OBD11 - kodowanie

daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: daro »

jarkubiak pisze:Oczywiście, chyba że jest jakiś specjalny sposób poza przytrzymaniem włącznika 10 sekund.
raczej nie ma.....
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Trzeba trzymać około 30 sekund...
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jarkubiak »

Próbowałem trzymać dłużej niż 10 ale po 10 radio startuje i nic więcej się nie dzieje
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Jak radio jest włączone to wciskając guzik pełny reset jest po około 25-30 sekundach...
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jarkubiak »

Hmmm.... u mnie naprawdę po 10 pojawia się logo, włącza się dźwięk i potem już nic więcej, mogę trzymać i minutę
Awatar użytkownika
RybaDK
Posty: 293
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:22
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Darek

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: RybaDK »

Wrzucam żeby w tym wątku też był ślad.

Wdrożone i prawdzone kodowanie Line Assist dla MY2018 z kamerą AL przez kolegę jarkubiak

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren
STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben
-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert
-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium > from menu) von Mittel auf Auswahl über Menü

- status włączenia HCA - wybór przez Menu

STG F5
-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA verbaut") - u mnie był już aktywny
STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

STG 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny

Kasowanie błędów i reset radia standardowo. Włączanie wszystkich opcji w menu .





Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

U mnie też działa:) I można pominąć sterownik 10. Ja nie mam Park Assist, więc i nawet tego sterownika, a mimo to LA udało się włączyć. Jutro przetestuję w odpowiednich warunkach.

Aha, jakby ktoś szukał

Kod: Zaznacz cały

- status włączenia HCA - wybór przez Menu
to po angielsku jest

Kod: Zaznacz cały

Switch-on condition, lane depart. warn.
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

Sorry za post pod postem, ale jakbym edytował to byście co przeoczyli. Przejechałem dziś jakieś 90 km testując powyższe kodowanie i działa bez zarzutu. Później usunąłem bajt 0 bit 0, ze sterownika A5. I też działa. Także kluczowe w mojej sytuacji jak i @jarkubiak było raczej dodanie dodatkowego wyboru LA z menu radia.
Wcześniej dużo rozmawiałem o kodowaniu LA z @Eldar i jego instrukcji zamieszczonej na Youtube - tam nie ma mowy o jednoczesnym kodowaniu w sterowniku A5 bajtu 0 bitu 0 (jego kodowanie wymaga instrukcja z pierwszej strony tematu) oraz bajtu 16 bitu 7 (o tym mówi instrukcja Eldara).
Po usunięciu bajtu 0 bitu 0 z A5, przejechałem kolejne 90 km i ponownie wszystko działa jak należy.
Jutro spróbuję jeszcze odwrotną konfigurację - zamiast bajtu 16 bitu 0 zakoduję bajt 0 i bit 0. Dam znać jak to się będzie sprawdzało.
Wydaje mi się też, że możnaby powyższe kodowanie wrzucić na pierwszą stronę tak by łatwiej je było odnaleźć w przyszłości.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

A po wyłączeniu "Switch-on condition, lane depart. warn." działa?
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

Właśnie miałem do Ciebie pisać - po włączeniu bangla jak ta lala :D I wychodzi na to, że to było clue mojego problemu.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

szarik pisze: Wydaje mi się też, że możnaby powyższe kodowanie wrzucić na pierwszą stronę tak by łatwiej je było odnaleźć w przyszłości.

Proszszszszsz...
jarkubiak
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, o 20:28
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: jarkubiak »

Ok, czyli problemem u mnie było tylko kodowanie Park Assista - to on niezakodowany mieszał w magistrali... niestety, nasze autka są inaczej doposażone więc uniwersalnego kodowania jak widać nie ma :) Najważniejsze że pacjent żyje i co najważniejsze działa :)
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc - kilka małych pomysłów i efekt jest - sam bym to jeszcze obczajał a tak mam dodatkowego asystenta :) Pora na ACC :twisted:
lukaszsobol
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2016, o 12:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 190kM 400Nm
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: lukaszsobol »

BTW czy też macie tak, że podczas rozpoznawania znaków na wyświetlaczu centralnym ograniczenie prędkości zasłania inne znaki zakazu ? tj widać tylko 1 znak a inne są schowane za nim i widać tylko czerwoną obwódkę pozostałych znaków (można je jakoś przewijać / podgłądać ?).
Moje kodowanie wykonane zgodnie z instrukcją z YouTube kodowanie Superb 2018 L&K.
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Cienki221 »

lukaszsobol pisze:BTW czy też macie tak, że podczas rozpoznawania znaków na wyświetlaczu centralnym ograniczenie prędkości zasłania inne znaki zakazu ? tj widać tylko 1 znak a inne są schowane za nim i widać tylko czerwoną obwódkę pozostałych znaków (można je jakoś przewijać / podgłądać ?).
Moje kodowanie wykonane zgodnie z instrukcją z YouTube kodowanie Superb 2018 L&K.
Nie wiem czy nie jest powiązane z tym, że w ciągu dnia ograniczenie jest 50km/h, a po 23.00 obowiązuje 60km/h i jak jest po 23:00 wyświetla 60km/h
lukaszsobol
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2016, o 12:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 190kM 400Nm
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: lukaszsobol »

@Cienki221 - to raczej nie to ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ