OBD11 - kodowanie

MarioMc
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2017, o 05:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: MarioMc »

RybaDK pisze:
MarioMc pisze:Hej,

Moje OBD11 przyszło od Polskiego dystrybutora, i od razu zostało zaprzęgnięte do roboty :-)

A więc do standardu Style z Side asist, navi, Front asist, Light Asisst, Canton przybylo:

- OFF Road
- Easy Entry
- Fuel ilość do zatankowania
- oraz po 3 dniowej walce Line Asisst ...... yes yes yes :-)

Pozostało:
- dokodowanie czytania znaków
- program/pedał silnik Audi

Auto 2015 (OBD11 model 2016)
Pamiętaj że czytnik znaków włączysz tylko jak masz Amundsena albo Columbus . Z Bolero nie ma szans .

Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

Na pokładzie Amundsen więc powinno pójść :-)
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Elninjo »

Tylko, że mi chodzilo o to by połączyć czytanie znaków z aktywnym tempomatem... Ustawienia te co piszecie dotyczą trybu jazdy i czy tempomat ma szybciej czy wolniej reagować...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: sane »

Elninjo pisze:Tylko, że mi chodzilo o to by połączyć czytanie znaków z aktywnym tempomatem... Ustawienia te co piszecie dotyczą trybu jazdy i czy tempomat ma szybciej czy wolniej reagować...
No tak, dodałem to w ramach ciekawostki, że przeszczepiają funkcje wprowadzone do Arteona do pozostałych aut MQB.
Funkcja, o której piszesz jest dostępna w Arteonie, więc może także i tę funkcję przeszczepią.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Camillinhio »

sane pisze:
CybPL pisze:Do tej pory miałeś do wyboru przykładowo Comfort, Normal albo Sport. Przy płynnych ustawieniach możesz przesunąć suwak z normal minimalnie w stronę sport. Nie będzie to ani pełne normal ani pełne sport, coś pomiędzy. Z tego co widać na screenie są 4 stopnie pomiędzy pełnym sport a pełnym normal. To samo w stronę Comfort.
Dokładnie.
No i jeszcze dochodzi "Sport Plus" - suwak można przesunąć dalej niż w pozycję Sport.
Zmiany nastaw pomiędzy poszczególnymi trybami są tak delikatne (zwłaszcza sport - normal), że wprowadzenie takich suwaków to tylko gadżet. Nie wieżę, żeby człowiek był w stanie odczuć te drobne przesunięcia suwakiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: sane »

Camillinhio pisze:Zmiany nastaw pomiędzy poszczególnymi trybami są tak delikatne (zwłaszcza sport - normal), że wprowadzenie takich suwaków to tylko gadżet. Nie wieżę, żeby człowiek był w stanie odczuć te drobne przesunięcia suwakiem.
W teście Arteona mówili, że czuć. Ja nie mam DCC, więc nie znam się i się nie wypowiem :)
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
CybPL
Posty: 59
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 15:59
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: CybPL »

Camillinhio pisze:
sane pisze:
CybPL pisze:Do tej pory miałeś do wyboru przykładowo Comfort, Normal albo Sport. Przy płynnych ustawieniach możesz przesunąć suwak z normal minimalnie w stronę sport. Nie będzie to ani pełne normal ani pełne sport, coś pomiędzy. Z tego co widać na screenie są 4 stopnie pomiędzy pełnym sport a pełnym normal. To samo w stronę Comfort.
Dokładnie.
No i jeszcze dochodzi "Sport Plus" - suwak można przesunąć dalej niż w pozycję Sport.
Zmiany nastaw pomiędzy poszczególnymi trybami są tak delikatne (zwłaszcza sport - normal), że wprowadzenie takich suwaków to tylko gadżet. Nie wieżę, żeby człowiek był w stanie odczuć te drobne przesunięcia suwakiem.
Nie wiem jak wygląda sprawa z suwakami, ale różnica pomiędzy normal a sport jest duża. Szczególnie przy przejazdach przez progi zwalniające. Może na autostradach czy równych drogach tak tego nie czuć, ale nierówności ukazują różnicę.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Big »

[\quote]Zmiany nastaw pomiędzy poszczególnymi trybami są tak delikatne (zwłaszcza sport - normal), że wprowadzenie takich suwaków to tylko gadżet. Nie wieżę, żeby człowiek był w stanie odczuć te drobne przesunięcia suwakiem.[/quote]

W Passacie te różnice są dużo mniej wyczuwalne niż w SIII - takie mam odczucia po teście obu tych aut. Prawdopodobnie dlatego że zawias Passata standardowo jest skonfigurowany bardziej twardo niż S III i nawet ustawianie comfort w VW jest bardziej twarde niż w SIII.
W SIII różnica pomiędzy ustawieniami comfort, a sport jest zdecydowanie wyczuwalna.
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

Hej, jesteśmy dystrybutorem OBDeleven w Polsce.
Gdybyście mieli jakieś problemy z aplikacją lub pytania możecie się z nami kontaktować przez email fphueldar@gmail.com
lub przez stronę http://www.obdeleven.pl
pirometr
Posty: 109
Rejestracja: 21 lip 2011, o 21:16
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Superb II (170KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pirometr »

W OBDelewen kredyty które które są bonusowe (6 dziennie) jak je pobiorę, same się kasują. Czy to jest normalne? Może ktoś inny z tego korzysta? Na razie to obserwuję ale skasował mi już ok 100 kredytów. Teraz jak mam 302 dodaje jest 308 i nazajutrz próbuje pobrać i widzę że jest 302. Jakieś to jest oszustwo, u was też tak jest?
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

pirometr, sprawdź czy masz zaktualizowana aplikację a następnie wyczyść dane aplikacji w ustawieniach telefonu. To powinno rozwiązać ten problem.
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: rocker »

mi póki co dodaje mam ok 200
pirometr
Posty: 109
Rejestracja: 21 lip 2011, o 21:16
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: Superb II (170KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: pirometr »

Niestety dalej kasuje kredyty.
tomekwwa
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2016, o 19:30
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: MY2017
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: tomekwwa »

Jak sprawdzasz? Na dole aplikacji pokazują się różne głupoty, ale jak wejdziesz w potrójne "kreski" i swoje konto klikniesz to tam pokazuje się prawidłowo.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: sane »

Mam pytanie do posiadaczy OBD11 - czy z tego modułu można odczytać informacje tak jak z typowego ELMa327, czyli np. przez aplikację Torque Pro?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Eldar
Posty: 114
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Eldar »

Nawet więcej można odczytać ale nie działa z inną aplikacja.
ODPOWIEDZ