OBD11 - kodowanie

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Wszystko zależy tylko od wyposażenia... Jeżeli w opcji jest czytanie znaków to można je włączyć lub wyłączyć tylko w różnych miejscach w OBD11 pewnie to będzie bo mapa sterowników się różni... (takie moje dywagacje)

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Macie gdzieś kodowanie Audi pedału gazu? Kodowanie a nie adaptację... Z komórki nie mogę znaleźć a coś drgnelo w aplikacji bo pojawiła mi się możliwość kodowania sterownika silnika...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Cienki221
Posty: 493
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Cienki221 »

Elninjo pisze:Macie gdzieś kodowanie Audi pedału gazu? Kodowanie a nie adaptację... Z komórki nie mogę znaleźć a coś drgnelo w aplikacji bo pojawiła mi się możliwość kodowania sterownika silnika...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Jest tutaj https://www.briskoda.net/forums/topic/3 ... nd-tested/
I kilka innych z vcds-a

Increased sensitivity of the throttle pedal

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

Change from Škoda (01) to AUDI (02) this will dramatically reduce lag on pressing accelerator pedal.
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: darcus »

Miesiąc temu pytałem "czy w S3 MY2017 na Bolero jest wybór trybu jazdy dla silnika. Może trzeba to wpierw jakoś zakodować przez OBD11?"
Odpowiedź kolegi była jasna i jednoznaczna - nie ma wykupionej opcji, tzn nie można. Pogodziłem się z tym, ale...
Cały czas nurtuje mnie taka myśl - skoro np. SmartLink, można dokupić później. A to oznacza że jest tylko "dogrywany" do softu, to czy taki wybór trybu jazdy (sterowanie przecież tylko zachowaniem silnika - brak DCC) nie można również "wgrać"?
Może jest ktoś, kto orientuje się w tych tematach lepiej niż taki laik jak ja. Czy takie "cuda" są możliwe poprzez kodowanie ?
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marszal »

Kto mógłby wykonać dla mnie adaptację nowej części? Poznań i okolice
--
marszał
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

darcus pisze:Miesiąc temu pytałem "czy w S3 MY2017 na Bolero jest wybór trybu jazdy dla silnika. Może trzeba to wpierw jakoś zakodować przez OBD11?"
Odpowiedź kolegi była jasna i jednoznaczna - nie ma wykupionej opcji, tzn nie można. Pogodziłem się z tym, ale...
Cały czas nurtuje mnie taka myśl - skoro np. SmartLink, można dokupić później. A to oznacza że jest tylko "dogrywany" do softu, to czy taki wybór trybu jazdy (sterowanie przecież tylko zachowaniem silnika - brak DCC) nie można również "wgrać"?
Może jest ktoś, kto orientuje się w tych tematach lepiej niż taki laik jak ja. Czy takie "cuda" są możliwe poprzez kodowanie ?
Jeżeli jest to tylko funkcja dogrywana to ok ale tego nie wiemy (ok... ja nie wiem)...
A samo kodowanie to byłoby za proste by uruchomić takie funkcje... Jeżeli nie masz trybów jazdy normalnie wykupionych (są inne amorki i pewnie pierdylion innych rzeczy) to w jaki sposób chcesz uruchomić tę funkcję poprzez kodowanie...
Ja chciałem włączyć dotykowe zamykanie samochodu z tylnych drzwi (przednie i tylne) i mogę sobie zakodować (zrobiłem to) ale w związku z tym, że nie mam w klamkach odpowiednich czujników to moje kodowanie powoduje tylko i wyłącznie błędy w OBD11.
Tak więc reasumując pewnych rzeczy nie da się włączyć bez odpowiednich urządzeń, które są bądź nie są montowane w samochodzie.
Gdyby każda (nawet najtańsza) wersja Superba miała wszystkie urządzenia jakie ma L&K to Skoda poszłaby z torbami.

W OCT III montowałem oryginalny hak i byłem wielce zdziwiony, że nawet wiązki pod ten hak nie ma w samochodzie tylko kupuje się ją razem z hakiem wiec co tu mówić o trybach jazdy...
darcus
Posty: 123
Rejestracja: 16 sty 2017, o 14:48
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: darcus »

Moje pytanie wzięło się stąd, że "DRIVING MODE SELECT - wybór profilu jazdy" jest osobną funkcją, osobną pozycją wyposażenia przy zakupie auta. Można je zamówić "samo", bez DCC. Wybierając adaptacyjne zawieszenie DCC, DRIVING MODE SELECT jest dokładany do niego jako całość. DMS steruje jedynie sposobem reakcji na pedał gazu i daje możliwość wyboru tego sposobu z poziomu systemu multimedialnego auta. Mój znajomy ma tak w Passacie, a nie ma DCC. Stąd powstało pytanie - skoro to "tylko" sterowanie reakcją na pedał gazu (wolniejsze, żwawsze, neutralne), to może da się to uaktywnić? Pytam, bo przegapiłem to przy konfiguracji a kosztowało niewiele i teraz miło by było gdyby dało się to "odkręcić".
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: bartekpion »

do DMS masz przycisk koło biegów. idąc tropem rozumowania Elninjo może być ciężko. poza tym zmienia się, nie tylko reakcja na gaz, ale tryb świateł, tryb skrzyni biegów, sztywność zawieszenia, ustawienia ACC, itd. po prostu ta funkcja to porządkuje w jednym miejscu.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

No dokładnie więc może być z tym różnie. Oczywiście zawsze można popracować ale trzeba uważać bo można naprawdę sporo namieszać...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kamracik »

Elninjo pisze:Ja chciałem włączyć dotykowe zamykanie samochodu z tylnych drzwi (przednie i tylne) i mogę sobie zakodować (zrobiłem to) ale w związku z tym, że nie mam w klamkach odpowiednich czujników to moje kodowanie powoduje tylko i wyłącznie błędy w OBD11.
Really? W SIII nadal nie ma czujników w tylnych drzwiach? :shock:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

Driving Mode Select jest funkcją, której nie da się zakodować "w domu". Jest to funkcja SWAP (Software as Product), dopisana do VIN itp.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: piecu »

kamracik pisze:Really? W SIII nadal nie ma czujników w tylnych drzwiach? :shock:
Nie ma. To jest zarezerwowane dla wyższej klasy komfortu, czyli Passata. Pewnie będzie po lifcie.
tomekwwa
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2016, o 19:30
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: MY2017
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomekwwa »

Chcę wyłączyć spryskiwacze reflektorów. Jest gotowa aplikacja, ale nie działa albo ja jej nie rozumiem. Jak wchodzę to pokazuje się "off" i tyle. Ktoś to testował?
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Ja wyłączyłem właśnie przez apkę...

Wysłano z Elninjo S7 Edge
Igor40
Posty: 36
Rejestracja: 23 sty 2017, o 17:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Igor40 »

Czy można ustawić spryskiwacze leflektorow aby włączaly się tylko na swiatlach mijania? Mam tak w audi ze na dziennych tego nie ma .
S II 1.4 TSI CAXC
ODPOWIEDZ