / Regen-Licht-Feuchtesensor

Gdzie艣 na niemieckim forum by艂a ca艂膮 rozprawka dlaczego ju偶 nie jest dostepny rain close niby wzgl臋dy bezpiecze艅stwa.

Po za tym w starszych sterownikach jak komu艣 uda艂o si臋 uruchomi膰 to i tak by艂o tyle warunk贸w ,przelicznik 艣wiate艂 na auto,dzwignia wycieraczek na 1 bieg, i zaryglwane drzwi a jak o kt贸rym艣 zapomnisz i tak napada ci do 艣rodka.

W starej O2 by艂o jak si臋 nale偶a艂o wystarczy艂o zaryglowac tylko drzwi.

Wys艂ane z mojego HTC 10 evo przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 18:44 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aczkolwiek i to zamkni臋cie drzwi to te偶 dla mnie niepotrzebne, na dzia艂ce cz臋sto samoch贸d stoi otwarty i chcia艂bym, aby te偶 si臋 zamyka艂y z automatu.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 20:52 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2013, o 18:08
No ja kodowanie w RLHS mam ustawione na 0088DF czyli zaznaczony czujnik deszczu dla w艂膮czania antyromantycznego 艣wiate艂 i zamykania okien. No i w radiu funkcja zamykania okien zaznaczona.l, samoch贸d zamkni臋ty z uchylonymi szybami, dachem. No i brak reakcji po zamkni臋ciu po 5 i 10 min od zamkni臋cia samochodu. Wiec zapewne nie dzia艂a.
Auto by艂o zamkni臋ta, wycieraczki na auto, 艣wiat艂a na auto. Adaptacja zmieniona w 3 miejscach. Wszystko 3 x sprawdzone czy jest poprawnie.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 21:42 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Nie b臋dzie dzia艂a膰. Musia艂by艣 zmieni膰 czujnik na taki z pocz膮tk贸w produkcji O3. Ju偶 nie pami臋tam dok艂adnie jaki. Na forum octavia.team znajdziesz info co i jak. Tylko czy warto? Ja w O2 mia艂em to zrobione a i tak jak zostawi艂em w robocie otwarte okna i przysz艂a burza to si臋 cieszy艂em 偶e to mam. Wychodz臋 a w 艣rodku jezioro. Tak 偶e, chyba nie ma co si臋 tym podnieca膰.

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 22:08 

Imi臋: Grzegorz
Do艂膮czy艂(a): 6 lis 2017, o 16:08
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Czy z pomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Wys艂ane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 8 sty 2018, o 22:08 

Imi臋: Krystian
Do艂膮czy艂(a): 20 sie 2017, o 21:33
venom200 napisa艂(a):
Czy z oomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Mo偶na.

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 18:39 

venom200 napisa艂(a):
Czy z pomoca obd11 mozna wlaczyc funkcje automatycznej zmiany swiatel z drogowych na mijania. Czytalem ze mozna uruchomic te funkcje a bardzo mi jej brakuje. Moj samochod ma funkcje czytania znakow front asist i aktywny temp asystenta parkinkowego

Jak膮 masz wersj臋 auta?

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 20:33 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 20:21
combi w elegansie

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 22:42 

Imi臋: DarYush
Do艂膮czy艂(a): 23 sie 2016, o 08:06
#szarik
strona 1, post 1 kodowanie 25

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2018, o 23:07 

Elninjo napisa艂(a):
#szarik
strona 1, post 1 kodowanie 25
Kolega chce w艂膮czy膰 automatyczne zmian臋 mi臋dzy drogowymi a mijania. To kodowanie to jest zapamietywanie ostatniego ustawienia.

Je艣li ma Style to jest w standardzie Auto Light ( przynajmniej ja tak mam) jak dom贸wi艂 Line Assist to by艂o tylko w pakiecie ze Smart Light , a w L&K Smart Light jest w std i to dzia艂a troch臋 inaczej nie wy艂膮cza 艣wiate艂 drogowych tylko przes艂ony zmieniaja strumie艅 艣wiat艂a tak 偶eby nie o艣lepia艂 jad膮cych przed nim z na przeciw.

Wi臋c je艣li chce zmieni膰 SL na AL to taki troch臋 upgrade w d贸艂.

https://youtu.be/CuWk7NbpiNw

A tu ciekawostka z BMW 艣wiat艂a za kt贸re trzeba dop艂aci膰 15K

https://youtu.be/L5wyuyyd91o

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2018, o 07:49 

Do艂膮czy艂(a): 7 kwi 2012, o 17:20
Testowa艂em BMW 7 z tymi laserowymi 艣wiat艂ami (nie jest to laser jako taki tylko niebieska dioda LED) i wra偶enia s膮 niesamowite. Jak odpali "laser" to dos艂ownie robi si臋 dzie艅 - zasi臋g do 600 m !!
Tylko 偶eby odpali艂 si臋 ten "laser" musi by膰 spe艂nionych bardzo du偶o warunk贸w np. pr臋dko艣膰 min. 90 km/h i 偶adnego o艣wietlenia w okre艣lonym obszarze (chodzi o to 偶eby nie razi膰 tak ostrym 艣wiat艂em). Ale w BMW ju偶 "zwyk艂e" adaptacyjne LED s膮 genialne. Poza wycinaniem obszar贸w sa sprz臋偶one z nawigacj膮 i rzucaj膮 dodatkowy snop 艣wiat艂a np. na tablice nad drog膮 czy zjazdy na drogach A czy S.
Co do 艣wiate艂 w S III - koledze chodzi chyba tylko o dokodowanie automatycznej zmiany z mijania na drogowe, bo przecie偶 nie mo偶na dokodowa膰 wycinania obszar贸w bez zmiany samych reflektor贸w kt贸re s膮 w tym przypadku inne.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1054 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 71  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: